İngiltere’de Eğitim

İngiltere tasarım, moda, mimarlık, iç mimari ve sanat eğitimi almak için en iyi ülkelerden birisidir. İngiltere yaratıcılık ve yenilik konusunda dünyanın takip ettiği bir ülkedir. Eğer artistik becerilerinizi geliştirmek ve başarılı bir kariyer sahibi olmak istiyorsanız İngiltere’nin sunduğu foundation/hazırlık, önlisans, lisans ve master eğitimleri sizi hayalinize ulaştıracak en iyi seçeneklerdir.

  • Neden İngiltere’de sanat, tasarım ve moda okuyayım diyorsanız işte size bir kaç sebep…

İngiltere’deki sanat, tasarım ve moda okulları öğrencilerinin çalışmalarında deneysel ve analitik bir yaklaşıma sahip olmalarını ve açık fikirli ve eleştirel bir bakış açısı kazanmalarını cesaretlendirir. Bu sayede İngiliz tasarım okullarından mezun olanlar dünyada en hızla iş bulan seçkin tasarımcılar arasında ilk başta yer alırlar. Öğretmenlerinizin, sınıf arkadaşlarınızın ve diğer bölüm öğrencilerinin yanısıra İngiltere’nin eşsiz tarihi ve mimarisi de size ilham verir. İngiltere’den diğer Avrupa ülkelerini kolaylıkla ziyaret eder ve bu kültürlerinden renklerinden çalışmalarınıza birşeyler katabilirsiniz. İngiltere tasarım eğitiminde sizi özgürleştirir. İngiliz tasarım dünyasının belki de en önemli özelliği çeşitliliğinden ve renkliliğinden kaynaklanır. İtalyan stili, Fransız stili derken gözünüzün önünde beliren net imajların ve sınırların yanında İngiltere sınırsız ve belki de ölçüsüzce heyecan verici olasılıklar sunar.

Genç İngiliz tasarımcılar çarpıcı, meydan okuyan, kendini ifade edebilen yaratıcı fikirleri sunarlar ve İngiltere’de eğitim alırken tüm bu yeni trendleri yakından takip edebilirsiniz.  İngiltere’de eğitim alırken alanınıza yönelik son teknoloji ile tanışma ve sınıf derslerini stüdyodaki pratik dersler ile tamamlama şansınız olur. Okulların sanat stüdyosu donanımları dört dörtlüktür.

  • Eğitim Süresi

İngiltere’de üniversite eğitimi 3 yıldır. Bu nedenle Türkiye’den giden öğrencilerin öncelikle foundation/hazırlık denilen bir yıl süreli eğitimi almaları gerekir. Foundation yılına kabul için orta düzey İngilizce ve temel bir portfolyonuzun olması gerekir. Foundation yılı konusunda aklınız karışmasın bu yıl boyunca İngilizce dil dersleri almanın yanısıra tasarım alanına yönelik bir takım hazırlık dersleri de alırsınız. Bu yıl süresince meydana getirdiğiniz eserler daha sonra üniversite akademik programına kabulünüzde rol oynar. Aynı şekilde master programları içinde kabul esnasında portfolyo sunmanız gerekir. İngiltere’de tasarım programları çok gözdedir ve programa kabul ederken okullar çok seçicidir, çok iyi hazırlanmanlısınız. Eğer kabul edilirseniz o zaman gelecekteki başarınızın ilk adımı olarak değerlendirebilirsiniz bu aşamayı.

  • Eğitim ve Yaşam Ücretleri

İngiltere’de üniversite eğitimi senelik yaklaşık 10,000 GBP’den başlar. Yaşam maliyetleri ise bulunduğunuz şehire göre farklılık gösterir. Örneğin Londra’da aylık yaklaşık 1200 GBP gerekirken, diğer kentlerde 900 GBP’de yeterli olabilmektedir.

  • Nasıl Başvuru Yapabilirsiniz?

İngiltere moda, tasarım ve sanat eğitimi alabileceğiniz üniversitelerimizin, foundation okullarımızın bilgilerini “İngiltere Üniversite” sayfamızda bulabilirsiniz. Yaklaşık 90 kadar üniversite ve foundation okulunun temsilcisiyiz ve bu okullar arasından 3 okula kadar başvurunuzu ekstra danışmanlık ücreti almandan yapabilmekteyiz. Başvurunun tüm aşamalarında formlar, referanslar, portfolyo vs.. size danışmanlık veriyoruz ardından kabul sonrası konaklama ayarlanması ve vize safhalarında da beraber işlemlerinizi yürüteceğiz.  “İngiltere Üniversite” sayfamıza göz atmayı unutmayınız.

Son Yazılar

İlgili İçerikler