Fransa Yaz Okulları

Fransa ‘da yaz okuluna Paris’te mi gitsem yoksa kendimi Riviera’ya mı atsam… İşte en önemli sorulardan birisi. Francophone olupta Fransa’ya gitmeyi aklından geçirmeyen kimse yoktur. Fransa yaz okulları Fransızca’yı yaşayarak ve kültürü ile içiçe öğrenmenizi sağlar. tüm diller arasında belki de Fransızca kültüründen ve yaşam tarzından ayrı düşünülemeyecek yegane dildir. Fransa yaz okulları Paris başta olmak üzere Nice, Cannes, Cape d’Antibes gibi kentlerde sunulur. Gezileri, aktiviteleri ile son derece renkli ve keyifli bir ortam sunar. Bazı yaz okullarında yoğun fransızca eğitimi alma şansınız da olur. 

Fransa Yaz Okulu Fiyatları

Fransa’da yaz okulları minimum 2 haftadan başlamaktadır. 2 haftalık minimum yaz okulu ücreti yaklaşık yurt konaklama ile 1600 Eur”dan başlar ve 3,000 Eur’ya kadar yükselir. Genelde ise 3 ve 4 haftalık yaz okulları seçilir. Fransa yaz okulu fiyatlarını görmek için lütfen tıklayınız. 

Fransa Yaz Okulları Hangileri?

Fransa yaz okullarımızın okul okul ve şehir şehir tüm listesini görmek için;

A-Z Fransa Yaz Okulları linkimize tıklayınız. 

Fransa’da Hangi Şehirde Yaz Okuluna Gitsem

Fransa’da başta Paris olmak üzere Riviera’daki Nice, Antibes, Cannes, Hyeres ve Normandiya bölgesi olmak üzere yaz okullarına katılabileceğiniz okullar bulunur. Genelde ilk kez giden öğrenciler hep Paris derler… daha sonrasında ki yıllarda ise diğer kentleri de ziyaret ederler. Paris tabii ki çok caziptir. Sayısız müzesi, her biri birinden güzel mahalleleri Quartier Latin, Marais, Ile St Louis ve tüm diğer köşeleri ile mutsuz olmayacağınız bir kenttir. Riviera ise size dil eğitiminin yanısıra aynı zamanda tam bir Akdeniz tatili vaadeder. Ünlü sörf merkezi olan Hyeres Fransızca ile yelken yaz okulu gibi özel bir programa da katılabilirsiniz.

Fransa Yaz Okullarında Konaklama

Bir çok okul hem aile yanı hem de yurt konaklama imkanı sunar. Çoğunlukla Fransa yaz okullarında alt yaş limiti 11ila 13 arasıdır. Aile yanı konaklama imkanı daha ziyade 13 yaş ve üstü öğrencilere sunulur. 

Fransa Yaz Okulu Geziler ve Aktiviteler

Geziler ve aktiviteler gidilen şehre ve bölgeye göre değişiklik gösterir çünkü Fransa oldukça büyük bir ülkedir. Mesela Riviera’yı tercih ederseniz maalesef Paris’e gezi olmayacaktır buun yerine Monte Carlo, Cannes, Nice gibi sahil şeridindeki kentlere ziyaretleriniz olabilir. Bu nedenle eğer ilk kez gidiyorsanız ve aklınız Paris’te ise düşünmeyin ve bu kenti tercih edin.

Fransa’ya Varış ve Ayrılış

Güney sahillerindeki okullara gidecek öğrenciler daha ziyade Nice havaalanına uçarlar. Paris içinse tabii ki Paris’te iki havaalanı Orly veya De Gaulle’e uçmanız yeterli olacaktır. Okulunuzun havaalanı transfer servisi gidiş geliş karşılamanızı sağlar. Uçak bileti ücretleri gidiş dönüş yaklaşık 350 Eur’dan başlar.

Fransa Vizesi

Fransa’ya gitmek için Schengen vizesi başvurusu yapmak gerekmektedir. Yoğun dönemler dışında Schengen vizeleri genellikle en fazla 1 hafta içinde sonuçlanır. Yeşil pasaport sahiplerinin ise 3 aya kadar yapacakları seyahatler vizeden muaftır.

Fransa yemekleri, pastaları, sarayları, ressamları, edebiyatı ile son derece renklidir. Yaz okulu süresince sizde bu kültürü keşfedebilirsiniz ve dili çok daha iyi benimseyerek kullanabilirsiniz. 

Son Yazılar

İlgili İçerikler