İspanya Dil Okulu

İspanyolca dil kursları ve dil eğitimi için bu dilin konuşulduğu kendine has yaşam tarzı, kültürü ve mimarisi ile İspanya’dan başkası düşünülemez. İspanyolca İngilizce ve Çince’den sonra dünyada en çok konuşulan üçüncü dildir. Sadece İspanya’da değil  Arjantin, Bolivya, Peru, Meksika gibi daha bir çok Orta ve Güney Amerika ülkesinde konuşulur. Amerika’da da İngilizce dışında özellikle de ülkenin güney kesimlerinde en çok konuşulan dildir .

İspanya’nın Hangi Güzel Şehrinde İspanyolca Dil Kursu

Türkiye’de genelde üniversitede ikinci dil olarak öğrencilerin en çok tercih ettiği yabancı dillerden birisi İspanyolca’dır. Yaz aylarında İspanya’nın çeşitli kentlerinde İspanyolca’nızı geliştirme imkanını bulabilirsiniz. Sahildeki tatil ile eğitimi birleştiren kentlerin yanısıra Madrid, Salamanca, Pamplona gibi ülkenin iç kesimlerinde bulunan tarihi ve kültürel açıdan zengin şehirleri de tercih etmeniz mümkündür. Başta Madrid ve Barcelona olmak üzere Valencia, Alicante, Salamanca, Sevilla, Granada gibi birçok önemli kentte eğitim alabilirsiniz. Dilerseniz farklı şehirleri kombine ederek eğitiminizi bir kaç farklı şehirde alıp bir kaç farklı lokasyonu da ziyaret edebilirsiniz.

İspanya’da 2 haftada 36 haftaya uzanan akademik yıl dil eğitimi seçeneklerine kadar farklı sürelerle dil eğitim alma şansınız vardır.

İspanya Ulaşım

Ülke içinde ulaşım daha çok otobüs veya tren ile sağlanır. Türkiye’ye çok uzak olmadığından dolayı uçak bileti fiyatları da genellikle hesaplı olur. Bir çok öğrenci uçuş için Madrid veya Barcelona’ havaalanlarını tercih eder ardından bu şehirlerden otobüs veya trenle asıl destinasyonuna ulaşır.

İspanya’da Yaşam

İspanya’da Akdeniz iklimi hakimdir. Kıyı kesimi yaz aylarında cıvıl cıvıldır. Valencia, Alicante, Barcelona gibi kentler yaz aylarında yerli ve yabancı turistler ile dolup taşar. Deniz, güneş ve kumsal kültürüne uzak olmayan İspanya yaz aylarında hem tatil hem de dil eğitimi alınabilecek en keyifli ülkelerin başında gelir.

Son Yazılar

İlgili İçerikler