İngiltere Dil Okulu

İngiltere İngilizce dil eğitimi almak isteyenlere sayısız dil okulları arasından seçi yapma şansı sunar. İngiltere Avrupa’nın kıyısında bulunan renkli ve uzun bir tarihe sahip ada ülkesidir. Tarihi ve kültürel açıdan son derece zengin olan ülke köklü eğitim geleneği ile de tanınır. İngiltere dil kursu için en ideal ülkelerden birisidir. İngiltere dil eğitimi konusunda köklü bir geçmişe sahiptir. İngilizce’yi günlük yaşamınızda en etkin kullanabileceğiniz ülkelerin başında gelir.

İngiltere’nin Kültürel Zenginliği

İngiltere çok renkli bir ülkedir. İngiltere’nin görkemli geçmişinin kültürel kazanımlarınıza etkisi çok büyük olacaktır. Edebiyat ve tiyatro geleneği sayesinde İngilizce sizin için nefes alıp veren bir dil haline gelecektir. Son derece özgür, dinamik ve belki de Avrupa’nın en modern ülkesidir. Geleneği ve tarihini bugün ile birleştirmesi ve hayal gücüne ve düşünüş biçimlerine kattığt derinlik ile İngiltere gerçekten sanatseverlerin, kültürseverlerin yaşamında çok önemli rol oynar. Çok ihtişamlı bir tarihe sahip olan ülkede ziyaret edebileceğiniz sayısız tarihi saray, bahçe, konaklar ve müzeler bulunur. Ayrıca güney sahillerinde veya İskoçya taraflarında yürüyüş yapmak için uzunlu kısalı bir çok rota vardır.

İngiltere’de Hangi Dil Okulunu Tercih Etmeli

İngiltere’de birçok büyük kentte ve kırsal bölgedeki kasabalarda çok sayıda dil okulu bulunur. Ülke dil okulu seçenekleri bakımından son derece zengindir. Londra ülkenin en pahalı kentidir. Diğer şehirlerin maliyetleri ise nisbeten daha uygun olacaktır. Ülkede bulunan dil okulları British Council, Quality English, English UK gibi farklı akreditasyonlara sahiptir. Bu akreditasyonlar gereği her yıl teftiş edilirler. Teftişler sadece kurslara yönelik değil aynı zamanda sunulan konaklama tercihlerini de kapsar.

İngiltere ve İskoçya’da Londra başta olmak üzere Cambridge, Oxford, Brighton, Bournemouth, Manchester, Edinburgh, Eastbourne gibi kentlerde eğitim alabilirsiniz.

İngiltere’de Ne Tip Dil Kursu Seçenekleri Var

Genel ve Yoğun İngilizce programlarının yanısıra İş İngilizcesi, IELTS hazırlık, Cambridge Sınav Hazırlık, Öğretmenlere yönelik CELTA gibi farklı hedefleri olan kurslara da devam edebilirsiniz. Genel ve Yoğun kurslara 2 haftadan 11 aya kadar dilediğiniz süre ile katılma şansınız vardır. Diğer kurslarda ise içeriğe ve kurs tipine göre program süresi değişir genellikle maksimum 24 haftayı geçmez.

İngiltere’ye Ulaşım

Türkiye’den İngiltere’ye ulaşım son derece kolaydır sadece 4 saatlik bir uçuşla ulaşabileceğiniz ülkeye çok sayıda uçak firması uçuşlar düzenlemektedir. Uygun fiyatlı uçak bileti bulabileceğiniz bir ülkedir. Kuzeydeki Manchester ve yakınları ile İskoçya dışında İngiltere’de hangi şehre gidecek olursanız olun genelde Londra’nın 3 önemli havaalanı Heathrow, Stansted, Gatwick birisine uçarsınız.  Ülke içinde ulaşım da son derece kolaydır. Bir çok lokasyona tren veya otobüs ile erişim imkanı vardır.

Şehir içi ulaşımlar ana şehirlerde otobüs veya metro ile rahatlıkla sağlanır. Küçük kentlerde de otobüs imkanı olmakla beraber bisiklet kiralayarak veya yürüyerek dahi ulaşım sağlama şansınız vardır.

İngilizce Dil Eğitimi Sonrasında Neler Yapabilirim

İngiltere’de dil eğitimi aldıktan ve akademik eğitimler için gereken İngilizce seviyesine ulaştıktan sonra sertifika, diploma, lisans, master gibi programlara başvuru yapabilirsiniz. Ancak eğer öğrenci ziyaretçi vizesi ile İngiltere’ye gittiyseniz devam edecek olduğunuz eğitim için Türkiye’ye dönerek vize almanız gerekir zira öğrenci ziyaretçi vizesi İngiltere’den uzatılamamaktadır.

İngiltere Vizesi

Eğer İngilizce seviyeniz orta seviyenin altındaysa veya IELTS sınavından en az 5.5 aldığınızı belgeleyen bir sınav skorunuz yoksa o zaman “student visitor” vizesine (öğrenci ziyaretçi) başvuru yapabilirsiniz. Bu vize iki tiptir. 6 aya kadar student visitor ve 11 aya kadar student visitor vizesi.  6 aydan kısa kurslar için en fazla “6 aylık vizeye” başvuru yapabilirsiniz.  6 aydan uzun kurslar içinse “11 aya kadar dil eğitimi” kategorisinde vize başvurusu yapabilirsiniz. Bu vizeleri İngiltere’den uzatma şansınız yoktur.

Eğer IELTS sınavından en az 5.5 aldığınızı belgeleyen bir sınav skorunuz varsa ve dil eğitimi sonrasında sertifika, diploma, lisans, master gibi bir programa devam etmeyi düşünüyorsanız o zaman Tier 4 student vizesine başvuru yapabilirsiniz. Bu tip vize ile dil kursu bitiminde başka bir akademik programa devam etmek isterseniz vizenizi İngiltere’den uzatabilirsiniz.

Neden İngilizce

İngiltere NATO’nun, Birleşmiş Milletler’in resmi dillerinden bir tanesidir ve dünyada yaklaşık 1,500,000,000 insan tarafından konuşulur. Önemli bilimsel literatür bu dilde sunulur. İngilizce öğrenmek dünya vatandaşı olmanın ilk basamağıdır. 

Son Yazılar

İlgili İçerikler