İrlanda Dil Okulu

  • İrlanda İngilizce dil eğitimi konusunda tanıtımının azlığı nedeniyle çokta akla gelmeyen bir ülke. Oysa Avrupa’da ve Türkiye’ye yakın konumda bulunan İrlanda anadili İngilizce olan ve İngiltere’ye alternatif olabilecek eğitim olanaklarına sahip bir ülkedir. Ada ülkesi olan İrlanda’nın kuzeyi halen İngiltere yönetiminde yer almaktadır.
  • İrlanda’da başta Dublin olmak üzere dilerseniz Cork, Galway gibi diğer kentlerde de dil eğitimi alabilirsiniz. Başkent Dublin küçük ve kompakt bir şehirdir. Özellikle müzikseverler için haftanın 7 günü canlı grupları dinleme şansını sunar. İrlandalılar ise son derece sıcakkanlı insanlar ve kendinizi bu ülkede evinizde gibi hissedeceksiniz.
  • İrlanda’da İngiltere’den farklı olarak çok fazla Türk öğrenci ile karşılaşma riskini yaşamazsınız. Bu ülkede eğitim alan Türk öğrenci sayısı daha düşüktür. Özellikle dil eğitimi açısından bu son derece avantajlı bir durumdur. Bu konu sizin için önemliyse İrlanda’yı tercih edebilirsiniz. İrlanda’yı tercih eden öğrencilerin profili daha ziyade Avrupa ülkelerinden ve özellikle İspanyollardan oluşuyor.
  • İrlanda’ya uçuşlar Türkiye’den yaklaşık 4 saat sürer ve gidip gelmesi kolay bir ülkedir. İklimi İngiltere’ye benzer, yağmurlu ve serindir. Yeşili bol bir ülke olan İrlanda doğa güzellikleri açısından zengindir. Küçük bir ada ülkesi olması sayesinde hemen hemen her köşesine kısa sürede otobüs veya trenle ulaşabilirsiniz ve ziyaret edebilirsiniz.
  • İrlanda’nın üniversite öğrencilerine yönelik hazırladığı vize projesi kapsamında 3 aya kadar İngilizce eğitimi için İrlanda’ya gitmek isteyen üniversite öğrencilerinin vizeleri 3 iş günü gibi kısa sürelerde sonuçlanabilmektedir.
  • Eğer İrlanda’da uzun süreli eğitim almak isterseniz bunu vize prosedürü yaklaşık 8 hafta sürmektedir ve erken başvuru yapmanız son derece önemlidir zira oturma izinli vizeler İrlanda’dan verilmektedir.
  • Ayrıca İrlanda’ya uzun dönem yani 26 hafta ve üzeri bir kursa gitmek isterseniz sonrasında size yaklaşık 5 aylık tatil hakkı tanıyan ülkede sözkonusu 5 ayı gezerek geçirebileceğiniz gibi eğer IELTS’den gereken minimum skoru alırsanız  full time maaşlı çalışmayı da tercih edebilirsiniz. Bu hak neredeyse hiçbir ülkenin sunmadığı bir olanaktır. 

Son Yazılar

İlgili İçerikler