Yurtdışı Yatılı Okul-Lise Yerleştirme Servisi

MCI Türkiye Yurtdışı Eğitim, Türkiye’nin dört bir köşesinde yatılı okul ve lise yeşleştirme konusunda profesyonel bir hizmet sunmaktadır. Öğrenci ile birlikte, danışmanlarımız öğrencinin özel ilgi alanlarını, değer verdiği şeyleri, öğrenme biçimlerini ve kişiliklerini keşif ederler. Bunun sonrasında öğrenciyi en doğru ve iyi tanımlayan kişiye özel bir aksiyon planı hazırlanır. Danışmanlığımız ile birlikte öğrenciler, hem akademik hem de sosyal olarak kendilerine en uygun okulu keşif ederler. Mentorlarımız ve danışmanlarımız öğrencinin gelişimini ve kendine olan güvenini beslerken, ailelere de başvuruların sırlarını çözme konusunda destek verir.  

Yatılı okullarda eğitim alarak öğrenciler, yalnızca kim olduklarını daha iyi keşif etmiyor ayrıca günümüzün sürekli değişen dünyasında kim olmak istediklerini de keşif ediyorlar. 

Çocuğunuza ve Sizin Aile Değerlerinize En Uygun Olan Yatılı Okulu Ortaya Çıkarmak

Çocuğunuz için doğru okulu seçmek bir anne-babanın vereceği en önemli kararlardan biridir. Başarılı bir okul yerleştirmenin anahtarı öğrencinin özel ihtiyaçlarını bilmek ve okulların kültürünü tanımaktan geçer. Bazı öğrenciler rekabetçi akademik bir ortama uygun iken, bir diğeri sanat ya da sporu öne çıkaran okullara uygun olabilir. Bu nedenle 20 yılı aşan tecrübemiz ile yerleştirme servisimizde holistik yani bütünsel bir yaklaşım sergilemekteyiz. Aday öğrenciye en uygun okulu ortaya çıkarmak için, öğrencinin kişisel özellikleri, hedef ve tutkuları ile bağlantılı olabilecek spesifik özellikleri sağlayan okullara odaklanırız. Girilmesi çok zor olan okulların başvuru sürecinde sadece prestij ve “övünme hakkı”ndan çok daha fazlası gerektiğini rehberliğimiz sürecinde değerlendireceksiniz. Öğrencinin daha mutlu olacağı, öğreneceği, gelişeceği bir ortam keşfetmenize yardımcı olacağız. Gittikçe artan rekabet ortamında öğrenciyi, ekonomik ve profesyonel başarıya ulaştıracak hazırlığı sağlayabilecek koleji bulmanıza yardımcı olacağız.

Kapsamlı Program

Öğrenciye kişiye özel bir değerlendirme sonucunda, bir aksiyon planı çıkartılır. Bu stratejik rapor yatılı okulda alınacak dersler, aktiviteler ve alınması gerekecek testler konusunda tavsiyeleri içerir. Öğrenciler başvuracakları okullar ile ilgili bire-bir, uzun dönemli bir danışmanlık alarak başvuruları ile ilgili bütün konular hakkında bilgi alırlar. Sınavlar, mülakata hazırlanma, kompozisyon yazmak, okul ziyaretleri vb…Boot Camp

Öğrencinin başvurusunu tamamlaması için çok kısa bir zamanı mı var? Bir an önce başvurunun mu yapılması gerekiyor? Bu kısa zaman zarfında ayrılacak özel süre ile bire-bir danışmanlık ile başvurular ve ek belgelerin hazırlanım tamamlanması kısa sürede sağlanır. Sürekli Rehberlik

Bu programımız yatılı okulda halihazırda eğitim alan öğrencilerin akademik ve pastoral takibi ve düzenli olarak anne-babaya raporlanmasını içerir. Ayrıca anne-babaya da okul ile olan yazışmalarında, ziyaretlerinde destek vermektedir. Bu sayede öğrencinin bir akademik yıl boyunca yatılı okulda aldığı eğitim ve tüm işlemler tarafımızdan takip edilir. Öğrenci ile belirlenen aralıklarda sürekli kurulan iletişim ile dersleri, seçtiği aktiviteler, kişisel gelişimi monitör altında tutulur. 


Okul Sınavları ve Geziler

Campus Visit yani okul gezi programimiz, öğrencilerimize ve ailelerine sunduğumuz bir hizmettir. İsviçre, İngiltere, Amerika, Kanada, Almanya, ve Fransa için sunulmaktadır. Bu hizmetimizin amacı, farklı ihtiyaçlara yanıt verebilmektir. Campus Visit hizmetimizden okul turları yapmak isteyen, okullarda sınav alması ve mülakat yapması gereken öğrenciler ve aileleri yararlanabilirler. 

Ankara Merkezimizle Türkiye’nin Her Bölgesinde Danışmanlık

Merkez ofisimiz Ankara’dan Türkiye’nin diğer tüm bölgelerine de uzaktan danışmanlık servisimizle ulaşmaktayız. Video konferans, Zoom, email, ve telefon görüşmeleri ile de desteklenen hizmetimiz ile en yüksek standartlarda hizmet verilmektedir. 

MCI Türkiye Yatılı Okul Danışmanları ailenize şu destek servisini sunacaktır

 • 20 yılı aşan deneyim
 • Birçok okulu düzenli ziyaret ile yakından tanıma
 • Başvuru Sürecinin açıklanması
 • Farklı okulların, başvuran öğrencilerde hangi özellikleri aradığının ve  kabul komitesinin karar mercilerinde bir başvurunun hangi kriterlere göre değerlendirdiğine dair en güncel tavsiye
 • Öğrencinin hedeflerini geliştirmesi, güncelleştirmesi ve bunları daha da rafine hale getirmesi
 • Çocuğunuzun ihtiyaçlarına ve ilgi alanlarına göre okul opsiyonlarının analiz edilmesi ve bunlara uygun olarak çocuğunuz ile eşleşecek en iyi okul listesinin oluşturulması.
 • Okul başvuru işlemleri için bir plan ve zaman çizelgesi oluşturmak ve ayrıca başvurulacak her okul için de ilgili stratejiyi belirlemek. 
 • Okul ziyaret turlarının istek üzerine oluşturulması, planlanması.
 • Başvuruda önemli rol oynayan kompozisyonların iyileştirilmesinde danışmanlarımızın desteği(senior schools)
 • Sizi ve çocuğunuzu okulun mülakatlarına hazırlamak
 • Çocuğunuzun alacağı sınavların okullara göre belirlenmesi ve sınavlar için tavsiyeler
 • En uygun “ilk hedef” okulunu belirlemek ve bu okul için gerekli hazırlıkların zamanında yapılmasını sağlamak
 • Tüm başvuru sürecinde motivasyon ve destek sağlanması.

Son Yazılar

İlgili İçerikler