Bizim Seçtiklerimiz

İSVİÇRE

Le Rosey, Rolle: İsviçre’nin en özel yaz okullarından birisi olan “Le Rosey Summer Camp” yaz okulu programı Lozan ve Cenevre arasındaki Rolle kampüsü sunulur. Cenevre’ye yaklaşık 30 km mesafededir. Göle kıyısı olduğu gibi gerisinde de Jura dağlarının muhteşem manzarası hakimdir.  9-16 yaş arası öğrenciler Fransızca veya İngilizce dil dersleri veya sanat yaz okulu veya spor yaz okulunu seçebilirler. Ayrıca öğleden sonraları ise seçtikleri spor veya sanat/hobi derslerine katılırlar. Öğrenciler yurtta konaklarlar. Program ücreti zorunlu harçlık dahil 4 hafta 13,000 CHF. Detaylar için tıklayınız.

Brillanmont: İsviçre Leman Gölü kıyısındaki hareketli ve etkileyici bir kent olan Lozan’da yaz okulu programı sunar. İsviçre’de şehir merkezindeki bir okul kampüsünde sunulan çok nadir programdan birisidir. Yaz okuluna 10-16 yaş arası öğrenci Fransızca veya İngilizce dillerinden birisinde 2-6 hafta sürelerle katılabilir. Öğrenciler yurtta konaklarlar. Haftalık program ücreti 1,850 CHF. Detaylar için tıklayınız.

İNGİLTERE

Oxford Royale: Oxford Üniversitesi’nin ünlü kolejlerinde 13-15 ve 16-18 yaş grubu için Temmuz ve Ağustos aylarında Akademik İngilizce, İngilizce Sınav Hazırlık, Film Akademisi, Kişisel Gelişim Yaz Okulu, Üniversite Hazırlık Yaz Okulu gibi eşsiz seçenekler sunan okulda öğrenciler program süresince yurtta konaklarlar. Kaliteli, dolu dolu ve akademik açıdan güçlü bir program tercih eden öğrenciler için idealdir.  2 haftalık ücret 3,695 GBP. (Film Akademisi; 2 hafta 4,295 CHF’dir.) Detaylar için tıklayınız.

Churchill House, Ampleforth College: Okul York’a yakın konumda yer alır. Ampleforth North Yorkshire Moors National Park güney sınırında yer alır ve arazisi doğa güzellikleri ile dolu olan okul yaklaşık 2000 hektarlık bir alana yayılır. İngilizce derslerinin yanısıra isteyen öğrenciler ekstra ücret ödeyerek golf veya tenis  dersleri de alabilirler. 10-17 yaş arası öğrenciler Temmuz ve Ağustos ayları arasında yaz okuluna katılabilirler. Konaklama okul yurdunda sunulur. 4 hafta ücreti 3,000 GBPDetaylar için tıklayınız.

AMERİKA

Rennert Bilingual: Weschester County’deki yaz okulunun sunulduğu Iona College’ın bulunduğu New Rochelle New York şehir merkezine 30 dakika mesafede yer alır. 13-17 yaş arası öğrenciler programda haftada 10 saat İngilizce eğitimi almanın yanısıra yine haftada 10 saat moda, spor, sanat, film, Broadway veya liderlik gibi seçmeli derslerden dileklerini alabiliyor. Yaratıcı workshoplar, geziler, aktiviteler ve güvenli kolej kampüsünde konaklama imkanı sunan program öğrenciler için unutulmaz bir yaz vaadediyor. 4 hafta program ücreti 6,680 USD. Detaylar için tıklayınız.

FLS Las Vegas: FLS Las Vegas merkezinde Fotoğrafçılık ve İngilizce Yaz Okulu programlarına katılabilirsiniz. Okul Las Vegas’ın yerleşim birimi Henderson’da yer alır. Okulun hemen yanında mağazalar, restoranlar bulunmaktadır. Göz alıcı bir şehir olan Vegas sayısız alışveriş, yemek, müzik imkanı sunar. Görsel bir şölen olan casino’ların düzenlemelerinin yanısıra Grand Canyon, Red Rock Canyon ve Hoover Dam gibi doğa ile içiçe ve aynı zamanda şaşırtıcı lokasyonları da ziyaret edebilirsiniz. Programlar 15 yaş ve üzeri öğrencilere yöneliktir. Aile yanı konaklama sunulur. Fotoğrafçılık ve İngilizce programı 3 hafta 2,910 USD. Detaylar için tıklayınız.

ALMANYA

Humboldt Meersburg: Yaz okulunun düzenlendiği güzel Meersburg kenti Constance Gölü’nün kuzey kıyılarında yer alır. Bin yıllık şehir bahçeler ve bağlar ile çevrilidir. Kent Bavarya’nın Allgeau bölgesi, Vorarlberg Avusturya ve İsviçre Alplerinin doyumsuz manzarasını gözler önüne serer. Barok kale ve ahşap evleri ile şehrin tarihi kesimi son derece romantik bir ortama sahiptir. Bu merkezde dileyen öğrenciler yaz okulu süresince ekstra ücret ödeyerek yelken veya dalış dersi alabilir. 15-18 yaş grubuna yönelik programda aile yanı veya yurt konaklamadan birisini tercih edebilirsiniz. Aile yanı konaklama 3 hafta 2,025 Eur. Yurt konaklama 3 hafta 2,250 Eur. Detaylar için tıklayınız.

FRANSA

Accord Paris: Yaz okuluna Paris’in güneyinde Corentin Celton metro istasyonunun yakınındaki Saint Nicolas kampüsünde katılabilirsiniz. Yeni ve modern bir bina olan kampüste 24 saat güvenlik vardır. 13-17 yaş arası öğrenciler burada okul yurdunda konaklarlar. 30 derslik, kafeterya ve geniş terasların ve self-servis yemekhane bulunur. Okul Fransızca derslerinin yanı sıra kültürel aktiviteler düzenleyerek öğrencilerin Fransız kültürünü daha iyi tanımasına yardımcı olur. Örneğin, tarihi ve doğal alanlara öğretmenlerin düzenlediği “gerçeği bulma” görevi aktivitesi, Louvre, Modern Sanatlar ve Picasso Müzelerine rehberli geziler, Paris Cafe’lerinde canlı tartışmalara  dönüşen sinema ve tiyatro ziyaretleri ve haftalık düzenlenen Fransız Medeniyeti üzerine olan farklı konulara katılım fırsatı bunlardan birkaçıdır.  Temmuz ayı 4 hafta 3,560 Eur. Ağustos ayı  4 hafta 3,120 Eur. Detaylar için tıklayınız.

Son Yazılar

İlgili İçerikler