Yeni Zelanda Sinema Okulları

Eşsiz doğası nedeniyle özellikle fantastik filmlerin bir numaralı stüdyosu olan Yeni Zelanda, sinema sektörünün parlayan yıldızı olmaya devam ederken aynı zamanda sinema eğitimi almak isteyen öğrenciler içinde kaliteli ve hesaplı imkanlar sunuyor.  

Beyaz çöllerden yağmur ormanlarına, adalardan, volkanlara, uzun kumsallarına, modern şehir manzaralarına kadar pek çok farklı atmosfer  vaad eden, Yüzüklerin Efendisi, Hobbit, Avatar, King Kong, The Chronicles of Narnia gibi dünyaca ünlü yapımların tercih ettiği bir coğrafyadır. Yeni Zelanda film okulları ise bu yapımlara öğrencileri ve ekipmanları ile destek olurken, onlara bir yandan eğitim alırken bir yandan da gerçek yapımlarda çalışma ve becerilerini bir kariyere dönüştürme şansı vermektedir.

Yeni  Zelanda’da sinema eğitimi alırken part time çalışma izniniz olmaktadır. Bu izin sayesinde cep harcçlığınızı çıkarabilirsiniz.

Alanınızda yapılan projelerde stajyer, gönüllü veya part time çalışan olarak görev alabilir ve profesyonel gelişiminizi destekleyebilirsiniz. Hatta Yeni Zelanda’da çekilen bir çok Hollywood yapımında lojistik olanaklar nedeniyle Yeni Zelanda’da da yaşayanlar işe alım olması gerçeği de bu tip büyük projelerinde parçası olma şansınız bulunuyor. 

Yeni Zelanda hem yaşam olarak hem okul maliyetleri olarak diğer ülkelere göre son derece hesaplı. Daha az bir bütçe ile bu ülkede sinema eğitiminizi finanse edebilirsiniz. 

Yeni Zelanda’da okurken Avustralya, Uzakdoğu, Güneydoğu Asya ülkelerini de ziyaret etme ve farklı deneyimler elde etme fırsatınız da olacaktır. 

Programlara kabul edilmek için İngilizce’nizin en az orta üst seviyede ve IELTS sınavından en az 5.5-6.0 alabilecek düzeyde olması gerekmektedir.

Son Yazılar

İlgili İçerikler