Ivy League Yaz Okulları

Prestijli Yaz Okulları Yerleştirme Servisi
Ivy League ve Dünyanın En İyi Üniversitelerinde Yaz Okulları

Yaz aylarında daha ziyade Amerika’da aralarında ivy league okullarında bulunduğu prestijli üniversitelerin sunduğu 18 yaş altına yönelik yaz okulu programları bulunmaktadır. Bu programlar arasında İngilizce dil eğitimine yönelik yaz okulları olduğu gibi aynı zamanda İngilizcesi iyi olan öğrencilerin kredili veya kredisiz akademik ders alabilecekleri programlar, tiyatro, fen gibi konulara yönelik yaz akademileri de bulunmaktadır. İngilizce dil eğitimi dışındaki programlara kabul için öğrencilerin üniversitenin istediği IELTS veya TOEFL skorunu almaları gerekebilir. 

Üniversite Yaz Okullarının Farkı

Bu tip programların bir çoğu Amerika’da Ivy League olarak tanınan üniversitelerin kampüslerinde sunulur. Katılımda hedef öğrencilerin kolej ortamını ve eğitim biçimini tanımalarıdır. Olgun, bağımsız hareket edebilen öğrenciler için idealdir. Bu programları İngilizce kursuna katılmak  için değil akademik ders almak isteyen İngilizcesi iyi öğrencilere tavsiye ederiz. Zira İngilizce dil derslerini başka üniversitelerde, kolejlerde, dil okullarında hedef odaklı ve daha hesaplı geliştirebileceğiniz programlar zaten mevcuttur. Bu eğitim için bu tip bir okul seçmeniz çokta mantıklı olmayabilir.

Ücretler, Süre ve Hizmetlerimiz

Bu tip programların süreleri genellikle 4 ila 7 hafta arasında değişir. Program ücretleri ise konaklama dahil yaklaşık 7,000 ila 12,000 USD arasındadır.

Özel yerleştirme servisimiz işte bu tip okullara yaz tatilinde gitmek isteyen öğrencilere hizmet verir.

  • Okul seçimi,
  • Başvuru evraklarının hazırlanması ve takibi,
  • Vize prosedürlerinin ve vize işlemlerinin yapılması,
  • Seyahatin planlanması aşamalarında birlikte yol alırız.

Özel yerleştirme servis ücretimiz yaz okulu programları için 600 USD’dir.

Bu ücretin öğrencinin programa kabul edilmemesi, iptal, vize reddi gibi durumlarda geri iadesi olamamaktadır. Bu ücret okul ücretlerinin dışındadır.

Yerleştirme Yaptığımız Üniversiteler

  • Harvard University Summer School
  • Stanford University Summer School
  • Rhode Island School of Design Summer School
  • Pratt Institute Summer School
  • Brown University Summer School 
Kenneth C. Zirkel – Own work
Flags of the Ivy League fly at Columbia’s Wien Stadium

Son Yazılar

İlgili İçerikler