Yeni Zelanda Dil Okulu

Yeni Zelanda hiç kuşkusuz Okyanusya bölgesindeki İngilizce dil okuluna gidebileceğiniz en güzel ülkelerden birisidir. Yeni Zelanda küçük bir ada ülkesidir. Kuzey ve güney olmak üzere iki ada üzerinde yer alır. Yaşam kalitesi yüksek, doğa sporları için sonsuz olanak tanıyan, kaliteli eğitim kurumları bulunan, sıcak ve misafirperver insanlarla dolu keyifli bir ülkede İngilizce dil eğitimi almak istiyorsanız o zaman tercihinizi Yeni Zelanda’dan yana kullanabilirsin.

Yeni Zelanda’da İngilizce Dil Okuluna Ne Zaman Gitmeli

Yeni Zelanda’da 48 haftaya kadar İngilizce dil kursuna katılabilirsiniz. İngilizce dil eğitimi sonrasında sertifika, diploma veya lisans, master gibi eğitimlere geçmeniz de mümkün olacaktır.

Eğer İngilizceniz sıfır değilse o zaman istediğiniz bir Pazartesi günü kursa başlayabilirsiniz. İngilizcesi hiç olmayan adaylar ise gidecekleri okulun önerdiği tarihte kursa başlamalıdır. Dil okulları dışındaki eğitim kurumlarının başlangıç tarihleri ise genelde Temmuz ve Ocak aylarıdır bunun sebebi ise kuzey yarımküreden farklı olarak mevsimleri yaşamalarıdır.

Yeni Zelanda Eğitim ve Yaşam

Yeni Zelanda hemen Avustralya’nın yakınında yer alır. Pasifik adalarına ve Uzakdoğu ülkelerine son derece yakındır. Yeni Zelanda’nın eğitim şartları da Avustralya ile benzerlik gösterir. Yeni Zelanda’da yaşam masrafları makuldur. Yeni Zelanda iklimi sanıldığı kadar sıcak veya ılıman değildir. Güney yarımkürenin aşağılarında yer alması nedeniyle serin bir iklime sahiptir. Ülkede uzun dönem dil eğitimi alırken part time yasal çalışma iznine de hak kazanırsınız.

Yeni Zelanda’ya Ulaşım

Yeni Zelanda Türkiye’ye Avustralya’dan sonra en uzak olan ülkelerden birisidir. Uçak bileti fiyatları göze çarpacak şekilde yüksektir. Bu nedenle Yeni Zelanda’yı daha çok uzun dönem eğitim almak isteyen öğrencilere tavsiye ediyoruz. Ayrıca saat farkı nedeniyle Türkiye ile iletişim kuracağınız saatleri iyi ayarlamanız gerekecektir.

Son Yazılar

İlgili İçerikler