Kanada Yaz Okulları

Kanada güvenli ortamı, kaliteli okulları, açık hava spor aktiviteleri ile alternatif bir yaz okulu destinasyonudur. İngilizce yaz okullarının yanısıra ülkenin Fransız kesiminde Fransızca yaz okuluna da katılabilirsiniz. farklı dillerde eğitim alabileceğiniz nadir ülkelerden birisidir. Kanada’da yaz okulları genellikle Toronto, Vancouver, Victoria, Montreal gibi kentlerde bulunur. Güzel bir yaz macerası yaşamak, uzak ve büyülü bir ülkeyi keşfetmek isteyenler için idealdir.

Kanada’nın resmi temsilcisi olduğumuz en iyi yaz okullarına A-Z Okullar listemizden ya da A-Z Programlar bölümlerimizden ulaşabilirsiniz. Okulların ismine tıklayarak da fiyat, kampüs, tarihler, konaklama, foto gibi bir çok bilgiye ulaşabilirsiniz.

Yaz okulları kontenjanları çabuk dolduğundan istediğiniz tarihte yer bulabilmek ya da size en uygun yaz okulu tavsiyesi ve diğer tüm bilgiler için Türkiye’nin her yerinden bize e-mail ya da telefon ile ulaşabilirsiniz. info@mciturkiye.com – 0312 426 9000

Kanada Yaz Okulu Fiyatları

Kanada’da yaz okulları minimum 2 haftadan başlamaktadır. 2 haftalık minimum yaz okulu ücreti yaklaşık aile yanı konaklama ile 1300 CAD ve yurt konaklama ile de 1600 CAD’den başlar. Detaylı Kanada yaz okulu fiyatlarını görmek için lütfen tıklayınız.

Hangi Yaşa Hangi Şehirde Yaz Okulu

Kanada’yı daha ziyade 15 yaş ve üzeri daha önce yurtdışı deneyimi olan öğrenciler tercih etmektedir. Kanada’nın başlıca kentleri olan Toronto ve Vancouver’da veya Fransız bölgesinde Montreal’de yaz okulu programlarına katılabilirsiniz. Toronto ülkenin ortasında yer alırken Vancouver ise ülkenin batı yakasında sahil bölgesinde bulunur.  Buna rağmen Toronto’ya denizsiz demekte doğru olmaz, koskocaman Ontario Gölü kıyısındaki Toronto size aynı zamanda deniz tatili tadını da sunacaktır. Montreal ise en eşsiz lokasyonlardan bir tanesidir. Hem Fransızca hem de İngilizce dillerinde eğitim almak isteyen öğrencilere hitap eder ve mimarisi, stili ile Fransız etkisini yansıtır. Dünyanın bu yegane iki dilli kentinde yaz okuluna katılarak kültürel bir macera yaşayabilirsiniz. Montreal özellikle francophone öğrenciler için Fransa’ya çok güzel bir alternatif oluşturur.

Kanada Yaz Okullarında Konaklama

Kanada’da kampüs içinde yurtta konaklayabileceğiniz gibi aile yanında da konaklayabilirsiniz. Bu seçenek tamamen yaz okulunun sunulduğu şehre ve okula göre değişiklik gösterir. Aile yanı konaklama imkanı genellikle 13 yaş ve üzeri öğrencilere sağlanır. 

Kanada Yaz Okullarında Geziler Nerelere Düzenlenir

Kanada’da yaz okullarının aktivitelerini doğa ve açık hava sporları renklendirirken gittiğiniz bölgeye göre çevre şehirlere ve tarihi köşelere de gezilere katılabilirsiniz. Toronto civarında CN Tower, Niagara Şelaleleri, One Thousand Islands, Vancouver tarafında kayak şehri Whistler, güzel ada Victoria, balina gözlem turu gibi birçok keyifli gezi ve aktivite sizleri bekler.

Kanada Yaz Okulu Program Seçenekleri

Kanada’da İngilizcenizi geliştirebileceğiniz haftada 20 derslik klasik yaz okulları veya haftada 28 derslik yoğun yaz okulları dışında İngilizcesi en az orta düzey olan öğrenciler için Vancouver bölgesinde dilerseniz macera kampına katılarak vahşi doğada hayatta kalma becerilerini de öğrenebilirsiniz. Macera kampı deyip geçmeyin yine her gün İngilizce konuşacaksınız. 

Yaz Okuluna Varış ve Ayrılış

Öğrencilerin havaalanı transferleri gidecekleri okullar tarafından düzenlenir.

Kanada Uçuş Maliyetleri

Kanada Türkiye’ye oldukça uzak olan ülkelerden birisidir. Bununla beraber Toronto’ya direkt uçuşlar bulunmaktadır. Uçak bileti fiyatları Avrupa’ya oranla nisbeten yüksek olmakla beraber Kanada’da yaşam ise oldukça ekonomiktir. Hem ekonomik hem yüksek hayat standartlarına sahip bir ülkedir Kanada.  Uçak bileti fiyatları gidiş dönüş yaklaşık 750 Eur’dan başlar.

Kanada Vizesi

Kanada vizesi yoğun dönemler dışında genelde en fazla 1 hafta ila 10 gün içinde sonuçlanmaktadır.  Uygun uçak bileti bulabilmek ve programlarda yer alabilmek için erken başvuru çok önem taşır. 

Son Yazılar

İlgili İçerikler