İsviçre Yaz Okulları

İsviçre yaz okulları güvenli ve doğa ile içiiçe ortamı ile özellikle küçük yaştaki çocuklar için en ideal yaz okulu lokasyonlarından birisidir. Üstüne üstlük bu ülkede gitmek istediğiniz yaz okulunda dilerseniz İngilizce dilerseniz Fransızca dilerseniz Almanca hatta bazı okullarda İspanyolca dil eğitimi alabilirsiniz. çok dilli bir ülke olan İsviçre öğrencilerine dünyanın dört bir köşesinden arkadaşlar edinme fırsatı verir. Tabii doğa sporları ve hareket anlmaına da gelir İsviçre. tırmanış, hiking, rafting, yelken, binicilik, ve daha bir çok aportif aktivitede yer alabilirsiniz.

  • İsviçre Yaz Okulu Fiyatları

İsviçre’de yaz okulları minimum 2 haftadan başlamaktadır. 2 haftalık minimum yaz okulu ücreti yaklaşık yurt konaklama ile 3700 CHF’den başlar ve 13,000 CHF’ye kadar yükselir. Genelde ise 3 ve 4 haftalık yaz okulları seçilir. İsviçre yaz okulu fiyatlarını görmek için lütfen tıklayınız. 

  • İsviçre Yaz Okulları Hangileri?

İsviçre yaz okullarımızın okul okul ve şehir şehir tüm listesini görmek için;

İsviçre yaz okulları son derece güvenlidir ve tamamı kampüs içinde yurt konaklama şeklinde programlarını sunarlar. İsviçre yaz okullarının bir diğer önemli özelliği ise tamamının yıl boyu yatılı ortaokul ve lise eğitimi veren köklü eğitim kurumları olmasıdır. Uzun yıllara dayanan deneyimleri ve kadroları ile eşsiz bir yaz okulu deneyimi sunarlar. Giden öğrencilerin bir sonraki yıl yeniden hatta bir sonraki yıl bir daha geri döndükleri okullardır. Hatta yaz okuluna katılıp sonrasında burada yatılı okul eğitimi almak üzere giden öğrencilerimizde olmuştur. Aynı şekilde İsviçre’de yatılı okula gitmeyi planlayan öğrencilerde deneyim kazanmak için bu yaz okullarına katılırlar.

  • Hangi Yaşta Öğrencilere İsviçre Daha Uygun

İsviçre yaz okulları özellikle küçük yaştaki öğrenciler ve ilk defa yurtdışına çıkacak katılımcılar için idealdir. Kendilerini yalnız hissetmemeleri ve bir aileymiş gibi bir arada sıcak bir ortamda eğitim almaları şansı vardır. İsviçre yaz okulları aynı zamanda spor ağırlıklıdır. Yaşam tarzlarının ayrılmaz bir parçası olan açık hava aktiviteleri ve sporlara program süresince çok yer ayrılır.

  • İsviçre’de Nerede Yaz Okuluna Gitsem

İsviçre’de yaz okulları genellikle şehir içinde bulunmaz. İsviçre yaz okulu programlarının lokasyonları genellikle yeşillikler içinde sakin kampüsleri olan daha küçük kasabalarda yer alan okullardır.  Öğrenciler genellikle Zürih veya Cenevre havaalanlarına uçarlar. Okulların yakın olduğu havaalanına göre bu bilgi katılımcıya verilir. Okul görevlileri öğrencileri havaalanında karşılayarak okul kampüsüne götürürler. Dönüşte ise aynı şekilde havaalanına transferini gerçekleştirirler. 

  • İsviçre Yaz Okullarında Geziler ve Aktiviteler

İsviçre’de aktiviteler daha ziyade spor ve açık hava sporları ağırlıklıdır. Okçuluk, binicilik, golf, tenis, doğa yürüyüşü, kamp gibi bir çok seçenek bulunur.  Geziler ise Cenevre Gölü bot gezisi, Lozan ve Cenevre’de alışveriş, çikolata fabrikası ziyareti, Aquaparc, Via Ferrata gibi seçenekler sizi bekliyor.

  • İsviçre Vizesi

İsviçre’ye gitmek için Schengen vizesi başvurusu yapmak gerekmektedir. Yoğun dönemler dışında Schengen vizeleri genellikle en fazla 1 hafta içinde sonuçlanır. Yeşil pasaport sahiplerinin ise 3 aya kadar yapacakları seyahatler vizeden muaftır. Gidilecek tarihten en az 18 gun oncesinde vize başvurusunun yapılmış olması gerekmektedir. 

İsviçre yaz okulu katılımcı için diğer ülkelere göre çok daha farklı ve kendine has bir deneyim olacaktır. 

Son Yazılar

İlgili İçerikler