Lyceum Alpinum Zuoz

Lyceum Alpinum Zuoz5
Lyceum Alpinum Zuoz3
Lyceum Alpinum Zuoz1
Lyceum Alpinum Zuoz
previous arrowprevious arrow
next arrownext arrow

Lokasyon ve Ulaşım

Okul kayak resortu olan St. Moritz yakınlarında nefes kesen bir Alp manzarasının bir parçasıdır. 130 dönüme yayılan okulun kampüsü ve spor tesisleri güzel Alp kasabası Zuoz’a bakar. Denizden 1750 m yüksekliktedir. Yürüme mesafesinde kayak pistleri ve 18 delikli golf sahası vardır. Küçük bir kasaba olan St. Moritz Engadine Vadisi’nde yer alır. Doğu Alplerin en yüksek tepesi kasabanın birkaç km güneyinde bulunur. Kış Olimpiyatlarında ev sahipliği yapan kent son derece güvenli ve şirin bir Alp kasabasıdır. Avusturya ve İtalya sınırlarına yakındır. En yakın havaalanı ise Avusturya Innsbruck ve İtalya Milano’dur.

Genel Bilgi

1904 yılında kurulan Lyceum Alpinum Zuoz, uzun ve zengin bir tarihe sahiptir, ancak geleneklere sıkıca bağlı olmaktan çok uzaktır. Eğitiminin kalitesinden, en iyiyi teşvik etmek ve başarmak için kullanılan yöntemlerden, geçmiş ve şimdiki Zuoz öğrencilerini birleştiren ruhtan ve mezunlarının hayatlarından gurur duyan, ileri görüşlü ve dışa dönük bir okuldur.

Türkiye’de başarılı ve iz bırakan ailelerin çocuklarının da eğitim aldığı Zuoz, ünlü dağ tatil yeri St. Moritz’in yakınındaki nefes kesen bir ortamda net bir akademik odaklanma sunar.

Öğrenciler, sanat, spor ve müfredat dışı etkinlikler aracılığıyla yüksek akademik başarı, yetenek ve sağlıklı, dengeli bir yaşam tarzını teşvik eden bütüncül bir eğitimin tadını çıkarırlar. Zuoz ile kendini adamış, sorumlu ve konuksever bir topluluğa katılırsınız.

Zuoz Felsefesi

 • 120 yıldan bu yana süregelen tolerans, adalet ve topluma saygı geleneği okulun ana mottosudur.
 • Eğitimi gelenek ve yenilikçiliği birleştirirken en temel özelliği ise eğitimin yaşam boyu devam ettiğine duyduğu inançtır.
 • Saygınlık ve başkalarına yardımcı olarak ve düzenli bir gündelik hayat okul yaşamının temelini oluşturur.
 • Açık fikirlilik son derece önemlidir.
 • Öğrencilerine gelecek yaşamlarında ihitiyaç duyacakları becerileri ve yaşam görgüsünü kazandırmayı hedefler.
 • Sorumluluk sahibi ve gelecekte bilinçli bir şekilde dünyayı yaşanabilir kılmak için istekli bireyler yetiştirmeye çalışır.
 • Yaşam boyu dostluk, dürüstlük ve kişisel yaratıcı çaba eğitimde süresince önemsenen ilkelerdir.
 • Entellektüel, fiziksel ve duygusal açıdan dengeli bireyler yetiştirmek için çaba gösterilir.
 • Sağlam kafa sağlam vücutta bulunur felsefesi ile fiziksel aktivetinin sunduğu disiplin ve rekabet ile daha dayanıklı bireyler yetiştirir

Mezunlarının Devam Ettiği Bazı Üniversiteler:

Almanya: BiTS Iserlohn, EFF Köln, FH Bielefeld, FH Düsseldorf, FH Heidelberg, FH Kehl,
Humboldt Universität Berlin, LMU München, Macromedia München, Technische Universität Berlin, Technische Universität München, Universität Bremen, Universität Hamburg, Universität Jena,

İsviçre: Ecole Hôtelière de Lausanne, ETH Zürich, FH St. Gallen, Glion Hotel Management School, Pädagogische Hochschule Zürich, Université de Genève, Université de Fribourg
Universität Basel, Universität Bern, Universität St. Gallen, Universität Zürich

İngiltere: Brunel University, Durham University, Imperial College London, King’s College London, London School of Economics, Oxford Brookes University, University College London
University of Edinburgh, University of Oxford, University of St. Andrews, University of Warwick

Amerika: Babson College, Drew College, George Washington University, Georgetown University, Northeastern University, University of Pennsylvania, Washington University,

Kanada: McGill University, Queen’s University, University of British Columbia, University of Toronto, University of Victoria

Diğer Avrupa Ülkeleri: ESADE Barcelona, Erasmus University Rotterdam, HEC Paris, Università Bocconi Milano, Università degli Studi di Milano, Università di Piacenza,
University of Groningen, University of Monaco, Universität Wien, Webster University Leiden,
WU Wien.

Akademik Programlar

Lyceum Alpinum Zuoz, İsviçre’nin önde gelen uluslararası yatılı okullarından biridir.

Öğrencilerimiz aile ortamında zihinsel, fiziksel ve duygusal dengeyi destekleyen bir eğitim alırken yükseköğretime giriş yeterlik sınavlarına hazırlanırlar. Sulunan akademik programlar aşağıdadır.

İngilizce Dilindeki Akademik Programlar

 • International General Certificate of Secondary Education (IGCSE)
 • International Baccalaureate Diploma Programme (IBDP)
 • International Baccalaureate Career-Related Programme (IBCP)

Almanca Dilindeki Akademik Programlar

 • Swiss Matura

Bilingual – Çift Dilli Sunulan Akademik Programlar

 • Bilingual Swiss Matura German/​English
 • Swiss Matura ​“Maturità Bilingue Grigionese” Italian/​German

Müfredat Dışı Aktiviteler 

 • Fevkalede kuvvetli spor programı: tırmanma, kriket, Eton fives, futbol, golf, dağ bisikleti, tenis, track and field, basketbal, voleybal, boks, rugby, uni-hockey, kayak, snowboard, buz hokeyi
 • 2 tiyatro grubu, Almanca ve İngilizce konuşan
 • Okul orkestra ve korosu
 • Forum Alpinum (www.forumalpinum.ch)
 • Corps of Volunteers (www.lyceum-volunteers.ch)
 • Student Organization (student government)
 • Tartışma Grubu “The Churchillians”
 • İnsani Projeler
 • Uluslararası/yerel seyahat ve kültürel geziler

Yaz Kampı

Temmuz ve Ağustos aylarında yaz kursları. Detaylar için tıklayınız… 

AKADEMİK EKİBİMİZ

MCI Türkiye

Çocuğunuzun geleceği ile yakından ilgileneceğiz ve onun için en uygun, en iyi okulu bulacağız.

Özet

Kuruluş Yılı: 1904

Lokasyon: St. Moritz (Engadin) yakınında 1750m yüksekliğinde, beş adet yurt vardır ve tüm spor aktivite alanları kampüsün içindedir. 

Öğrenci Sayısı: 330 öğrenci, 220 yatılı öğrenci ve 110 gündüz öğrencisi

Uluslarası öğrenci oranı: 45 milliyet 

Yıllık Yatılı Okul Ücreti: Yaklaşık 89,000 CHF++

İndirim Bursu: Yok

Okul başlangıç dönemi: Eylül

Öğretmen / Öğrenci Oranı: 1:4

Yaş Grubu: Kız ve erkek 12 ile 18 yaş arası 

Programlar: German Abitur, Swiss Federal Matura (Almanca), International Baccalaureate (IB) German Abitur ve Swiss Matura’nın aynı yılda alınması mümkündür. Bu iki diplomanın aynı anda sunumu dünyada sadece bu okulda mevcuttur. ACT, IELTS and SAT test merkezi / ESL yani yetersiz seviyesi olan öğrenciler için İngilizce dil desteği vardır.

Akreditasyon:  IBO, CIS (Council of International Schools), Swiss Government, BSA, ifes ipes

Dil : Almanya ve İngilizce dillerinde dersler sunulur

Yabancı Diller : Fransızca, İspanyolca, İtalyanca, Mandarin ve Latin, Romence

Konaklamalar: Kampüs yurtdu konforlu konaklama

Müfredat Dışı Aktiviteler: Fevkalede kuvvetli spor programı, tiyatro grubu, Okul orkestra ve korosu, Tartışma Grubu “The Churchillians”, İnsani Projeler, Uluslararası/yerel seyahat ve kültürel geziler

Yaz Kampı: Okulda yaz aylarında yaz kurs ve kampları sunulur

Başvuru Koşulları: Öncelikle genel giriş koşullarını sağlayıp sağlamadığınızı bizimle kontrol ediniz.  Son 2 yıla ait İngilizce not dökümü ve okulun başlamasının 6 ay öncesinden okulun giriş test ve sınavları alınmalıdır.

Video

Lokasyon

BrillantmontInternational

Benzer programları olan diğer okulumuz

Yurtdışı Lise ve Yatılı Okullar Hakkında

▼ Kaç yaşında çocuğumu yurtdışında lise ya da yatılı okul eğitimine gönderebilirim?
 • Çocuğunuzu ana okulundan itibaren dahi yatılı okula gönderebilirsiniz. Örneğin İsviçre bu yaşlardan itibaren öğrenci kabul eder. Genelde ilk okuldan itibaren kabuller başlar. İngiltere, Kanada ve Amerika’da en erken genelde orta öğretim döneminde eğitim tercih edilir ve en çok lise eğitimi alınmaktadır.
▼ Ne zaman yurtdışında yatılı okul ya da lise eğitimi için başvuru yapmalıyım?
 • Başvuru tarihlerinin son günü okullara göre değişiklik göstermektedir. Örneğin sıralamalarda yüksek dereceye sahip olan bir okulun bekleme listesi olabileceğinden 2 yıl öncesinden dahi plan yapmak gerekebilir. Zira alınacak sınavlar 1 yıl öncesinde Ekim ayında tamamlanmaktadır. Genelde en az 6 ay önceden başvuru planlarının yapılması önerilir.
▼ Özel okul mu yoksa devlet liselerini mi seçmeliyim?
 • İsviçre’de yabancı uyruklu öğrenciler yalnızca özel uluslararası lise ve okullarda eğitim alabilmektedirler.İngiltere’de de yabancı uyruklu öğrenciler yalnızca özel uluslararası lise ve okullarda eğitim alabilmektedirler.Amerika’da yabancı uyruklu öğrenciler değişim programı ile devlet lise ve okullarında eğitim alabilir ki bu okullarda kampüste konaklama olmaz, sadece aile yanında konaklama vardır. Ama lise bitirme programı genelde özel uluslararası okullarda sunulmaktadır. Kanada’da yabancı uyruklu öğrenciler hem devlet hem de özel lise ve okullarda eğitim alabilmektedir. Yeni Zelanda’da yabancı uyruklu öğrenciler hem devlet hem de özel lise ve okullarda eğitim alabilmektedir. Fransa’da yabancı öğrenciler, yalnızca çok az sayıda olan uluslararası lise ve okullarda eğitim alma şansına sahiptirler. Devlet okullarında eğitim almak için çocuğun ailesinin Fransa’da konaklıyor olması zorunludur.
▼ Yurtdışı yatılı okul ve yurtdışı lise ücretleri nedir?
 • İsviçre’de yatılı okullar tamamı ile kampüste konaklama ile sunulur ve yıllık okul ve konaklama ücreti 75.000 – 115.00 CHF arasındadır. İngiltere’de yatılı okullar kampüste ya da aile yanında konaklama ile sunulabilir ve yıllık okul ve konaklama ücreti 22.000 – 38.00 GBP arasındadır. Amerika’da yatılı okullar kampüste ya da aile yanında konaklama ile sunulabilir ve yıllık okul ve konaklama ücreti 29.000 – 65.00 USD arasındadır. Kanada’da yatılı okullar kampüste ya da aile yanında konaklama ile sunulabilir ve yıllık okul ve konaklama ücreti 25.000 – 55.00 CAD arasındadır. Yeni Zelanda’da yatılı okullar kampüste ya da aile yanında konaklama ile sunulabilir ve yıllık okul ve konaklama ücreti 28.000 – 55.00 CAD arasındadır. Fransa’da yatılı okullar kampüste ya da aile yanında konaklama ile sunulabilir ve yıllık okul ve konaklama ücreti 25.000 –35.000 Eur arasındadır.
▼ İngiltere’de lise eğitimi kaç yıl sürelidir?
 • İngiltere’de lise eğitimi Türk eğitim sisteminden farklıdır. Eğitim sistemi dört bölümden oluşur:Ana okulu (3-5 yaşları), İlköğretim (5-11 yaşları), Ortaokul-lise giriş-GCSE (11-16 yaşları), Lise-Sixth Forms (16-18 yaşları), yüksek eğitim (18 yaş ve yukarısı).Zorunlu eğitim 16 yaşında GCSE’nin tamamlanmasına kadardır. Bundan sonra üniversite eğitimi almayı isteyen öğrenciler, sixth form okullarına yani lise eğitimine devam eder ve iki sene daha eğitim alırlar. Bu eğitimi tamamladıktan sonra üniversiteye geçmeye hak kazanırlar. İngiltere’de hukuk, tıp ve bazı mühendisik bölümleri hariç üniversite 3 yıl sürelidir. Ancak Türkiye’de liseden mezun bir öğrenci üniversiteye hemen başlamaya hak kazanmaz, öncesinde 1 yıl” Foundation Programı” adı verilen hazırlık eğitimini almak zorunluluğu vardır. Bu programda da öğrenciye, eğitim göreceği bölüm ile ilgili dersler ve yanında da akademik İngilizce eğitimi verilir. Bu programa başlamak için de öğrencinin İngilizce seviyesinin iyi olması gerekir.
▼ İsviçre’de lise eğitimi kaç yıl sürelidir?
 • İsviçre’de uluslararası bir eğitim sunulduğundan, öncelikle hangi kantonda ve hangi eğitim sertifikası altında eğitim alacağınıza karar vermeniz gerekir. Birçok yatılı okulda dünyanın tüm üniversitelerinde geçerli olan IB-International Baccalaureate sunulmaktadır. Ancak Alman okuluna gittiğinizde German Abitur denilen programı da alabilirsiniz, ya da Fransız okuluna gittiğinizde French Baccalaureate diploması da seçebilirsiniz. Ya da Amerikan sistemi ile lise diplomasına da hak kazanabilirsiniz. Okul seçiminde hangi dilde eğitim almaya yoğunlaşmak istediğinize emin olmanız bu nedenle çok önemlidir. Her ne kadar İsviçre’de iki dilli eğitim sunulsa da, ana diplomanız seçtiğiniz ilk dile olan yoğunluk ile verilecektir.
▼ Hangi ülkede yatılı okul, lise eğitimi alınacağına nasıl karar vereceğim?
 • Bu sorunun yanıtı birkaç faktöre bağlıdır. Çocuğunuzun okumak istediği bölüm, üniversite eğitimini sürdürmesini istediği ülke, finansal ve sosyal etkenler, lokasyon, çocuğunuzun ilgi alanları, konuştuğu yabancı dil/diller gibi. Bu konuda kendiniz araştırma yapabileceğiniz gibi uzman bir danışmanlık firmasından destek alarak da en doğru seçenekleri oluşturabilirsiniz.
▼ Kanada’da devlet okulunu mu yoksa özel okulu mu seçmeliyim?
 • Devlet okullarinda tüm seviyeden öğrenciler eğitim almaktadır (üniversiteye devam etmek isteyen ile sadece lise mezunu olmak isteyen). Bu nedenle de öprencilerin bağımsız bir ortamda ders çalışmaları gerekmektedir. Yani motivasyonlarını kendilerinin ayarlaması, ödevlerini kendi iradeleri ile hazırlamaları ve ders çalışacakları zaman aralığını da kendilerinin belirlemesi vs. gibi etkenler olmaktadiı. Pek tabi bir destek olmaktadır akademik anlamda ancak öğretmenlerden öğrenciler ile yakindan ilgilenmeleri ve hatta gerektiğinde okul ve öğretmenin öğrenciyi biraz daha yüksek çıtaya taşımaya çalışmasına zaman ayırması mümkün olmamaktadır. Devlet okullarında sınıfta 20-30 kişi kadar olurken özel okullarda bu 12-18 arasındadır.Özel okullardaki tek amaç ise oğrencilerinin mezuniyet sonrasında üniversiteye yerleşmesidir. Daha küçük sınıf mevcudiyetleri olduğundan, toplam öğrenci sayıları da daha azdır ve kampüste öğretmenler de yaşamaktadır. Bu nedenle de oörenciler öğretmenleri ile daha yakın bir bağ kurabiliyorlar. Bu nedenle de daha fazla destek ve ozel ilgi gorebiliyorlar. Birçok yatılı okulda, zorunlu ders çalışma saatleri olduğundan öğrenciler ders çalışmaya odaklanıyorlar ve ayrıca başlarında soru sorabilecekleri, danışabilecekleri öğretmen de oluyor.Kanada’daki devlet eğitim sistemi birçok ülkeye kıyasla iyidir, uluslararası öğrencilere de çok iyi fırsatlar ve tecrübeler sunmaktadır. Ancak eğer oğrenci ve ailenin daha yüksek beklentileri varsa üniversite eğitimi anlaminda ve bunu destekleyecek bütçe de sunabiliyorlar ise, pek tabi ozel okullar daha iyi bir seçenek olmaktadır. Kanada’da liseden iyi notlar ile mezun olan bir öğrenci hem e iyi üniversitelere kabul alabilir hem de burs kazanma şansını da çok arttırmaktadır.
▼ En iyi yatılı okul ve liselerin listesine nasıl ulaşabilirim?
 • İngiltere: http://www.best-schools.co.uk/ Amerika: http://boarding-schools.findthebest.com/ İsviçre: İsviçre’de yaklaşık 10-15 kadar yatılı okul bulunmaktadır ve resmi bir sıralama bu okullar için verilememek ile birlikte zaten dünyanın en yüksek kalitede eğitim ve konaklama sunan okullarıdır. Okul seçerken hangi bölgede eğitim alacağınıza karar vermeniz (Fransız, Alman, İtalyan), okuldaki öğrenci sayısı, öğrenci başına düşen öğretmen sayısı gibi faktörlere dikkat etmek önemlidir. Kanada: Kanada’da da devlet okullarında da kaliteli eğitim sunulduğundan bir kaynak vermek doğru olmamaktadır. Zira Kanada’nın farklı yerlerinde çok kaliteli eğitim veren okullar bulunabilmektedir. Bazı okullarda sosyal bilimler eğitimi daha ağır basarken, diğer okullarda fen bilimleri daha kuvvetli olabilmektedir.
▼ Konaklama seçenekleri nelerdir?
 • Yatılı okul ve yurtdışında lise’lerde kampüste yurtta ya da aile yanında konaklama seçeneklerinin ikisi de vardır.
▼ GCSE Nedir?
 • GCSE’nin açılımı General Certificate of Secondary Education’dır. Bu kualifikasyon, 5 ile 8 dersi başarı ile 16 yaşında tamamlayan öğrencilere verilir. Bu kualifikasyon İngiltere ve İsviçre’de sunulur. Zorunlu eğitim içindedir. Matematik, İngilizce ve fen bilimleri zorunlu derslerdir. Bunlar haricinde seçmeli dersler olarak sanat ve tasarım, ikinci yabancı dil, drama, ekonomi, işletme, coğrafya, tarij, bilgi teknolojileri, müzik, klasik edebiyat, müzik, beden eğitimi vs. gibi derler vardır.
▼ IB, International Baccalaureate Nedir?
 • IB, uluslararası geçerliliği olan ve iki yıl süren bir lise diploma programıdır. Bu program normal lise programından çok daha yoğundur ve sosyaldir. Zorunlu 6 ders vardır. Bunlardan 3’ü high level(HL) dediğimiz yüksek seviyede alınır, diğer 3’ü standart level(SL) dediğimiz normal seviyede alınır. Neye göre HL ve neye göre SL dersleri seçeceğiniz ise üniversitede almak istediğiniz eğitime göre belirlenir. Örneğin tıp okuyacağım diyorsanız HL dersleriniz yani daha derinlemesine yoğun inceleyeceğiniz dersler arasında kimya, biyoloji, fizik ya da matematik bulunmalıdır. Diğer SL derslerinden istediğinizi seçebilirsiniz. Ancak yabancı bir öğrenci olarak İngilizce’yi de HL seçmeniz önerilir.
▼ A-Level Nedir?
 • A-Level, İngiltere’de geçerli olan iki yıl süren bir lise diploma programıdır. Bu programda zorunlu olarak 3 ders alınır. Ancak son zamanlarda daha çok en az 4 ders olarak alınmaktadır. Bu programda zaten üniversitede alacağınız eğitime karar verdiğinizden seçeçeğiniz 3 derste ona göre olmalıdır. Örneğin ekonomi okumak istiyorsanız, matematik, tarih ve ingilizce ana 3 dersiniz olabilir. Dilerseniz 4. Dersi ikinci bir dil yapabilirsiniz.
▼ French Baccalaureate Nedir?
 • Üniversite eğitimini Fransa’da ya da İsviçre’de Fransız bölgesinde almayı düşünen öğrencilerin katıldığı lise programıdır.
▼ German Abitur Nedir?
 • Üniversite eğitimini Almanya’da ya da İsviçre’de Alman bölgesinde almayı düşünen öğrencilerin katıldığı lise programıdır.

MCI Türkiye Farkı

MCI Türkiye Yurtdışı Eğitim, Türkiye’nin dört bir köşesinde yatılı okul ve lise yerleştirme konusunda profesyonel bir hizmet sunmaktadır. Öğrenci ile birlikte, danışmanlarımız öğrencinin özel ilgi alanlarını, değer verdiği şeyleri, öğrenme biçimlerini ve kişiliklerini keşif ederler. Bunun sonrasında öğrenciyi en doğru ve iyi tanımlayan kişiye özel bir aksiyon planı hazırlanır. Danışmanlığımız ile birlikte öğrenciler, hem akademik hem de sosyal olarak kendilerine en uygun okulu keşif ederler. Mentorlarımız ve danışmanlarımız öğrencinin gelişimini ve kendine olan güvenini beslerken, ailelere de başvuruların sırlarını çözme konusunda destek verir.

Başarımızın Tarihçesi
MCI Türkiye, 20 yıldır hizmet vermektedir. 2016 yılında, MCI Türkiye öğrencilerinin %94’ü top üç seçenekleri olan okullara kabul almışlardır. Gururla belirtmeliyiz ki, son 13 yıl içinde yerleştirdiğimiz öğrencilerimizden üniversite eğitimine devam eden ve tamamlamak üzere olanların yüzdesi de neredeyse %100’dür.

Benzersiz Metodolojimiz
Her öğrenci kendisine atanmış danışmanla çalışmak ile kalmaz, aynı zamanda alanlarında uzman olan diğer takım üyesi danışmanların tecrübelerinden de faydalanır. Danışman takımımız her öğrencinin dosyasını değerlendirir ve ve her biri çok değerli olan kendi geri bildirimleri sonucunda, öğrencilerin kendilerini en doğru ve iyi tanıtan başvurularını hazırlayabilmeleri sağlanır.

Fark Yaratmak
MCI Türkiye danışmanları her öğrenciye ve aileye önem verir. Hedefimiz bilgi, yetenek ve becerilerimizi kullanarak yatılı okul yerleşme sisteminin en başarılı şekilde geçmesini hedeflemektir. Ailelerimiz bize birlikte çalışmanın en büyük faydalarından birisinin, çocuklarının daha bağımsız genç bir birey haline geldiklerini izlemek olduğunu söylemektedir. Bizim en çok sevdiğimiz şey de, öğrencilerimizin geçirdiği dönüşümdür. Yatılı okullarda eğitim alarak öğrenciler, yalnızca kim olduklarını daha iyi keşif etmiyor ayrıca günümüzün sürekli değişen dünyasında kim olmak istediklerini de keşif ediyorlar.

Özel İlgi
Danışmanlarımız, öğrencileri ile birebir çalışarak, kişisel rehberlik vererek gerçekten öğrenciyi yakından tanır.

Esnek ve Çoklu Seçenekler
Uzun ve kısa zamanlı birçok servisimiz vardır. Program uzunluğuna ve kullanılacak danışmanların özelliklerine göre farklı ürcretlendirmelerimiz vardır. Sizin ihtiyacınıza ve bütçenize uygun olacak programlar oluşturabilmekteyiz. Öğrencilerimiz ilk önceliğimizdir ve aileniz için en uygun olan servisi sunmaya her zaman özen göstermekteyiz.

Yüksek Standartta İş Etiği
Dünya standartlarında kapsamlı ve güvenilir hizmetimiz ile Türkiye’de hizmetinizdeyiz. Türkiye’nin tüm şehirlerine merkez ofisimizden hizmet verilmektedir. Aklınıza takılan tüm sorular için bize 0312 426 9000 nolu telefondan ya da info@mciturkiye.com e-mail adresinden ulaşabilirsiniz.