Fransa Dil Okulu

  • Fransa’da Fransızca dil eğitimi almak için öğrencilerin ilk aklına gelen kent Paris’tir. Işıklar Şehri Paris eğitim almak ve yaşamak için tercih edilebilecek en güzel kentlerden birisidir. Müzeleri, galerileri, restoranları, sinemaları ile dolu dolu yaşayabileceğiniz bir dil eğitim süreci sunar. Paris dışında ise Lyon, Toulouse gibi kentlerin yanısıra Fransız Riviera’sındaki Nice, Antibes gibi deniz kıyısı şehirleri de tercih edebilirsiniz.
  • Paris ile kıyaslandığında diğer kentlerdeki yaşam masrafları göze çarpacak şekilde düşüktür. Özellikle uzun süreli bir eğitimi planlıyorsanız Paris yerine diğer kentlerde eğitim almanız sizin açınızdan çok daha ekonomik olabilir.
  • Fransa’da 2 haftadan 36 haftaya kadar sürelerle dil kursuna katılabilirsiniz. 3 aya kadar olan kursların vize başvurusu standart ziyaretçi vizesi kapsamında yapılmaktadır. Ancak kursunuzu 3 ay sonunda Fransa’dan uzatmak ve vizenizi de uzatmak isterseniz bunu yapmanız mümkün olamamaktadır.
  • 3 ay üzeri kurslar ile uzun dönem öğrenci vizesi kapsamında değerlendirilir. Bu tip vizeleri eğer kursa devam ederseniz Fransa’dan uzatma şansınız olacaktır.  Bu tip vize başvurusu öncesinde öğrencilerin öncelikle Campus France ofisine öğrenci kayıtlarını yaptırmaları ardından CF tarafından onaylanan dosyaları ile vizeye başvuru yapmaları gerekir.
  • Fransa’da Akdeniz iklimi özellikle güney bölgelerde hakimdir, ülkenin kuzeyi ise nisbeten kara iklimine sahiptir. Kuzeyde yazlar sıcak kışları ise soğuk geçer.
  • Fransa’da şehirlerarası ulaşımda daha ziyade tren tercih edilir. Bir çok farklı şehre ve diğer Avrupa ülkelerine tren ile ulaşabilirsiniz. Türkiye’ye çok uzak olmayan Fransa’da kuzeye gidecek olan öğrenciler daha ziyade Paris’e uçarak buradan diğer şehirlere ulaşmayı tercih ederler. Güneye gidecek öğrenciler ise Toulouse, Nice, Lyon gibi havaalanlarından birisini hangisi gidecekleri şehre ulaşım için uygunsa buna göre tercih ederler.
  • Fransa’da sanatın her türü, mutfak sanatları sevenler için bir çok imkan bulunur. Bir yandan Fransızca kursu alırken bir yandan da lokal kısa kurslara devam ederek hobi alanlarınızda kendinizi geliştirebilirsiniz.
  • Fransızca Fransa dışında 33 ülkenin daha resmi dilidir. Çift dil kullanılan Kanada Quebec bölgesinde, Belçika, Lüksemburg’da ve bir çok Batı Afrika ülkesinde de konuşulur. Kelime çeşitliliği bakımından İngilizce’den sonra en zengin ikinci dildir.

Son Yazılar

İlgili İçerikler