Concord College

1Concord College
Concord College2
Concord College3
Concord College4
Concord College5
Concord College6
concord7
Concord College8
previous arrowprevious arrow
next arrownext arrow

Lokasyon ve Ulaşım

Shrewsbury, Birmingham şehrine yakın İngiltere’nin orta bölgelerinde güzel bir İngiliz kasabasıdır. Okul, İngiliz kırsalının kalbinde yer alan Shrewsbury’de 73 dönümlük tam donanımlı kampüsde muhteşem tesisleri ile 13 ila 19 yaş arasındaki öğrencileri ağırlar. Londra’da alacağınız trene ve saate bağlı olarak 3,5 ile 5 saat uzaklıtadır. 

Genel Bilgi

50 yıldan fazla tecrübesi ile okul kış aylarında akademik yıl öğrencilerine yaz aylarında ise yaz okulu öğrencilerine son derece profesyonel bir eğitim sunar. Öğrencileri İngiltere’nin en iyi okullarına kabul edilirler ve özellikle tıp dalında eğitimine devam eden çok sayıda öğrencisi bulunmaktadır.

Concord College, İngiltere’de günlük ve yatılı öğrenciler için oldukça akademik bir uluslararası okuldur. Concord öğrencilerinin en yüksek standartları elde etmelerini ve Birleşik Krallık’taki en iyi üniversitelere girmeleri beklenir. Ayrıca  öğrencilerin özgüvenlerini geliştirmek için bireyselliklerini beslemeye özen gösterek yaklaşımıyla okul, ayrıca başkalarının ihtiyaçlarını anlamaları ve Concord topluluğunun değerlerine saygı duymaları için de öğrencilerini teşvik eder.

Harmoni anlamına gelen “Concord” pek çok farklı ülkeden gelen çocukların ve gençlerin birbirlerini tanımalarına ve farklı kültürler hakkında bilgi sahibi olmalarına zemin hazırlar.

Sadece akademik başarı değil aynı zamanda bir topluluğun parçası olmak düşüncesi aşılanır. Çok kalabalık bir okul olmaması nedeniyle öğrenciler kendilerini evlerinde gibi hissederler. Eğitime önem veren, saygılı ve öğretmenlerinin deneyim ve bilgisinin değerini bilen bireyler yetiştirilir.

Ayrıca okul arazisi üzerinde tarihi ana bina, bir ortaçağ ahırının kalıntıları ve hemen yan komşu olarak güzel bir şato yer alır. Modern bir yemek salonu, yurtlar, yüzme havuz,  koşu pisti, laboratuvarlar, bilgisayar odası, futbol sahası, tenis kortları, fitness salonu, basketbol ve voleybol sahaları, golf sahası, fotoğraf karanlık odası, disko, sinema salonu, sahne sanatları merkezi, orkestra pratik salonu ve müzik odaları vardır.

Öğrenci İstatistikleri: Öğrenciler haftada beş gün eğitim alırlar. Çarşamba günleri ise yarım gündür. Her akşam ise 2’şer saatlik gözetimli ödev hazırlama süreçleri bulunur. Cumartesi günü sabahları testleri yapıldıktan sonra öğleden sonraları Shrewsbury’e gidebilirler. Yaşı büyük öğrencilerin Cumartesi akşam çıkış izinleri de vardır. Öğrencilerin üniforma giyme zorunluluğu yoktur. Öğrencilerin %90’ı yatılı öğrencilerden oluşur.

Akademik Programlar

Akademik Programlar

 • Şimdiye kadarki en iyi A Level sonuçları: A %94 A*/A (%98 A*-B notu)
 • Oxford ve Cambridge’e 11 öğrenci
 • LSE’ye 8 öğrenci, Imperial’e 19, KCL’ye 15, UCL’ye 40, Warwick’e 14, Durham’a 5 öğrenci yerleştirildi.
 • Concord, ISC (Bağımsız Okullar Konseyi) tarafından sağlanan en son verilere göre A seviyesi için ilk 3 bağımsız okul arasında yer aldı*
 • The Daily Telegraph’ta A seviyesi sonuçları için bağımsız okullar arasında 5. sırada; The Times for A Level sonuçlarında karma eğitim veren okullarda 5. sırada; En son verilere göre The Times’da GCSE sonuçları için bağımsız okullar arasında 6. sırada yer aldı*

GCSE’de tüm öğrenciler Matematik, İngiliz (ve çoğu durumda İngiliz Edebiyatı) ve bilim (Biyoloji, Kimya ve Fizik) okur. Buna ek olarak, Sanat, Astronomi, Bilgisayar Bilimi, Drama, Ekonomi, Fransızca, Coğrafya, Almanca, Tarih, Müzik (BTEC Düzey 2), Dini Çalışmalar, İspanyolca ve İstatistik dahil olmak üzere GCSE veya IGCSE düzeyinde öğrenim görecekleri bir dizi konu arasından seçim yapabilirler.

A-Level için üç veya dört ders almayı seçebilirler. Sanat, Biyoloji, Kimya, Ekonomi, İngilizce, Fransızca, İleri Matematik, Coğrafya, Tarih, Matematik, Fotoğrafçılık, Fizik ve İspanyolca dahil olmak üzere geniş bir konu yelpazesi arasından seçim yapabilirsiniz. Akademik becerilerini daha iyi göstermek isteyen bazı öğrenciler ayrıca bir Uzman Müzik EPQ’su ile EPQ (Extended Project Qualification)’ya katılmaları da iyi olur.

Müfredat Dışı Aktiviteler 

Kapsamlı Zenginleştirme Programı, öğrencilerin katılmayı seçebilecekleri, spor, açık hava eğitimi, yardım kuruluşları, yaratıcı sanatlar ve diğer birçok kulüp ve topluluk dahil olmak üzere çok çeşitli müfredat dışı etkinlikler sunar.

Okulda sanat aktivitelerine katılabilirsiniz, müzik, sahne sanatlar gibi konularda çeşitli klüpler vardır ayrıca sanat aktivviteleri için atölyeler de bulunur. Her yıl drama ve müzik gösterileri hazırlanıp sunulur.  Müzik ve şarkı söyleme eğitimleri verilir ve okulda çok iyi bir akustiğe sahip tiyatro bulunur. Tap dans, modern dans ve bale çalışmaları da verilmektedir. Futbol, rugby, masa tenisi, yüzme, eskrim, tenis, basketbol, dövüş sanatları , binicilik, kano vs… spor aktivitelerine katılabilirsiniz.

Mezunlarının Kabul Edildiği Üniversiteler: Oxford University, Cambridge University, Imperial College, London School of Economics, Warwick University, University College London, Durham University, York University, Bristol University, King’s College London

AKADEMİK EKİBİMİZ

MCI Türkiye

Çocuğunuzun geleceği ile yakından ilgileneceğiz ve onun için en uygun, en iyi okulu bulacağız.

Özet

Kuruluş Yılı: Yaklaşık 60 yıl önce kurulmuştur.

Lokasyon: Shrewsbury, Birmingham (Londra’ya tren ile zaman ve trene bağlı olarak 3,5 ile 5 saat uzaklıktadır)

Öğrenci Sayısı: Öğrencilerin %90’ı yatılı öğrencilerden oluşur.

Uluslarası öğrenci oranı:

Yıllık Yatılı Okul Ücreti: 53,500 GBP

İndirim Bursu: Sadece çok kısıtlı sayıda başarı bursu olabilir

Okul başlangıç dönemi: Eylül

Öğretmen / Öğrenci Oranı: Küçük sınıflar

Yaş Grubu:  13-19 yaş

Programlar: GCSE, IGCSE, A Level

Konaklamalar: Kampüs yurtları

Müfredat Dışı Aktiviteler: Birçok spor, sanat, müzik vs

Yaz Kampı: Okulda yaz aylarında yaz kurs ve kampları sunulur. Yaz okulu programına ise 8 ila 18 yaş arası öğrenciler kabul edilmektedir.

Başvuru Koşulları: Öncelikle genel giriş koşullarını sağlayıp sağlamadığınızı bizimle kontrol ediniz.  Son 2 yıla ait İngilizce not dökümü ve okulun başlamasının 12 ay öncesinden okulun giriş test ve sınavları(sözel, sayısal, cognitive) alınmalıdır.

Video

Lokasyon

Buckswood School

İngiltere'deki benzer programlara sahip okullarımızdan

Yurtdışı Lise ve Yatılı Okullar Hakkında

▼ Kaç yaşında çocuğumu yurtdışında lise ya da yatılı okul eğitimine gönderebilirim?
 • Çocuğunuzu ana okulundan itibaren dahi yatılı okula gönderebilirsiniz. Örneğin İsviçre bu yaşlardan itibaren öğrenci kabul eder. Genelde ilk okuldan itibaren kabuller başlar. İngiltere, Kanada ve Amerika’da en erken genelde orta öğretim döneminde eğitim tercih edilir ve en çok lise eğitimi alınmaktadır.
▼ Ne zaman yurtdışında yatılı okul ya da lise eğitimi için başvuru yapmalıyım?
 • Başvuru tarihlerinin son günü okullara göre değişiklik göstermektedir. Örneğin sıralamalarda yüksek dereceye sahip olan bir okulun bekleme listesi olabileceğinden 2 yıl öncesinden dahi plan yapmak gerekebilir. Zira alınacak sınavlar 1 yıl öncesinde Ekim ayında tamamlanmaktadır. Genelde en az 6 ay önceden başvuru planlarının yapılması önerilir.
▼ Özel okul mu yoksa devlet liselerini mi seçmeliyim?
 • İsviçre’de yabancı uyruklu öğrenciler yalnızca özel uluslararası lise ve okullarda eğitim alabilmektedirler.İngiltere’de de yabancı uyruklu öğrenciler yalnızca özel uluslararası lise ve okullarda eğitim alabilmektedirler.Amerika’da yabancı uyruklu öğrenciler değişim programı ile devlet lise ve okullarında eğitim alabilir ki bu okullarda kampüste konaklama olmaz, sadece aile yanında konaklama vardır. Ama lise bitirme programı genelde özel uluslararası okullarda sunulmaktadır. Kanada’da yabancı uyruklu öğrenciler hem devlet hem de özel lise ve okullarda eğitim alabilmektedir. Yeni Zelanda’da yabancı uyruklu öğrenciler hem devlet hem de özel lise ve okullarda eğitim alabilmektedir. Fransa’da yabancı öğrenciler, yalnızca çok az sayıda olan uluslararası lise ve okullarda eğitim alma şansına sahiptirler. Devlet okullarında eğitim almak için çocuğun ailesinin Fransa’da konaklıyor olması zorunludur.
▼ Yurtdışı yatılı okul ve yurtdışı lise ücretleri nedir?
 • İsviçre’de yatılı okullar tamamı ile kampüste konaklama ile sunulur ve yıllık okul ve konaklama ücreti 75.000 – 115.00 CHF arasındadır. İngiltere’de yatılı okullar kampüste ya da aile yanında konaklama ile sunulabilir ve yıllık okul ve konaklama ücreti 22.000 – 38.00 GBP arasındadır. Amerika’da yatılı okullar kampüste ya da aile yanında konaklama ile sunulabilir ve yıllık okul ve konaklama ücreti 29.000 – 65.00 USD arasındadır. Kanada’da yatılı okullar kampüste ya da aile yanında konaklama ile sunulabilir ve yıllık okul ve konaklama ücreti 25.000 – 55.00 CAD arasındadır. Yeni Zelanda’da yatılı okullar kampüste ya da aile yanında konaklama ile sunulabilir ve yıllık okul ve konaklama ücreti 28.000 – 55.00 CAD arasındadır. Fransa’da yatılı okullar kampüste ya da aile yanında konaklama ile sunulabilir ve yıllık okul ve konaklama ücreti 25.000 –35.000 Eur arasındadır.
▼ İngiltere’de lise eğitimi kaç yıl sürelidir?
 • İngiltere’de lise eğitimi Türk eğitim sisteminden farklıdır. Eğitim sistemi dört bölümden oluşur:Ana okulu (3-5 yaşları), İlköğretim (5-11 yaşları), Ortaokul-lise giriş-GCSE (11-16 yaşları), Lise-Sixth Forms (16-18 yaşları), yüksek eğitim (18 yaş ve yukarısı).Zorunlu eğitim 16 yaşında GCSE’nin tamamlanmasına kadardır. Bundan sonra üniversite eğitimi almayı isteyen öğrenciler, sixth form okullarına yani lise eğitimine devam eder ve iki sene daha eğitim alırlar. Bu eğitimi tamamladıktan sonra üniversiteye geçmeye hak kazanırlar. İngiltere’de hukuk, tıp ve bazı mühendisik bölümleri hariç üniversite 3 yıl sürelidir. Ancak Türkiye’de liseden mezun bir öğrenci üniversiteye hemen başlamaya hak kazanmaz, öncesinde 1 yıl” Foundation Programı” adı verilen hazırlık eğitimini almak zorunluluğu vardır. Bu programda da öğrenciye, eğitim göreceği bölüm ile ilgili dersler ve yanında da akademik İngilizce eğitimi verilir. Bu programa başlamak için de öğrencinin İngilizce seviyesinin iyi olması gerekir.
▼ İsviçre’de lise eğitimi kaç yıl sürelidir?
 • İsviçre’de uluslararası bir eğitim sunulduğundan, öncelikle hangi kantonda ve hangi eğitim sertifikası altında eğitim alacağınıza karar vermeniz gerekir. Birçok yatılı okulda dünyanın tüm üniversitelerinde geçerli olan IB-International Baccalaureate sunulmaktadır. Ancak Alman okuluna gittiğinizde German Abitur denilen programı da alabilirsiniz, ya da Fransız okuluna gittiğinizde French Baccalaureate diploması da seçebilirsiniz. Ya da Amerikan sistemi ile lise diplomasına da hak kazanabilirsiniz. Okul seçiminde hangi dilde eğitim almaya yoğunlaşmak istediğinize emin olmanız bu nedenle çok önemlidir. Her ne kadar İsviçre’de iki dilli eğitim sunulsa da, ana diplomanız seçtiğiniz ilk dile olan yoğunluk ile verilecektir.
▼ Hangi ülkede yatılı okul, lise eğitimi alınacağına nasıl karar vereceğim?
 • Bu sorunun yanıtı birkaç faktöre bağlıdır. Çocuğunuzun okumak istediği bölüm, üniversite eğitimini sürdürmesini istediği ülke, finansal ve sosyal etkenler, lokasyon, çocuğunuzun ilgi alanları, konuştuğu yabancı dil/diller gibi. Bu konuda kendiniz araştırma yapabileceğiniz gibi uzman bir danışmanlık firmasından destek alarak da en doğru seçenekleri oluşturabilirsiniz.
▼ Kanada’da devlet okulunu mu yoksa özel okulu mu seçmeliyim?
 • Devlet okullarinda tüm seviyeden öğrenciler eğitim almaktadır (üniversiteye devam etmek isteyen ile sadece lise mezunu olmak isteyen). Bu nedenle de öprencilerin bağımsız bir ortamda ders çalışmaları gerekmektedir. Yani motivasyonlarını kendilerinin ayarlaması, ödevlerini kendi iradeleri ile hazırlamaları ve ders çalışacakları zaman aralığını da kendilerinin belirlemesi vs. gibi etkenler olmaktadiı. Pek tabi bir destek olmaktadır akademik anlamda ancak öğretmenlerden öğrenciler ile yakindan ilgilenmeleri ve hatta gerektiğinde okul ve öğretmenin öğrenciyi biraz daha yüksek çıtaya taşımaya çalışmasına zaman ayırması mümkün olmamaktadır. Devlet okullarında sınıfta 20-30 kişi kadar olurken özel okullarda bu 12-18 arasındadır.Özel okullardaki tek amaç ise oğrencilerinin mezuniyet sonrasında üniversiteye yerleşmesidir. Daha küçük sınıf mevcudiyetleri olduğundan, toplam öğrenci sayıları da daha azdır ve kampüste öğretmenler de yaşamaktadır. Bu nedenle de oörenciler öğretmenleri ile daha yakın bir bağ kurabiliyorlar. Bu nedenle de daha fazla destek ve ozel ilgi gorebiliyorlar. Birçok yatılı okulda, zorunlu ders çalışma saatleri olduğundan öğrenciler ders çalışmaya odaklanıyorlar ve ayrıca başlarında soru sorabilecekleri, danışabilecekleri öğretmen de oluyor.Kanada’daki devlet eğitim sistemi birçok ülkeye kıyasla iyidir, uluslararası öğrencilere de çok iyi fırsatlar ve tecrübeler sunmaktadır. Ancak eğer oğrenci ve ailenin daha yüksek beklentileri varsa üniversite eğitimi anlaminda ve bunu destekleyecek bütçe de sunabiliyorlar ise, pek tabi ozel okullar daha iyi bir seçenek olmaktadır. Kanada’da liseden iyi notlar ile mezun olan bir öğrenci hem e iyi üniversitelere kabul alabilir hem de burs kazanma şansını da çok arttırmaktadır.
▼ En iyi yatılı okul ve liselerin listesine nasıl ulaşabilirim?
 • İngiltere: http://www.best-schools.co.uk/ Amerika: http://boarding-schools.findthebest.com/ İsviçre: İsviçre’de yaklaşık 10-15 kadar yatılı okul bulunmaktadır ve resmi bir sıralama bu okullar için verilememek ile birlikte zaten dünyanın en yüksek kalitede eğitim ve konaklama sunan okullarıdır. Okul seçerken hangi bölgede eğitim alacağınıza karar vermeniz (Fransız, Alman, İtalyan), okuldaki öğrenci sayısı, öğrenci başına düşen öğretmen sayısı gibi faktörlere dikkat etmek önemlidir. Kanada: Kanada’da da devlet okullarında da kaliteli eğitim sunulduğundan bir kaynak vermek doğru olmamaktadır. Zira Kanada’nın farklı yerlerinde çok kaliteli eğitim veren okullar bulunabilmektedir. Bazı okullarda sosyal bilimler eğitimi daha ağır basarken, diğer okullarda fen bilimleri daha kuvvetli olabilmektedir.
▼ Konaklama seçenekleri nelerdir?
 • Yatılı okul ve yurtdışında lise’lerde kampüste yurtta ya da aile yanında konaklama seçeneklerinin ikisi de vardır.
▼ GCSE Nedir?
 • GCSE’nin açılımı General Certificate of Secondary Education’dır. Bu kualifikasyon, 5 ile 8 dersi başarı ile 16 yaşında tamamlayan öğrencilere verilir. Bu kualifikasyon İngiltere ve İsviçre’de sunulur. Zorunlu eğitim içindedir. Matematik, İngilizce ve fen bilimleri zorunlu derslerdir. Bunlar haricinde seçmeli dersler olarak sanat ve tasarım, ikinci yabancı dil, drama, ekonomi, işletme, coğrafya, tarij, bilgi teknolojileri, müzik, klasik edebiyat, müzik, beden eğitimi vs. gibi derler vardır.
▼ IB, International Baccalaureate Nedir?
 • IB, uluslararası geçerliliği olan ve iki yıl süren bir lise diploma programıdır. Bu program normal lise programından çok daha yoğundur ve sosyaldir. Zorunlu 6 ders vardır. Bunlardan 3’ü high level(HL) dediğimiz yüksek seviyede alınır, diğer 3’ü standart level(SL) dediğimiz normal seviyede alınır. Neye göre HL ve neye göre SL dersleri seçeceğiniz ise üniversitede almak istediğiniz eğitime göre belirlenir. Örneğin tıp okuyacağım diyorsanız HL dersleriniz yani daha derinlemesine yoğun inceleyeceğiniz dersler arasında kimya, biyoloji, fizik ya da matematik bulunmalıdır. Diğer SL derslerinden istediğinizi seçebilirsiniz. Ancak yabancı bir öğrenci olarak İngilizce’yi de HL seçmeniz önerilir.
▼ A-Level Nedir?
 • A-Level, İngiltere’de geçerli olan iki yıl süren bir lise diploma programıdır. Bu programda zorunlu olarak 3 ders alınır. Ancak son zamanlarda daha çok en az 4 ders olarak alınmaktadır. Bu programda zaten üniversitede alacağınız eğitime karar verdiğinizden seçeçeğiniz 3 derste ona göre olmalıdır. Örneğin ekonomi okumak istiyorsanız, matematik, tarih ve ingilizce ana 3 dersiniz olabilir. Dilerseniz 4. Dersi ikinci bir dil yapabilirsiniz.
▼ French Baccalaureate Nedir?
 • Üniversite eğitimini Fransa’da ya da İsviçre’de Fransız bölgesinde almayı düşünen öğrencilerin katıldığı lise programıdır.
▼ German Abitur Nedir?
 • Üniversite eğitimini Almanya’da ya da İsviçre’de Alman bölgesinde almayı düşünen öğrencilerin katıldığı lise programıdır.

MCI Türkiye Farkı

MCI Türkiye Yurtdışı Eğitim, Türkiye’nin dört bir köşesinde yatılı okul ve lise yerleştirme konusunda profesyonel bir hizmet sunmaktadır. Öğrenci ile birlikte, danışmanlarımız öğrencinin özel ilgi alanlarını, değer verdiği şeyleri, öğrenme biçimlerini ve kişiliklerini keşif ederler. Bunun sonrasında öğrenciyi en doğru ve iyi tanımlayan kişiye özel bir aksiyon planı hazırlanır. Danışmanlığımız ile birlikte öğrenciler, hem akademik hem de sosyal olarak kendilerine en uygun okulu keşif ederler. Mentorlarımız ve danışmanlarımız öğrencinin gelişimini ve kendine olan güvenini beslerken, ailelere de başvuruların sırlarını çözme konusunda destek verir.

Başarımızın Tarihçesi
MCI Türkiye, 20 yıldır hizmet vermektedir. 2016 yılında, MCI Türkiye öğrencilerinin %94’ü top üç seçenekleri olan okullara kabul almışlardır. Gururla belirtmeliyiz ki, son 13 yıl içinde yerleştirdiğimiz öğrencilerimizden üniversite eğitimine devam eden ve tamamlamak üzere olanların yüzdesi de neredeyse %100’dür.

Benzersiz Metodolojimiz
Her öğrenci kendisine atanmış danışmanla çalışmak ile kalmaz, aynı zamanda alanlarında uzman olan diğer takım üyesi danışmanların tecrübelerinden de faydalanır. Danışman takımımız her öğrencinin dosyasını değerlendirir ve ve her biri çok değerli olan kendi geri bildirimleri sonucunda, öğrencilerin kendilerini en doğru ve iyi tanıtan başvurularını hazırlayabilmeleri sağlanır.

Fark Yaratmak
MCI Türkiye danışmanları her öğrenciye ve aileye önem verir. Hedefimiz bilgi, yetenek ve becerilerimizi kullanarak yatılı okul yerleşme sisteminin en başarılı şekilde geçmesini hedeflemektir. Ailelerimiz bize birlikte çalışmanın en büyük faydalarından birisinin, çocuklarının daha bağımsız genç bir birey haline geldiklerini izlemek olduğunu söylemektedir. Bizim en çok sevdiğimiz şey de, öğrencilerimizin geçirdiği dönüşümdür. Yatılı okullarda eğitim alarak öğrenciler, yalnızca kim olduklarını daha iyi keşif etmiyor ayrıca günümüzün sürekli değişen dünyasında kim olmak istediklerini de keşif ediyorlar.

Özel İlgi
Danışmanlarımız, öğrencileri ile birebir çalışarak, kişisel rehberlik vererek gerçekten öğrenciyi yakından tanır.

Esnek ve Çoklu Seçenekler
Uzun ve kısa zamanlı birçok servisimiz vardır. Program uzunluğuna ve kullanılacak danışmanların özelliklerine göre farklı ürcretlendirmelerimiz vardır. Sizin ihtiyacınıza ve bütçenize uygun olacak programlar oluşturabilmekteyiz. Öğrencilerimiz ilk önceliğimizdir ve aileniz için en uygun olan servisi sunmaya her zaman özen göstermekteyiz.

Yüksek Standartta İş Etiği
Dünya standartlarında kapsamlı ve güvenilir hizmetimiz ile Türkiye’de hizmetinizdeyiz. Türkiye’nin tüm şehirlerine merkez ofisimizden hizmet verilmektedir. Aklınıza takılan tüm sorular için bize 0312 426 9000 nolu telefondan ya da info@mciturkiye.com e-mail adresinden ulaşabilirsiniz.