Buckswood School

Buckswood School, Hastings2
Buckswood School, Hastings1
Buckswood School, Hastings4
previous arrowprevious arrow
next arrownext arrow

Lokasyon ve Ulaşım

Buckswood’un ana kampüsü, Doğu Sussex’de yer alan Hastings’in 5 km doğusunda, 16. yüzyıldan kalma bir malikane olan Broomham Hall’dur. Çok güneşli bir konumda 43 dönümlük bir arazide yer alan kampüs, Londra’dan yaklaşık 100 km (trenle bir buçuk saat) mesafede yer almaktadır.

Genel Bilgi

Buckswood: Fırsatlara açılan kapı…

Hayatta başarılı olmak bir yarışa hazırlanmak, şahaser bir resim yapmak ya da kansere çare bulmaya benzer. Başarı bir gecede kazanılmaz; çok iyi yönlendirilen dikkatli bir hazırlık, herşeyin mümkün olduğuna ve kendine inanmaktan’dan geçer…

Buckswood’da okul ilkemiz “hayat için hazırlamak”dır. Her çocuk farklıdır ve okulumuzun sıcak, korunaklı aile atmosferi başarısızlık korkusu olmadan gelişme ortamı sağlar ve her öğrencinin kendine güvenmesini, farklı yeteneklerini keşfederek başarı için gerekli donanıma sahip olması için gerekli koşulları oluşturur. 

Buckswood öğrencileri kendilerine meydan okumaları için dürter, kendileri ile ilgili sahip olduklarını bilmedikleri güçlerini keşfetmelerini sağlar. Bu güvenlerini kamçılar ve kendine güvenmek hayatta başarılı olmanın anahtarıdır.  Buckswood her öğrencinin ellerini kaldırarak kolayca soru sorabileceği, herkesin kendini evinde hissettiği bir ortam yatarmıştır. Biz tüm öğrencilerimizin araştırıcı ve sorgulayıcı olmasını  ve öğrenmeye adeta bir keşif yolculuğu gibi yaklaşmalarını isteriz.

Zengin müfredat, çok geniş kulüp ve aktiviteler, ağaçlı arazideki aktivite merkezi ve uzman spor akademileri her öğrenciyi en az kendileri kadar benzersiz bir yolculuğa davet eder. Bu yolculuk esnasında, öğrenciler yeteneklerini keşif eder ve aldıkları destek ile en iyisini başarır ve hem akademik olarak hem de kişisel olarak çok daha da güçlenirler. Buckswood eğitimi, çocuğun bir bütün olarak eğitilmesini hedefler. 48 farklı ülkeden oluşan ailemiz her öğrencinin uyfkunu genişletir ve global bir algı ve anlayış oluşturmalarını sağlar. Her Buckswood’lu hayatta hep daha ileri ve daha öncü olmalarına yardımcı uluslararası bir öğrenci adres defteri ve network ile okuldan ayrılmaktadır.

Eşsiz güzellikteki İngiliz kırsallığına sahip geniş kampüsümüz, küçük sınıflarımız ve alanındaki en profesyonel öğretmenlerin de yarattığı ilham istisnai bir eğitim deneyimi yaratmaktadır. Görgü kuralları ve davranışlara odaklanan gelenekçi İngiliz yatılı okul adetleri, en son teknolojiye sahip sınıf olanakları ve yüksek standartta eğitim ile bileştiğinde her öğrenci kendi potansiyelini ve tutkusunu gerçekleştirmek için motive olur. Hedefimiz her bir Buckswoodian’ın en iyi üniversitelere girmesi ve dünyayı daha iyi bir yer yapmak için gereken cesaret ile global arenada yerlerini alması.

Kalabalık içinde kayıp olmamak için, farklı olmalısın, kendine güvenen ve kendinin en iyisi olduğunu bilen! Buckswood “hayat için hazırlanmak” deyişine inanmaktadır: Çocuğunuza farklı olması için avantaj sağlayın ve çocuğunuzu önemseyen bir okul seçin.

Müfettişler ne söylediler …

“Buckswood yatılı okuldan alınan sonuçlar olağanüstü. Yatılı öğrenciler edindikleri tecrübe hakkında çok kuvvetli bir coşku ile söz ediyorlar ve kendilerine sağlanan tüm olanakları da en iyi şekilde kullanıyorlar.”

“Yatılı öğrenciler, okullarından son derece gurur duyuyorlar. Başarılarının sebebini de okulun sağladığı kapsamlı olanaklara ve hem okul kadrosundan hem de diğer öğrencilerden aldıkları desteğe bağlıyorlar.”

“Yemek olanakları yüksek standartta.”

“Yatılı öğrenciler, çevrelerinde ve bulundukları ortamda ki ufuk açıcı deneyimler edinme fırsatlarından yüksek ölçüde fayda ediniyorlar.”

Akademik Programlar

Buckswood’da müfredatımız geniş ve kapsayıcı olmayı amaçlar, ve bunu da her öğrencinin bireysel gelişimini, güçlü yönlerini ve ilgi alanlarını geliştirmesine izin verecek esneklik ile sunar.

Geleneksel bir yatılı İngiliz okulu olarak Buckswood’da GCSE, A Level ve IB ve ayrıca University Foundation Course Level 3 programlarını vardır. Üniversite yerleştirme oranı 100% olan okulda, UCAS başvuru danışmanlığı da sunulmaktadır.

Ayrıca İngilizce ana dili olmayan öğrencilere ESOL destek derleri de verilir.

GCSE Programı 2 yıl sürelidir ancak akademik altyapısı uygun olan öğrencilere 1 yıllık yoğun ve hızlandırılmış program olarak da verilmektedir. GCSE’de alınması gereken zorunlu 4 ders ve ayrıca 3 seçmeli ders vardır. Toplam 7 ders alınmaktadır. GCSE’yi başarı ile tamamlayan öğrenciler sonrasında IB veya A-Level a geçebilirler.

GCSE’de zorunlu dersler English Language, English Literature, IGCSE Mathematics, Science (combined, double-award). Yabancı öğrenciler, İngilizce Edebiyat yerine yabancı öğrenciler için İngilizce dersi alırlar.

Seçmeli dersler için öğrencilere sunulan opsiyonlar; languages (French, Spanish, Mandarin), Graphics, Art, History, ICT, Geography, Physical Education, Business Studies and Triple Science.

A Level programı 2 yıl sürelidir ve İngiliz üniversiteleri’ne girmek için en geleneksel yoldur. Öğrenciler 3 – 4 konu seçer ve bunları derinlemesine inceler.

A Level ders seçenekleri: Chemistry Art Geography Economics Business Law B Physics Psychology Politics Maths Business English Literature C Biology Photography History Maths Spanish French D ESOL EPQ E Games F Enterprise A level PE Extra ESOL ECDL G Native Language

IB- The International Baccalaureate, toplam 6 dersten oluşur ve bu derslerin 3’ü High Level, 3’ü Standard Level düzeyde çalışlır ve mutlaka ek bir dil içermelidir. Program akademik olarak zordur ve alınan toplam 6 dersin yanı sıra, öğrencilerin Extended Essay, charity work and a ToK (theory of knowledge) bileşenlerini üstlenmelerini gerektirir.

Buckswood, altı yılı aşkın bir süredir IB Diplomasını yürütmektedir ve ortalama 33 puanla %99’luk bir geçme oranı elde etmekten gurur duymaktadır; mezunların ilk tercih ettikleri üniversiteye erişmelerini sağlamak.

IB ders seçenekleri: English A German A French A Spanish A Russian A 2 English B French B 3 History Business Management 4 Physics Biology 5 Maths Applications & Interpretation Maths Analyis & Approaches 6 Visual Arts Chemistry Spanish ab initio Geography Core TOK

Buckswood School’da sunulan University Foundation Course Level 3 (UFC), Londra Üniversitesi Royal Holloway tarafından tanınmakta ve İngiltere’deki yaklaşık 20 üniversite tarafından da kabul edilmektedir.

Bu program lise mezunu olan öğrenciler için İşletme ile ilgili çok çeşitli derece kurslarında lisans eğitimi için iyi bir hazırlıktır.

Müfredat Dışı Aktiviteler 

43 dönümlük arazisi ile birçok spor olanağı mevcuttur: Football Academy, Rugby Academy, Horse Riding Academy, Golf Academy & Flying Academy. Gym, Netball, Cheerleading, Badminton, Junior Rugby, Open Football, Table Tennis, Hockey & Cricket, Table Tennis, Basketball, Football, Gym, Make-up tutorials, Cookery, Art, Boxing/ Kickboxing, Archery, Fencing, Board Games & Buckswood 101.

Ayrıca akademik programlar ile entegre sunulan uluslararası geziler, atölyeler, Afrika ve Çin dahil.

Okul klüpleri araclığıyla ile de hem en sevdiğiniz hobby’leri ilerletebilir, hem de üniversite başvuruları için gerekli olacak uzun süreli ve ciddiye aldığınız bir aktivite de gerçekleştirmiş olursunuz.  

Charity society, Chinese club, Cookery club, Computer building club, Crafty graphics club, Debating society, Dress making & sewing club, Gym club, Maths GCSE topup club, Medical industry club, Pony care club, Science buffs club, Sign language club, Singing club, Stocks & shares club, Sushi club & Web design club

Muzik derslerinde bir çok seçenek sunulur: Bagpipes, Pipe Band Drumming, Guitar lessons, Bass lessons, Vocal lessons, Trumpet lessons, Piano lessons, Organ lessons, Drum lessons, Saxophone lessons, Clarinet lessons, Recorder lessons, Cello lessons, Violin lessons

Ayrıca göresel sanatlar ve tiyatro etkinlikleri de olmaktadır.

Hafta sonlarında da Cumartesi sabahı farklı akademik programlara katılma seçenekleri olduğu gibi ayrıca REST ve SCORE adında çok kapsamlı bir haftasonu aktivite programı da yürütülür.

Akşam aktivite programı da bunun bir parçasıdır. Sunulan çeşitli aktiviteler ile pek tabi okul gözetmenleri eşliğinde öğrenciler bir etkinlik düzenleme ve bir takımda çalışma deneyimi kazanırlar.

Fashion shows, Theme nights, Oscar nights, Winter Wonderland, the Summer disco, Casino night, Karaoke, Date night, Ultimate Quiz nights, Game Shows, X-Factor Talent Show, Pizza Making, Body Shop Pamper Night.

Buckswood Futbol Akademisi, futbol ve eğitimlerini birleştirmek isteyen hırslı genç oyunculara yüksek kaliteli koçluk ve destek sağlamak için ilk olarak 2011 yılında başlatılan bir geliştirme merkezidir.

Buckswood, ISFA, ESFA ve İlçe Kupaları da dahil olmak üzere hem ilçe düzeyinde, hem ulusal hem de uluslararası düzeyde yarışmalara katılarak İngiliz okul futbolunun en üst seviyesinde rekabet eder.

Akademi’de 13 Yaş Altı, 14 Yaş Altı, 15 Yaş Altı, 16 Yaş Altı, 18 Yaş Altı ve 19 Yaş Altı olmak üzere yaş gruplarında takımlar bulunmaktadır.

AKADEMİK EKİBİMİZ

MCI Türkiye

Çocuğunuzun geleceği ile yakından ilgileneceğiz ve onun için en uygun, en iyi okulu bulacağız.

Özet

Kuruluş Yılı: 1933

Lokasyon: Hastings, Londra’dan 90 dakika uzaklık

Öğrenci Sayısı: 420 öğrenci. Yatılı olmayan 200, Yatılı 220 öğrenci

Uluslarası öğrenci oranı:  50% İngiltere, 50% Uluslararası. 45 farklı ulus
 Karma eğitim, 60% Erkek, 40% Kız

Yıllık Yatılı Okul Ücreti: Yaklaşık 36,000 GBP

İndirim Bursu: Yok

Okul başlangıç dönemi: Eylül, Ocak

Öğretmen / Öğrenci Oranı: Küçük sınflar

Yaş Grubu: 10 – 19 yaş

Programlar: GCSE, A Level, IB- The International Baccalaureate, University Foundation Course Level 3, ESOL, Football Academy, İngilizce destek dersleri, 15 farklı dil seçeneği (hepsi ana dili olan öğretmenler tarafından öğretiliyor)

Konaklamalar: Kampüs yurtları. Banyosu odada bulunan tek ve paylaşımlı oda opsiyonları

Müfredat Dışı Aktiviteler: 17 Spor olanağı (kayak, binicilik, rugby, golf dahil) Uluslararası geziler, Afrika ve Çin dahil. Çok çeşitli okul kulüpleri, müzik, tiyatro, sanat.

Yaz Kampı: Okulda yaz aylarında yaz kurs ve kampları sunulur

Başvuru Koşulları: Öncelikle genel giriş koşullarını sağlayıp sağlamadığınızı bizimle kontrol ediniz.  Son 2 yıla ait İngilizce not dökümü ve okulun başlamasının 6 ay öncesinden okulun giriş test ve sınavları alınmalıdır.

Video

Lokasyon

The MacDuffie School

Amerika Birleşik Devletleri

Yurtdışı Lise ve Yatılı Okullar Hakkında

▼ Kaç yaşında çocuğumu yurtdışında lise ya da yatılı okul eğitimine gönderebilirim?
 • Çocuğunuzu ana okulundan itibaren dahi yatılı okula gönderebilirsiniz. Örneğin İsviçre bu yaşlardan itibaren öğrenci kabul eder. Genelde ilk okuldan itibaren kabuller başlar. İngiltere, Kanada ve Amerika’da en erken genelde orta öğretim döneminde eğitim tercih edilir ve en çok lise eğitimi alınmaktadır.
▼ Ne zaman yurtdışında yatılı okul ya da lise eğitimi için başvuru yapmalıyım?
 • Başvuru tarihlerinin son günü okullara göre değişiklik göstermektedir. Örneğin sıralamalarda yüksek dereceye sahip olan bir okulun bekleme listesi olabileceğinden 2 yıl öncesinden dahi plan yapmak gerekebilir. Zira alınacak sınavlar 1 yıl öncesinde Ekim ayında tamamlanmaktadır. Genelde en az 6 ay önceden başvuru planlarının yapılması önerilir.
▼ Özel okul mu yoksa devlet liselerini mi seçmeliyim?
 • İsviçre’de yabancı uyruklu öğrenciler yalnızca özel uluslararası lise ve okullarda eğitim alabilmektedirler.İngiltere’de de yabancı uyruklu öğrenciler yalnızca özel uluslararası lise ve okullarda eğitim alabilmektedirler.Amerika’da yabancı uyruklu öğrenciler değişim programı ile devlet lise ve okullarında eğitim alabilir ki bu okullarda kampüste konaklama olmaz, sadece aile yanında konaklama vardır. Ama lise bitirme programı genelde özel uluslararası okullarda sunulmaktadır. Kanada’da yabancı uyruklu öğrenciler hem devlet hem de özel lise ve okullarda eğitim alabilmektedir. Yeni Zelanda’da yabancı uyruklu öğrenciler hem devlet hem de özel lise ve okullarda eğitim alabilmektedir. Fransa’da yabancı öğrenciler, yalnızca çok az sayıda olan uluslararası lise ve okullarda eğitim alma şansına sahiptirler. Devlet okullarında eğitim almak için çocuğun ailesinin Fransa’da konaklıyor olması zorunludur.
▼ Yurtdışı yatılı okul ve yurtdışı lise ücretleri nedir?
 • İsviçre’de yatılı okullar tamamı ile kampüste konaklama ile sunulur ve yıllık okul ve konaklama ücreti 75.000 – 115.00 CHF arasındadır. İngiltere’de yatılı okullar kampüste ya da aile yanında konaklama ile sunulabilir ve yıllık okul ve konaklama ücreti 22.000 – 38.00 GBP arasındadır. Amerika’da yatılı okullar kampüste ya da aile yanında konaklama ile sunulabilir ve yıllık okul ve konaklama ücreti 29.000 – 65.00 USD arasındadır. Kanada’da yatılı okullar kampüste ya da aile yanında konaklama ile sunulabilir ve yıllık okul ve konaklama ücreti 25.000 – 55.00 CAD arasındadır. Yeni Zelanda’da yatılı okullar kampüste ya da aile yanında konaklama ile sunulabilir ve yıllık okul ve konaklama ücreti 28.000 – 55.00 CAD arasındadır. Fransa’da yatılı okullar kampüste ya da aile yanında konaklama ile sunulabilir ve yıllık okul ve konaklama ücreti 25.000 –35.000 Eur arasındadır.
▼ İngiltere’de lise eğitimi kaç yıl sürelidir?
 • İngiltere’de lise eğitimi Türk eğitim sisteminden farklıdır. Eğitim sistemi dört bölümden oluşur:Ana okulu (3-5 yaşları), İlköğretim (5-11 yaşları), Ortaokul-lise giriş-GCSE (11-16 yaşları), Lise-Sixth Forms (16-18 yaşları), yüksek eğitim (18 yaş ve yukarısı).Zorunlu eğitim 16 yaşında GCSE’nin tamamlanmasına kadardır. Bundan sonra üniversite eğitimi almayı isteyen öğrenciler, sixth form okullarına yani lise eğitimine devam eder ve iki sene daha eğitim alırlar. Bu eğitimi tamamladıktan sonra üniversiteye geçmeye hak kazanırlar. İngiltere’de hukuk, tıp ve bazı mühendisik bölümleri hariç üniversite 3 yıl sürelidir. Ancak Türkiye’de liseden mezun bir öğrenci üniversiteye hemen başlamaya hak kazanmaz, öncesinde 1 yıl” Foundation Programı” adı verilen hazırlık eğitimini almak zorunluluğu vardır. Bu programda da öğrenciye, eğitim göreceği bölüm ile ilgili dersler ve yanında da akademik İngilizce eğitimi verilir. Bu programa başlamak için de öğrencinin İngilizce seviyesinin iyi olması gerekir.
▼ İsviçre’de lise eğitimi kaç yıl sürelidir?
 • İsviçre’de uluslararası bir eğitim sunulduğundan, öncelikle hangi kantonda ve hangi eğitim sertifikası altında eğitim alacağınıza karar vermeniz gerekir. Birçok yatılı okulda dünyanın tüm üniversitelerinde geçerli olan IB-International Baccalaureate sunulmaktadır. Ancak Alman okuluna gittiğinizde German Abitur denilen programı da alabilirsiniz, ya da Fransız okuluna gittiğinizde French Baccalaureate diploması da seçebilirsiniz. Ya da Amerikan sistemi ile lise diplomasına da hak kazanabilirsiniz. Okul seçiminde hangi dilde eğitim almaya yoğunlaşmak istediğinize emin olmanız bu nedenle çok önemlidir. Her ne kadar İsviçre’de iki dilli eğitim sunulsa da, ana diplomanız seçtiğiniz ilk dile olan yoğunluk ile verilecektir.
▼ Hangi ülkede yatılı okul, lise eğitimi alınacağına nasıl karar vereceğim?
 • Bu sorunun yanıtı birkaç faktöre bağlıdır. Çocuğunuzun okumak istediği bölüm, üniversite eğitimini sürdürmesini istediği ülke, finansal ve sosyal etkenler, lokasyon, çocuğunuzun ilgi alanları, konuştuğu yabancı dil/diller gibi. Bu konuda kendiniz araştırma yapabileceğiniz gibi uzman bir danışmanlık firmasından destek alarak da en doğru seçenekleri oluşturabilirsiniz.
▼ Kanada’da devlet okulunu mu yoksa özel okulu mu seçmeliyim?
 • Devlet okullarinda tüm seviyeden öğrenciler eğitim almaktadır (üniversiteye devam etmek isteyen ile sadece lise mezunu olmak isteyen). Bu nedenle de öprencilerin bağımsız bir ortamda ders çalışmaları gerekmektedir. Yani motivasyonlarını kendilerinin ayarlaması, ödevlerini kendi iradeleri ile hazırlamaları ve ders çalışacakları zaman aralığını da kendilerinin belirlemesi vs. gibi etkenler olmaktadiı. Pek tabi bir destek olmaktadır akademik anlamda ancak öğretmenlerden öğrenciler ile yakindan ilgilenmeleri ve hatta gerektiğinde okul ve öğretmenin öğrenciyi biraz daha yüksek çıtaya taşımaya çalışmasına zaman ayırması mümkün olmamaktadır. Devlet okullarında sınıfta 20-30 kişi kadar olurken özel okullarda bu 12-18 arasındadır.Özel okullardaki tek amaç ise oğrencilerinin mezuniyet sonrasında üniversiteye yerleşmesidir. Daha küçük sınıf mevcudiyetleri olduğundan, toplam öğrenci sayıları da daha azdır ve kampüste öğretmenler de yaşamaktadır. Bu nedenle de oörenciler öğretmenleri ile daha yakın bir bağ kurabiliyorlar. Bu nedenle de daha fazla destek ve ozel ilgi gorebiliyorlar. Birçok yatılı okulda, zorunlu ders çalışma saatleri olduğundan öğrenciler ders çalışmaya odaklanıyorlar ve ayrıca başlarında soru sorabilecekleri, danışabilecekleri öğretmen de oluyor.Kanada’daki devlet eğitim sistemi birçok ülkeye kıyasla iyidir, uluslararası öğrencilere de çok iyi fırsatlar ve tecrübeler sunmaktadır. Ancak eğer oğrenci ve ailenin daha yüksek beklentileri varsa üniversite eğitimi anlaminda ve bunu destekleyecek bütçe de sunabiliyorlar ise, pek tabi ozel okullar daha iyi bir seçenek olmaktadır. Kanada’da liseden iyi notlar ile mezun olan bir öğrenci hem e iyi üniversitelere kabul alabilir hem de burs kazanma şansını da çok arttırmaktadır.
▼ En iyi yatılı okul ve liselerin listesine nasıl ulaşabilirim?
 • İngiltere: http://www.best-schools.co.uk/ Amerika: http://boarding-schools.findthebest.com/ İsviçre: İsviçre’de yaklaşık 10-15 kadar yatılı okul bulunmaktadır ve resmi bir sıralama bu okullar için verilememek ile birlikte zaten dünyanın en yüksek kalitede eğitim ve konaklama sunan okullarıdır. Okul seçerken hangi bölgede eğitim alacağınıza karar vermeniz (Fransız, Alman, İtalyan), okuldaki öğrenci sayısı, öğrenci başına düşen öğretmen sayısı gibi faktörlere dikkat etmek önemlidir. Kanada: Kanada’da da devlet okullarında da kaliteli eğitim sunulduğundan bir kaynak vermek doğru olmamaktadır. Zira Kanada’nın farklı yerlerinde çok kaliteli eğitim veren okullar bulunabilmektedir. Bazı okullarda sosyal bilimler eğitimi daha ağır basarken, diğer okullarda fen bilimleri daha kuvvetli olabilmektedir.
▼ Konaklama seçenekleri nelerdir?
 • Yatılı okul ve yurtdışında lise’lerde kampüste yurtta ya da aile yanında konaklama seçeneklerinin ikisi de vardır.
▼ GCSE Nedir?
 • GCSE’nin açılımı General Certificate of Secondary Education’dır. Bu kualifikasyon, 5 ile 8 dersi başarı ile 16 yaşında tamamlayan öğrencilere verilir. Bu kualifikasyon İngiltere ve İsviçre’de sunulur. Zorunlu eğitim içindedir. Matematik, İngilizce ve fen bilimleri zorunlu derslerdir. Bunlar haricinde seçmeli dersler olarak sanat ve tasarım, ikinci yabancı dil, drama, ekonomi, işletme, coğrafya, tarij, bilgi teknolojileri, müzik, klasik edebiyat, müzik, beden eğitimi vs. gibi derler vardır.
▼ IB, International Baccalaureate Nedir?
 • IB, uluslararası geçerliliği olan ve iki yıl süren bir lise diploma programıdır. Bu program normal lise programından çok daha yoğundur ve sosyaldir. Zorunlu 6 ders vardır. Bunlardan 3’ü high level(HL) dediğimiz yüksek seviyede alınır, diğer 3’ü standart level(SL) dediğimiz normal seviyede alınır. Neye göre HL ve neye göre SL dersleri seçeceğiniz ise üniversitede almak istediğiniz eğitime göre belirlenir. Örneğin tıp okuyacağım diyorsanız HL dersleriniz yani daha derinlemesine yoğun inceleyeceğiniz dersler arasında kimya, biyoloji, fizik ya da matematik bulunmalıdır. Diğer SL derslerinden istediğinizi seçebilirsiniz. Ancak yabancı bir öğrenci olarak İngilizce’yi de HL seçmeniz önerilir.
▼ A-Level Nedir?
 • A-Level, İngiltere’de geçerli olan iki yıl süren bir lise diploma programıdır. Bu programda zorunlu olarak 3 ders alınır. Ancak son zamanlarda daha çok en az 4 ders olarak alınmaktadır. Bu programda zaten üniversitede alacağınız eğitime karar verdiğinizden seçeçeğiniz 3 derste ona göre olmalıdır. Örneğin ekonomi okumak istiyorsanız, matematik, tarih ve ingilizce ana 3 dersiniz olabilir. Dilerseniz 4. Dersi ikinci bir dil yapabilirsiniz.
▼ French Baccalaureate Nedir?
 • Üniversite eğitimini Fransa’da ya da İsviçre’de Fransız bölgesinde almayı düşünen öğrencilerin katıldığı lise programıdır.
▼ German Abitur Nedir?
 • Üniversite eğitimini Almanya’da ya da İsviçre’de Alman bölgesinde almayı düşünen öğrencilerin katıldığı lise programıdır.

MCI Türkiye Farkı

MCI Türkiye Yurtdışı Eğitim, Türkiye’nin dört bir köşesinde yatılı okul ve lise yerleştirme konusunda profesyonel bir hizmet sunmaktadır. Öğrenci ile birlikte, danışmanlarımız öğrencinin özel ilgi alanlarını, değer verdiği şeyleri, öğrenme biçimlerini ve kişiliklerini keşif ederler. Bunun sonrasında öğrenciyi en doğru ve iyi tanımlayan kişiye özel bir aksiyon planı hazırlanır. Danışmanlığımız ile birlikte öğrenciler, hem akademik hem de sosyal olarak kendilerine en uygun okulu keşif ederler. Mentorlarımız ve danışmanlarımız öğrencinin gelişimini ve kendine olan güvenini beslerken, ailelere de başvuruların sırlarını çözme konusunda destek verir.

Başarımızın Tarihçesi
MCI Türkiye, 20 yıldır hizmet vermektedir. 2016 yılında, MCI Türkiye öğrencilerinin %94’ü top üç seçenekleri olan okullara kabul almışlardır. Gururla belirtmeliyiz ki, son 13 yıl içinde yerleştirdiğimiz öğrencilerimizden üniversite eğitimine devam eden ve tamamlamak üzere olanların yüzdesi de neredeyse %100’dür.

Benzersiz Metodolojimiz
Her öğrenci kendisine atanmış danışmanla çalışmak ile kalmaz, aynı zamanda alanlarında uzman olan diğer takım üyesi danışmanların tecrübelerinden de faydalanır. Danışman takımımız her öğrencinin dosyasını değerlendirir ve ve her biri çok değerli olan kendi geri bildirimleri sonucunda, öğrencilerin kendilerini en doğru ve iyi tanıtan başvurularını hazırlayabilmeleri sağlanır.

Fark Yaratmak
MCI Türkiye danışmanları her öğrenciye ve aileye önem verir. Hedefimiz bilgi, yetenek ve becerilerimizi kullanarak yatılı okul yerleşme sisteminin en başarılı şekilde geçmesini hedeflemektir. Ailelerimiz bize birlikte çalışmanın en büyük faydalarından birisinin, çocuklarının daha bağımsız genç bir birey haline geldiklerini izlemek olduğunu söylemektedir. Bizim en çok sevdiğimiz şey de, öğrencilerimizin geçirdiği dönüşümdür. Yatılı okullarda eğitim alarak öğrenciler, yalnızca kim olduklarını daha iyi keşif etmiyor ayrıca günümüzün sürekli değişen dünyasında kim olmak istediklerini de keşif ediyorlar.

Özel İlgi
Danışmanlarımız, öğrencileri ile birebir çalışarak, kişisel rehberlik vererek gerçekten öğrenciyi yakından tanır.

Esnek ve Çoklu Seçenekler
Uzun ve kısa zamanlı birçok servisimiz vardır. Program uzunluğuna ve kullanılacak danışmanların özelliklerine göre farklı ürcretlendirmelerimiz vardır. Sizin ihtiyacınıza ve bütçenize uygun olacak programlar oluşturabilmekteyiz. Öğrencilerimiz ilk önceliğimizdir ve aileniz için en uygun olan servisi sunmaya her zaman özen göstermekteyiz.

Yüksek Standartta İş Etiği
Dünya standartlarında kapsamlı ve güvenilir hizmetimiz ile Türkiye’de hizmetinizdeyiz. Türkiye’nin tüm şehirlerine merkez ofisimizden hizmet verilmektedir. Aklınıza takılan tüm sorular için bize 0312 426 9000 nolu telefondan ya da info@mciturkiye.com e-mail adresinden ulaşabilirsiniz.