İtalya Dil Okulu

Akdeniz ülkesi  İtalya enfes tarihi, tadı damağınızda kalan mutfağı, sıcakkanlı insanları ile İtalyanca dil kursuna katılmak isteyenlere hem hoş bir yaşam hemde kaliteli eğitim imkanı sunar.  İtalya’da tarihi Roma, Rönesans kenti Floransa, moda başkenti Milano olmak üzere büyük kentlerde dil eğitimi alabilirsiniz. İtalya operanın, gastronominin ve sanatın dilidir.

Dil eğitimine en az 2 haftalık tatil kurslarından 36 haftalık akademik yıl kurslarına kadar farklı sürelerde katılabilirsiniz.
Türkiye’de birçok üniversitede öğrencilerin ikinci yabancı dil olarak tercih ettiği İtalyanca kurslarına yaz aylarında kısa süreli olarakta katılabilir ve İtalyanca öğrenirken bir yandan da ülkenin zengin kültürünü ve tarihi eserlerini görebilirsiniz.

İtalyanca Latince kökenli bir dildir. Hemen hemen yazıldığı gibi okunması nedeniyle Türklerin kolay adapte olduğu bir dildir.

İtalyanca kurslarını özellikle sanat, tasarım, moda, mutfak sanatları alanlarında eğitim alanlar çokça tercih etmektedir. Bu dallarda önde gelen bir ülke olması nedeniyle dil eğitimi sonrasında katılımcılar sertifika, diploma, master, kısa kurslar gibi özel programlara da katılabilmektedir.

İtalya Akdeniz iklimine sahiptir. Yazları sıcak kışları ise ılıman geçer. Ülkenin kuzeyi ve güneyi arasında iklim biraz farklı olacaktır. Kuzey bölgeler İsviçre ve Avusturya’ya yakındır. Bu nedenle kış ayları daha soğuk olmakla beraber kış sporları imkanı da sunar.

Türkiye’ye yakınlığı nedeniyle ulaşım son derece kolaydır. Türkiye’den bir çok havayolu ülkenin en önemli kentleri olan Milano, Roma, Bologna ve Venedik’e uçmaktadır. Ülke içinde ise şehirlerarası temel ulaşım tren ile sağlanır ve neredeyse her yere tren ile kolaylıkla ulaşabilirsiniz. Aynı şekilde diğer Avrupa ülkelerine de tren ile seyahat etme şansınız olacaktır.

İtalya’nın kuzeyinde yaşam masrafları güneyinden daha yüksektir. Milano Roma’dan daha pahalıdır. Küçük şehirler ise özellikle de çok fazla öğrencinin yıl boyu yaşadığı Floransa gibi kentlerde de yaşam masrafı nisbeten daha uygundur ayrıca bu tip kentlerde ulaşım için otobüs yerine bisiklet kiralayarak ve hatta yayan hareket edebildiğinizden daha bile hesaplı olabilmektedir. 

Son Yazılar

İlgili İçerikler