Hakkımızda

Türkiye’nin yurtdışı eğitimde kurumsal akademik rehberlik ve danışmanlık merkezi olan MCI Türkiye Yurtdışı Eğitim olarak 2004 yılından itibaren kaliteli yurtdışı eğitim ve deneyimleri Türk öğrencilerimize sunmaktayız. Türkiye'nin en kapsamlı yurtdışı okullar ve eğitim programları bilgi veritabanını sağladığımız  web sayfamız ve profesyonel servislerimiz ile Türk öğrencilerimize dünya standartlarını yakalayabilecekleri olanakları sunmaya devam edeceğiz. Dünya'da eğitim yatırımlarını kuvvetlendiren okulların tüm yeni programlarını, atılımlarını ilk öğrenenlerden birisi de öğrencilerimiz olacak. 

Günümüzde artık daha da fazla Türk öğrenci yurtdışına gidiyor; MCI Türkiye karmaşık ve son derece rekabetçi olan eğitim ortamında doğru hedefi belirlemenizde ve ulaşmanızda yol gösterici bir rehberdir. Tümü yurtdışında saygın okullarda eğitimli danışmanlarımız kendi konularında uzmandır ve uzmanlığımız danışmanlığımızda kullandığımız benzersiz metodoloji ve takım çalışması ile de desteklenmektedir. Sonuçlar da zaten kendi adına konuşmaktadır. Öğrenci ile birlikte, danışmanlarımız öğrencinin özel ilgi alanlarını, değer verdiği şeyleri, öğrenme biçimlerini ve kişiliklerini keşif ederler. Bunun sonrasında öğrenciyi en doğru ve iyi tanımlayan kişiye özel bir aksiyon planı hazırlanır. 

Öncelikli olarak yurtdışında eğitim almayı arzulayan ortaokul, lise ve üniversite öğrencileri, kariyerlerini ilerletmek isteyen genç profesyoneller ve becerilerini güncel tutmak isteyen profesyonellere danışmanlık vermekteyiz. Her öğrencinin en optimal eğitim programını alabilmesi için uygun bir okul ve program mutlaka vardır. Hedefiniz ister bir dil okulu, bir lise veya dünyaca ünlü bir yatılı okul, ister kariyerinizi ilerletmek için bir sertifika programı, ister dünyanın en iyi üniversitesi, bir sanat, tasarım ya da moda okulu, isterse aşçılık ve şeflik enstitüsü ya da olsun, profesyonel bir rehber ve danışmanlık hizmeti alarak en doğru eğitim planını aldığınıza emin olabilirsiniz.

Okul seçimi ve doğru hedef belirlenmesi yurtdışı eğitim planının ilk ayağını oluştururken, bu okullarda eğitim alma şansınızın gerçekte ne olduğunu belirlemek en önemli kısımdır. Seçim, başvuru ve okulunuza başlayacağınız zamana kadar süregelen tüm süreçte sizinle beraber yol alıyoruz.

MCI Türkiye Yurtdışı Eğitim olarak sunduğumuz hizmetler şöyledir:

  • Yurtdışında lise ve yatılı okullar
  • Yurtdışında üniversite eğitimi ve akademik danışmanlık
  • Yurtdışında aşçılık ve pastacılık
  • Yurtdışında sanat, tasarım, moda ve film okulları
  • Yurtdışında sertifika, extension programları
  • Yurtdışında dil eğitimi
  • Yurtdışı yaz okulları

MCI Türkiye’nin misyonu öğrencilerine ve profesyonel katılımcılarına kişisel birikim, becerileri, hedefleri ve bütçelerine uygun en iyi seçenekleri sunmak ve potansiyellerini en etkin şekilde ortaya çıkarmalarına olanak sağlayan bir eğitim programına yerleştirmektir. MCI Türkiye danışmanları her öğrenciye ve aileye önem verir. Hedefimiz bilgi, yetenek ve becerilerimizi kullanarak istediğiniz eğitimin en doğru ve iyi okulda en başarılı şekilde geçmesini hedeflemektir.

Yüksek standartlı iş etik anlayışımız ile dünya standartlarında kapsamlı ve güvenilir hizmetimiz ile Türkiye'de hizmetinizdeyiz.