Kanada Dil Okulu

Kanada saygın dil okulları ve kaliteli İngilizce dil eğitimin yanısıra ekonomik dil kursu fiyatları ile de katılımcıları cezbeder. Kanada en büyük yüzölçüme sahip ülkelerden birisidir ve Atlantik Okyanusundan Pasifik Okyanusuna kadar uzanır. Kanada  ile Amerika arasındaki sınır hattı dünyanın en uzun kara sınırıdır.

  • Kanada’da Nerede Dil Eğitimi

Ülkenin anadili İngilizce ve Fransızca’dır. Ancak Fransızca resmi dil olarak aslen Quebec ve Montreal bölgesinde kullanılır. Bu bölge dünyadaki çift dilli az sayıdaki bölgeden birisidir. Montreal veya Quebec’te e dileyen öğrenciler İngilizce dileyen öğrenciler ise Fransızca kursuna gidebilirler.

Kanada’da Toronto, Vancouver, Calgary, Ottowa, Victoria, Montreal ve Halifax gibi kentlerde dil eğitimi alabilirsiniz. Kanada’nın iç bölgelerinde kış sert geçer bununla beraber Vancouver veya Halifax gibi deniz kıyısı kentlerde kış ayları daha yumuşaktır.

  • Kanada’da Ne Tip İngilizce Kurslarına Katılabilirim

Genel ve Yoğun İngilizce kurslarının yansııra dileyen öğrenciler TOEFL Hazırlık, IELTS Hazırlık, İş İngilizcesi gibi özel amaçlı dil kurslarını da tercih edebilirler. Kanada’da 2 haftadan 36 haftaya kadar dil kursuna katılabilirsiniz.

  • Kanada’da Yaşam

Kanada açık hava sporlarını sevenler için ideal bir lokasyondur. Trekking, rafting gibi açık hava aktiviteleri olsun kayak, snowboard gibi kış sporları olsun bir çok aktiviteyi yapma şansınız olacaktır. Güvenli bir ülke olan Kanada’da müzik, tiyatro, sinema, renkli cafeleri ve kozmopolit ortamı ile hoş bir şehir yaşamını da deneyimlersiniz. 

  • Kanada’ya Ulaşım

Kanada’da sadece Toronto’ya Türkiye’den aktarmasız uçuşlar vardır. Bu şehir dışındaki kentlere ise aktarmalı olarak rahatlıkla uçabilirsiniz. Uçak bileti ücretleri Avrupa ülkelerine göre daha pahalıdır.

  • Kanada Vizesi

Eğer Kanada’da dil eğitimi sonrasında sertifika, diploma, üniversite, master gibi eğitiminize devam etme planınız varsa Türkiye’den uzatma hakkınızın olacağı öğrenci vizesine başvuru yapmanız tavsiye edilir. Eğitimine orada devam etmeyi düşünmeyen ve 6 ay altı kısa süreli dil eğitimine giden öğrenciler dilerlerse kısa süreli ziyaretçi vizesi ile de eğitim alabilirler.

  • Kanada’da Dil Eğitiminden Sonra Neler Yapabilirim

Yüzölçümüne göre az sayıda nüfusa sahip olan Kanada yüksek yaşam standarlarına sahiptir.  Dil eğitiminizi tamamladıktan sonra sertifika, diploma veya üniversitede akademik eğitim alabilirsiniz. Kanada üniversiteleri yüksek kalitede eğitim sunar. Birbirinden farklı bölgelerde bulunan üniversitelerin yıllık okul ücretleri de oldukça makuldur. Akademik eğitim alırken ise part time çalışma izninizde olmaktadır. Ülkede akademik eğitim alanlar sonrasında göçmenlik konusunda avantajlı hale gelirler. 

Son Yazılar

İlgili İçerikler