College Alpin Beau Soleil

College Alpin Beau Soleil1
College Alpin Beau Soleil 3
College Alpin Beau Soleil 4
College Alpin Beau Soleil 5
previous arrowprevious arrow
next arrownext arrow

Lokasyon ve Ulaşım

Beau Soleil İsviçre’nin Vaud kantonunda ülkenin güneydoğusundaki Fransızca konuşulan bölgede yer alır. 1300 m yükseklikteki okul Rhone Vadisine bakar. Mont Blanc, Dents-du-Midi ve Fransız Alpleri ufuktaki en göze çarpan manzarayı oluştururlar. Okul özellikle Villars-sur-Ollon kasabasına kurulmuştur. Burası yıl boyu pek çok güneşli güne sahip şirin bir Alp kasabasıdır. Cenevre Gölü son derece yakındır ve kasabanın ikliminin ılıman olmasının temel nedenidir. Kasaba sanki okulun bir parçasıdır. Kasabalılar okulun öğrencilerini tanıdıkları gibi kasabanın hangi cafe, restoran vs… yerlerine öğrencilerin giriş hakkı olduğu konusu dahi belirlidir. Son derece güvenli ve doğa ile içice bir bölgedir.

Genel Bilgi

1910 yılında kurulan College Beau Soleil İsviçre’nin en eski özel yatılı okullarından birisidir İsviçre Alpleri’nin kalbindeki muhteşem konumu göz önüne alındığında en güzel manzaralardan birine de sahiptir.

Eğitim kültürel geziler ile desteklenir. Okulun müfredatının temelini denge oluşturur. Akademik dersler, spor, sanat, kültürel ve gönüllü aktiviteler programda aynı oranda yer tutar.

Beau Soleil öğrencilerine tam bir eğitim sunar. Fiziksel, entellektüel, duygusal ve sosyal açıdan verilen tam eğitim öğrencilerin değer yargılarını oluşturmakta ve onlara kişisel çaba ile disiplinin önemini öğretmektedir.

Öğrencilere aşılanan temel prensipler: sorumlu davranış, saygılı olmak, en iyiyi hedeflemek ve yapabileceğinin en iyisini yapmak. Öğrencilerin başarısızlıklarının tüm sorumluluğunu almaları ve bunun için bahaneler bulmamaları öğretilir. Başarısızlık tökezlemek değil, yeniden ayağa kalkamamaktır. 

Beau Soleil’in eğitim anlayışının temelinde denge yer alır. Akademik eğitim, fiziksel aktivite, yaratıcılık ve boş zamanları değerlendirme konusunda dengeli bir yaklaşıma sahiptir. Spor eğitimin zorunlu bir parçasıdır.

Öğrencilerin bağımsız şekilde ve sorumluluk sahibi olarak kendi çalışma düzenlerini oluşturmalarına önem verilir.

Deneyimli akademik danışmanlar öğrencilerin üniversite hedefleri konusunda onlara her daim destek olurlar.

Öğrenciler sıcak bir aile ortamında eğitim alırlar. Öğrenciler için kişisel ve dengeli bir eğitim planı oluşturulur.

Saygıya dayanan bir ortamda sağlam gelenekler doğrultusunda farklı kültürlere tolerans ile yaklaşmayı öğreten okul öğrencilerinin her birinin yapabileceklerinin en iyisini yapması konusunda onları motive eder. Öğrencilerin somut hedefler belirlemelerine yardımcı olur.

Mezunlarının Devam Ettiği Bazı Üniversiteler:

İngiltere: Central St. Martin’s Londra, City University, Durham University, Kings College London,
London School of Economics, Oxford Brookes University, Oxford University Lincoln College,
Queen Mary University of London, Royal Holloway University of London, University College London, University of Bath, University of Surrey, University of Warwick,

Amerika:  American University Washington DC, Berklee School of Music NY, Boston University MA, Chapman CA, Northeastern University MA, Southern Methodist University TX, Stanford University CA, Suffolk University MA, University of Miami FL, Wentworth Institute of Technology,

Kanada: York University, Concordia University, McGill University, University of British Columbia, University of Toronto,

Avrupa Ülkeleri: American University of Paris, CIS Madrid, Ecole Hotelliere de Lausanne,
Ecole Polytechnique de Lausanne, ESC Chambery, Faco Paris, Glion Institute of Higher Education, HEC Lausanne, IUT Paul Sabatier Toulouse, Les Roches Marbella, Lycee Preparatoire Ste. Marie de Neuilly, Parsons School for Design Paris, Solvay ULB Bruxelles, Universidad Pontificia Comillas ICADE İspanya, University Bocconi İtalya

Akademik Programlar

Akademik Programlar

Akademik müfredat Fransızca ve İngilizce olarak verilmektedir. Fransızca eğime devam etmek isteyenler Diplôme National du Brevet ve French Baccalaureate programına devam ederken, İngilizce Eğitim almak isteyenler ICSE ve IB – International Baccalaureate programına ya da High School Diploma programına devam ederler.

Öğrencilere kariyer ve üniversite rehberliği sağlanmaktadır. 4:1 öğrenci öğretmen oranıyla, tam potansiyellerine ulaşmalarını sağlamak için tüm öğrencilerin gelişimi yakından izlenir.

Müfredat Dışı Aktiviteler 

Outdoor aktivitelerin meydan okumalarından Kilimanjaro Dağı keşif gezilerine kadar, günlük yaşamda karşılaştıkları baskı ve zorlukların üstesinden gelmelerine yardımcı olan paha biçilmez yaşam becerileri öğrenirler. Yoğun bir liderlik gelişimi programı ve İsviçre ve diğer ülkelerde ekspedisyon ve ourdoor aktiviteler yoğundur.

Öğrenciler ayrıca spor yapmaya (okulun kendi açık havuzu vardır) ve yoga, yemek pişirme, kuş gözlemciliği veya koro dahil olmak üzere sunulan 40’tan fazla kulüple kulüplere katılmaya teşvik edilir.

Çok geniş bir yelpazede sunulan bu aktiviteler arasında spor, muzik, drama, sanat, tasarım…

Yaz Kampı

Okulun yaz aylarında düzenlediği yaz kamplarına okulun öğrencilerinden de katılanlar olduğu gibi aynı zamanda pek çok farklı ülkeden birçok öğrenci de bu yaz kamplarına katılarak Beau Soleil deneyimini yaşarlarTemmuz ve Ağustos aylarında yaz kursları. Detaylar için tıklayınız… 

AKADEMİK EKİBİMİZ

MCI Türkiye

Çocuğunuzun geleceği ile yakından ilgileneceğiz ve onun için en uygun, en iyi okulu bulacağız.

Özet

Kuruluş Yılı: 1910

Lokasyon: İsviçre’nin Fransızca konuşulan bölgesi Villars-Sur-Ollon’da yani kayak merkezinde bulunmaktadır. Cenevre’ye iki buçuk saat mesafededir. 

Öğrenci Sayısı: 300 tamamı yatılı öğrenci

Uluslarası öğrenci oranı: 50 milliyet 

Yıllık Yatılı Okul Ücreti: Yaklasşık 109,000 CHF++

İndirim Bursu: Yok

Okul başlangıç dönemi: Eylül

Öğretmen / Öğrenci Oranı: 1:4

Yaş Grubu: Kız ve erkek 11 ile 18 yaş arası 

Programlar:  Cambridge IGCE, International Baccalaureate (IB), High School Diploma, French Baccalauréat, French Brevet, Advanced Studies Diploma, SAT, IELTS, TOEFL.

Akreditasyon: NEASC, IBO

Dil : Fransızca ve İngilizce dillerinde dersler sunulur

Yabancı Diller : Fransızca, İngilizce, İspanyolca, Almanca, İtalyanca, Çince, Japonca, Rusça ve istek üzerine diğer diller.

Konaklamalar: Kampüs’de konforlu yurt konaklama

Müfredat Dışı Aktiviteler:

Yaz Kampı: Okulda yaz aylarında 11-17 yaşlar için yaz kurs ve kampları sunulur

Başvuru Koşulları: Öncelikle genel giriş koşullarını sağlayıp sağlamadığınızı bizimle kontrol ediniz.  Son 2 yıla ait İngilizce not dökümü ve okulun başlamasının 6 ay öncesinden okulun giriş test ve sınavları alınmalıdır.

Video

Lokasyon

Brillantmont

International School

Yurtdışı Lise ve Yatılı Okullar Hakkında

 

▼ Kaç yaşında çocuğumu yurtdışında lise ya da yatılı okul eğitimine gönderebilirim?
 • Çocuğunuzu ana okulundan itibaren dahi yatılı okula gönderebilirsiniz. Örneğin İsviçre bu yaşlardan itibaren öğrenci kabul eder. Genelde ilk okuldan itibaren kabuller başlar. İngiltere, Kanada ve Amerika’da en erken genelde orta öğretim döneminde eğitim tercih edilir ve en çok lise eğitimi alınmaktadır.
▼ Ne zaman yurtdışında yatılı okul ya da lise eğitimi için başvuru yapmalıyım?
 • Başvuru tarihlerinin son günü okullara göre değişiklik göstermektedir. Örneğin sıralamalarda yüksek dereceye sahip olan bir okulun bekleme listesi olabileceğinden 2 yıl öncesinden dahi plan yapmak gerekebilir. Zira alınacak sınavlar 1 yıl öncesinde Ekim ayında tamamlanmaktadır. Genelde en az 6 ay önceden başvuru planlarının yapılması önerilir.
▼ Özel okul mu yoksa devlet liselerini mi seçmeliyim?
 • İsviçre’de yabancı uyruklu öğrenciler yalnızca özel uluslararası lise ve okullarda eğitim alabilmektedirler.İngiltere’de de yabancı uyruklu öğrenciler yalnızca özel uluslararası lise ve okullarda eğitim alabilmektedirler.Amerika’da yabancı uyruklu öğrenciler değişim programı ile devlet lise ve okullarında eğitim alabilir ki bu okullarda kampüste konaklama olmaz, sadece aile yanında konaklama vardır. Ama lise bitirme programı genelde özel uluslararası okullarda sunulmaktadır.

  Kanada’da yabancı uyruklu öğrenciler hem devlet hem de özel lise ve okullarda eğitim alabilmektedir.

  Yeni Zelanda’da yabancı uyruklu öğrenciler hem devlet hem de özel lise ve okullarda eğitim alabilmektedir.

  Fransa’da yabancı öğrenciler, yalnızca çok az sayıda olan uluslararası lise ve okullarda eğitim alma şansına sahiptirler. Devlet okullarında eğitim almak için çocuğun ailesinin Fransa’da konaklıyor olması zorunludur.

▼ Yurtdışı yatılı okul ve yurtdışı lise ücretleri nedir?
 • İsviçre’de yatılı okullar tamamı ile kampüste konaklama ile sunulur ve yıllık okul ve konaklama ücreti 75.000 – 115.00 CHF arasındadır.
  İngiltere’de yatılı okullar kampüste ya da aile yanında konaklama ile sunulabilir ve yıllık okul ve konaklama ücreti 22.000 – 38.00 GBP arasındadır.
  Amerika’da yatılı okullar kampüste ya da aile yanında konaklama ile sunulabilir ve yıllık okul ve konaklama ücreti 29.000 – 65.00 USD arasındadır.
  Kanada’da yatılı okullar kampüste ya da aile yanında konaklama ile sunulabilir ve yıllık okul ve konaklama ücreti 25.000 – 55.00 CAD arasındadır.
  Yeni Zelanda’da yatılı okullar kampüste ya da aile yanında konaklama ile sunulabilir ve yıllık okul ve konaklama ücreti 28.000 – 55.00 CAD arasındadır.
  Fransa’da yatılı okullar kampüste ya da aile yanında konaklama ile sunulabilir ve yıllık okul ve konaklama ücreti 25.000 –35.000 Eur arasındadır.
▼ İngiltere’de lise eğitimi kaç yıl sürelidir?
 • İngiltere’de lise eğitimi Türk eğitim sisteminden farklıdır. Eğitim sistemi dört bölümden oluşur:Ana okulu (3-5 yaşları), İlköğretim (5-11 yaşları), Ortaokul-lise giriş-GCSE (11-16 yaşları), Lise-Sixth Forms (16-18 yaşları), yüksek eğitim (18 yaş ve yukarısı).Zorunlu eğitim 16 yaşında GCSE’nin tamamlanmasına kadardır. Bundan sonra üniversite eğitimi almayı isteyen öğrenciler, sixth form okullarına yani lise eğitimine devam eder ve iki sene daha eğitim alırlar. Bu eğitimi tamamladıktan sonra üniversiteye geçmeye hak kazanırlar. İngiltere’de hukuk, tıp ve bazı mühendisik bölümleri hariç üniversite 3 yıl sürelidir. Ancak Türkiye’de liseden mezun bir öğrenci üniversiteye hemen başlamaya hak kazanmaz, öncesinde 1 yıl” Foundation Programı” adı verilen hazırlık eğitimini almak zorunluluğu vardır. Bu programda da öğrenciye, eğitim göreceği bölüm ile ilgili dersler ve yanında da akademik İngilizce eğitimi verilir. Bu programa başlamak için de öğrencinin İngilizce seviyesinin iyi olması gerekir.
▼ İsviçre’de lise eğitimi kaç yıl sürelidir?
 • İsviçre’de uluslararası bir eğitim sunulduğundan, öncelikle hangi kantonda ve hangi eğitim sertifikası altında eğitim alacağınıza karar vermeniz gerekir. Birçok yatılı okulda dünyanın tüm üniversitelerinde geçerli olan IB-International Baccalaureate sunulmaktadır. Ancak Alman okuluna gittiğinizde German Abitur denilen programı da alabilirsiniz, ya da Fransız okuluna gittiğinizde French Baccalaureate diploması da seçebilirsiniz. Ya da Amerikan sistemi ile lise diplomasına da hak kazanabilirsiniz. Okul seçiminde hangi dilde eğitim almaya yoğunlaşmak istediğinize emin olmanız bu nedenle çok önemlidir. Her ne kadar İsviçre’de iki dilli eğitim sunulsa da, ana diplomanız seçtiğiniz ilk dile olan yoğunluk ile verilecektir.
▼ Hangi ülkede yatılı okul, lise eğitimi alınacağına nasıl karar vereceğim?
 • Bu sorunun yanıtı birkaç faktöre bağlıdır. Çocuğunuzun okumak istediği bölüm, üniversite eğitimini sürdürmesini istediği ülke, finansal ve sosyal etkenler, lokasyon, çocuğunuzun ilgi alanları, konuştuğu yabancı dil/diller gibi. Bu konuda kendiniz araştırma yapabileceğiniz gibi uzman bir danışmanlık firmasından destek alarak da en doğru seçenekleri oluşturabilirsiniz.
▼ Kanada’da devlet okulunu mu yoksa özel okulu mu seçmeliyim?
 • Devlet okullarinda tüm seviyeden öğrenciler eğitim almaktadır (üniversiteye devam etmek isteyen ile sadece lise mezunu olmak isteyen). Bu nedenle de öprencilerin bağımsız bir ortamda ders çalışmaları gerekmektedir. Yani motivasyonlarını kendilerinin ayarlaması, ödevlerini kendi iradeleri ile hazırlamaları ve ders çalışacakları zaman aralığını da kendilerinin belirlemesi vs. gibi etkenler olmaktadiı. Pek tabi bir destek olmaktadır akademik anlamda ancak öğretmenlerden öğrenciler ile yakindan ilgilenmeleri ve hatta gerektiğinde okul ve öğretmenin öğrenciyi biraz daha yüksek çıtaya taşımaya çalışmasına zaman ayırması mümkün olmamaktadır. Devlet okullarında sınıfta 20-30 kişi kadar olurken özel okullarda bu 12-18 arasındadır.Özel okullardaki tek amaç ise oğrencilerinin mezuniyet sonrasında üniversiteye yerleşmesidir. Daha küçük sınıf mevcudiyetleri olduğundan, toplam öğrenci sayıları da daha azdır ve kampüste öğretmenler de yaşamaktadır. Bu nedenle de oörenciler öğretmenleri ile daha yakın bir bağ kurabiliyorlar. Bu nedenle de daha fazla destek ve ozel ilgi gorebiliyorlar. Birçok yatılı okulda, zorunlu ders çalışma saatleri olduğundan öğrenciler ders çalışmaya odaklanıyorlar ve ayrıca başlarında soru sorabilecekleri, danışabilecekleri öğretmen de oluyor.Kanada’daki devlet eğitim sistemi birçok ülkeye kıyasla iyidir, uluslararası öğrencilere de çok iyi fırsatlar ve tecrübeler sunmaktadır. Ancak eğer oğrenci ve ailenin daha yüksek beklentileri varsa üniversite eğitimi anlaminda ve bunu destekleyecek bütçe de sunabiliyorlar ise, pek tabi ozel okullar daha iyi bir seçenek olmaktadır. Kanada’da liseden iyi notlar ile mezun olan bir öğrenci hem e iyi üniversitelere kabul alabilir hem de burs kazanma şansını da çok arttırmaktadır.
▼ En iyi yatılı okul ve liselerin listesine nasıl ulaşabilirim?
 • İngiltere: http://www.best-schools.co.uk/
  Amerika: http://boarding-schools.findthebest.com/
  İsviçre: İsviçre’de yaklaşık 10-15 kadar yatılı okul bulunmaktadır ve resmi bir sıralama bu okullar için verilememek ile birlikte zaten dünyanın en yüksek kalitede eğitim ve konaklama sunan okullarıdır. Okul seçerken hangi bölgede eğitim alacağınıza karar vermeniz (Fransız, Alman, İtalyan), okuldaki öğrenci sayısı, öğrenci başına düşen öğretmen sayısı gibi faktörlere dikkat etmek önemlidir.
  Kanada: Kanada’da da devlet okullarında da kaliteli eğitim sunulduğundan bir kaynak vermek doğru olmamaktadır. Zira Kanada’nın farklı yerlerinde çok kaliteli eğitim veren okullar bulunabilmektedir. Bazı okullarda sosyal bilimler eğitimi daha ağır basarken, diğer okullarda fen bilimleri daha kuvvetli olabilmektedir.
▼ Konaklama seçenekleri nelerdir?
 • Yatılı okul ve yurtdışında lise’lerde kampüste yurtta ya da aile yanında konaklama seçeneklerinin ikisi de vardır.
▼ GCSE Nedir?
 • GCSE’nin açılımı General Certificate of Secondary Education’dır. Bu kualifikasyon, 5 ile 8 dersi başarı ile 16 yaşında tamamlayan öğrencilere verilir. Bu kualifikasyon İngiltere ve İsviçre’de sunulur. Zorunlu eğitim içindedir. Matematik, İngilizce ve fen bilimleri zorunlu derslerdir. Bunlar haricinde seçmeli dersler olarak sanat ve tasarım, ikinci yabancı dil, drama, ekonomi, işletme, coğrafya, tarij, bilgi teknolojileri, müzik, klasik edebiyat, müzik, beden eğitimi vs. gibi derler vardır.
▼ IB, International Baccalaureate Nedir?
 • IB, uluslararası geçerliliği olan ve iki yıl süren bir lise diploma programıdır. Bu program normal lise programından çok daha yoğundur ve sosyaldir. Zorunlu 6 ders vardır. Bunlardan 3’ü high level(HL) dediğimiz yüksek seviyede alınır, diğer 3’ü standart level(SL) dediğimiz normal seviyede alınır. Neye göre HL ve neye göre SL dersleri seçeceğiniz ise üniversitede almak istediğiniz eğitime göre belirlenir. Örneğin tıp okuyacağım diyorsanız HL dersleriniz yani daha derinlemesine yoğun inceleyeceğiniz dersler arasında kimya, biyoloji, fizik ya da matematik bulunmalıdır. Diğer SL derslerinden istediğinizi seçebilirsiniz. Ancak yabancı bir öğrenci olarak İngilizce’yi de HL seçmeniz önerilir.
▼ A-Level Nedir?
 • A-Level, İngiltere’de geçerli olan iki yıl süren bir lise diploma programıdır. Bu programda zorunlu olarak 3 ders alınır. Ancak son zamanlarda daha çok en az 4 ders olarak alınmaktadır. Bu programda zaten üniversitede alacağınız eğitime karar verdiğinizden seçeçeğiniz 3 derste ona göre olmalıdır. Örneğin ekonomi okumak istiyorsanız, matematik, tarih ve ingilizce ana 3 dersiniz olabilir. Dilerseniz 4. Dersi ikinci bir dil yapabilirsiniz.
▼ French Baccalaureate Nedir?
 • Üniversite eğitimini Fransa’da ya da İsviçre’de Fransız bölgesinde almayı düşünen öğrencilerin katıldığı lise programıdır.
▼ German Abitur Nedir?
 • Üniversite eğitimini Almanya’da ya da İsviçre’de Alman bölgesinde almayı düşünen öğrencilerin katıldığı lise programıdır.

MCI Türkiye Farkı

MCI Türkiye Yurtdışı Eğitim, Türkiye’nin dört bir köşesinde yatılı okul ve lise yerleştirme konusunda profesyonel bir hizmet sunmaktadır. Öğrenci ile birlikte, danışmanlarımız öğrencinin özel ilgi alanlarını, değer verdiği şeyleri, öğrenme biçimlerini ve kişiliklerini keşif ederler. Bunun sonrasında öğrenciyi en doğru ve iyi tanımlayan kişiye özel bir aksiyon planı hazırlanır. Danışmanlığımız ile birlikte öğrenciler, hem akademik hem de sosyal olarak kendilerine en uygun okulu keşif ederler. Mentorlarımız ve danışmanlarımız öğrencinin gelişimini ve kendine olan güvenini beslerken, ailelere de başvuruların sırlarını çözme konusunda destek verir.

Başarımızın Tarihçesi
MCI Türkiye, 20 yıldır hizmet vermektedir. 2016 yılında, MCI Türkiye öğrencilerinin %94’ü top üç seçenekleri olan okullara kabul almışlardır. Gururla belirtmeliyiz ki, son 13 yıl içinde yerleştirdiğimiz öğrencilerimizden üniversite eğitimine devam eden ve tamamlamak üzere olanların yüzdesi de neredeyse %100’dür.

Benzersiz Metodolojimiz
Her öğrenci kendisine atanmış danışmanla çalışmak ile kalmaz, aynı zamanda alanlarında uzman olan diğer takım üyesi danışmanların tecrübelerinden de faydalanır. Danışman takımımız her öğrencinin dosyasını değerlendirir ve ve her biri çok değerli olan kendi geri bildirimleri sonucunda, öğrencilerin kendilerini en doğru ve iyi tanıtan başvurularını hazırlayabilmeleri sağlanır.

Fark Yaratmak
MCI Türkiye danışmanları her öğrenciye ve aileye önem verir. Hedefimiz bilgi, yetenek ve becerilerimizi kullanarak yatılı okul yerleşme sisteminin en başarılı şekilde geçmesini hedeflemektir. Ailelerimiz bize birlikte çalışmanın en büyük faydalarından birisinin, çocuklarının daha bağımsız genç bir birey haline geldiklerini izlemek olduğunu söylemektedir. Bizim en çok sevdiğimiz şey de, öğrencilerimizin geçirdiği dönüşümdür. Yatılı okullarda eğitim alarak öğrenciler, yalnızca kim olduklarını daha iyi keşif etmiyor ayrıca günümüzün sürekli değişen dünyasında kim olmak istediklerini de keşif ediyorlar.

Özel İlgi
Danışmanlarımız, öğrencileri ile birebir çalışarak, kişisel rehberlik vererek gerçekten öğrenciyi yakından tanır.

Esnek ve Çoklu Seçenekler
Uzun ve kısa zamanlı birçok servisimiz vardır. Program uzunluğuna ve kullanılacak danışmanların özelliklerine göre farklı ürcretlendirmelerimiz vardır. Sizin ihtiyacınıza ve bütçenize uygun olacak programlar oluşturabilmekteyiz. Öğrencilerimiz ilk önceliğimizdir ve aileniz için en uygun olan servisi sunmaya her zaman özen göstermekteyiz.

Yüksek Standartta İş Etiği
Dünya standartlarında kapsamlı ve güvenilir hizmetimiz ile Türkiye’de hizmetinizdeyiz. Türkiye’nin tüm şehirlerine merkez ofisimizden hizmet verilmektedir. Aklınıza takılan tüm sorular için bize 0312 426 9000 nolu telefondan ya da info@mciturkiye.com e-mail adresinden ulaşabilirsiniz.