Dil Okulu Program Seçenekleri

GENEL VE YOĞUN İNGİLİZCE KURSLARI

Genel ve Yoğun dil kurslarında öğrenciler 20, 25, 28 veya 30 derslik okuma, anlama, konuşma, yazma, gramer gibi dilin tüm yönlerine yönelik eğitim alırlar. Yoğun program tercih eden katılımcılar sabah saatlerinde sunulan  haftada 20 derslik standart genel dil derslerinden sonra seviyelerine göre sınav hazırlık drama, konuşma, sunum gibi seçmeli dersler arasından dilediklerine alabilirler.

Bu tip kurslar her yaştan ve her eğitim seviyesinden katılımcıya uygundur. 2 haftadan başlayarak 48 haftaya kadar katılabilirsiniz. 24 hafta ve üzeri süreler için Akademik sömester ve akademik yıl gibi belli başlangıç tarihleri olan uzun süreli kurslara bakabilirsiniz bunlarda aynı kapsamda sunulur.

Bu grup altında bulabileceğiniz programlar:

 • Genel İngilizce (Haftada 20-24 ders)
 • Yoğun İngilizce (Haftada 25-33 ders)

AKADEMİK YIL VE SÖMESTER İNGİLİZCE KURSLARI

Bu tip kurslar 24 hafta ve üzeri belli başlangıç tarihleri olan uzun süreli kurslardır. Çoklukla indirimli özel paket fiyatları verilir. Kapsamı Genel ve Yoğun Kurslar ile aynıdır. Programlarda öğrenciler 20, 25, 28 veya 30 derslik okuma, anlama, konuşma, yazma, gramer gibi dilin tüm yönlerine yönelik eğitim alırlar. Yoğun program tercih eden katılımcılar sabah saatlerinde sunulan haftada 20 derslik standart genel dil derslerinden sonra seviyelerine göre sınav hazırlık drama, konuşma, sunum gibi seçmeli dersler arasından dilediklerine alabilirler.

Bu tip kurslar her yaştan ve her eğitim seviyesinden katılımcıya uygundur.

AKADEMİK İNGİLİZCE KURSLARI

Bu tip akademik dil eğitimleri daha ziyade yurtdışında sertifika, diploma, lisans veya master yapmayı hedefleyen ve akademik çalışmalar için formal şekilde İngilizce kullanabilmesi ve makale yazabilmesi gereken katılımcılara yöneliktir. Bu tip programları sunan dil okullarının aynı zamanda birçok  kolej veya üniversite ile partnerlik anlaşması bulunabilmektedir ve dil programı bitiminde öğrencilerin akademik program başvurularına da yardımcı olurlar. 2 haftadan başlayarak 48 haftaya kadar katılabilirsiniz. Akademik sömester ve akademik yıl gibi belli başlangıç tarihleri olan uzun süreli kurslarda bu kapsamda sunulur.

Bu grup altında bulabileceğiniz programlar:

 • Akademik İngilizce
 • TOEFL Sınav Hazırlık ve Akademik İngilizce

İNGİLİZCE SINAV HAZIRLIK KURSLARI

Ülkeden ülkeye değişen bir takım resmi dil sınavlarına hazırlık kursları niteliğindedir. Örneğin İngilizce için IELTS, TOEFL, Cambridge sınavları, bu kurslara katılabilmek için en az orta düzeyde yabancı dil bilginizin olması gerekir.

Bu tip sınav hazırlık kursları ikiye ayrılır. Bir tanesi 28 derslik yoğun dil eğitimi içinde genel dil derslerinin yanısıra aşağı yukarı 8 ders kadar da sınav hazırlık eğitimi alabileceğiniz kombine programlardır. Bu tip programlara 2 ila 32 haftaya kadar katılabilirsiniz.

İkincisi ise sadece ve sadece 20 ila 28 ders kadar sınav hazırlık eğitiminden oluşan spesifik ve konsantre sınav hazırlık programlarıdır bu tip programların belli başlangıç tarihleri ve süreleri olabilmektedir.  Genellikle 4 ila 12 hafta arasında katılabilirsiniz.

Bu grup altında bulabileceğiniz programlar:

 • TOEFL Sınav Hazırlık
 • IELTS Sınav Hazırlık
 • TOEFL Sınav Hazırlık ve Akademik İngilizce

İŞ İNGİLİZCESİ

Yabancı dil bilgisi en az orta seviyeye yakın kişilerin tercih ettikleri bir diğer dil kursu çeşidi ise işe yönelik kurslardır. Bu tip kurslarda katılımcılar profesyonel meslek hayatlarında kullanabilecekleri dil becerilerini kazanmayı hedeflerler. Toplantılarda sunum yapmak, formal mektuplar yazmak, telefon görüşmeleri gibi iş hayatında efektif iletişim kurmayı sağlayabilecek olan dil becerilerini kazanırlar. Bu tip kurslar için mutlaka yabancı dil bilgisinin belli bir seviyede olması gerekir.

Bu tip kurslarda sınav hazırlık kursları gibi ikiye ayrılır. Bir tanesi 28 derslik yoğun dil eğitimi içinde genel dil derslerinin yanısıra aşağı yukarı 8 ders kadar da işe yönelik dil eğitimi alabileceğiniz kombine programlardır.

İkincisi ise sadece ve sadece 20 ila 28 ders kadar işe yönelik dil eğitiminden oluşan spesifik ve konsantre programlarıdır bu tip programların belli başlangıç tarihleri ve süreleri olabilmektedir. 

MESLEKİ İNGİLİZCE DİL EĞİTİMİ

Yine yabancı dil bilgisi en az orta seviyeye yakın kişilerin tercih ettikleri mesleki dil kurslarıda bulunmaktadır. Bu kurslarda sözkonusu mesleğe yönelik terminoloji ve kullanım alanlarına yönelik eğitim verilir. Medikal, hukuk, gazetecilik, havacılık gibi alanlarda sunulur. Bunlar çok spesifik programlardır ve belli başlangıç tarihleri ile süreleri olabilmektedir. 

Bu grup altında bulabileceğiniz programlar:

 • Mesleki İngilizce Kursları
 • Hukuk İngilizcesi
 • Turizm İngilizcesi
 • İnsan Kaynakları için İngilizce
 • Kamu Sektörü Çalışanları için İngilizce
 • Bankacılar için İngilizce
 • Mühendisler için İngilizce
 • Sanat ve Tasarım İngilizcesi

EXECUTIVE İNGİLİZCE EĞİTİMİ

Bu tip profesyonellere yönelik kurslarda aynı işe yönelik kurslarda olduğu gibi profesyonel hayatın gerektirdiği iletişim becerilerini geliştirmeye yönelik dersler sunulur. Executive programlarda yaş ortalaması genellikle 30 yaş üzeridir. Bu programlar haftada 30 ila 40 derse ulaşan son derece yoğun programlardır. Çoklukla en fazla 6 ila 8 kişilik küçük gruplarda sunulur. Vakti kısıtlı olan çalışanlara yönelik programlardır. Bazı küçük grup kursları katılımcının isteğine göre bire bir özel dersler ile de kombine edilebilir. Bu kursların süreleri 1 hafta ile 8 hafta arasında değişir. Bire Bir Özel Dersler veya Mini Grup Yabancı Dil Kursları da genelde bu kapsamdadır.

Bu grup altında bulabileceğiniz programlar:

 • Executive Genel İngilizce
 • Executive İş İngilizcesi
 • Yoğun İletişim Kursu
 • Gençler için İş İngilizcesi

İNGİLİZCE ÖĞRETMENLERİNE YÖNELİK KURSLAR

CELTA, TESOL, TEFL, TKT gibi İngilizce öğretmenlerine yönelik metodoloji , yeni teknikler vs.. gibi konulara yoğunlaşan programlardır. Programa göre öğretmenin deneyimli olması gerekebilir. İngilizcelerinin üst düzeyde olması beklenir ve katılımcılar başvuru esnasında okulun testini ve sonrasında telefon interview’unu geçmeleri halinde programa kabul edilirler. Program süreleri 2 haftadan 12 haftaya kadar değişir. Belli başlangıç tarihleri bulunur.

ÜNİVERSİTE GİRİŞ SINAVLARINA HAZIRLIK KURSLARI

Bu kurslar İngilizce seviyesi yüksek ve genelde TOEFL’dan 80 skora sahip yurtdışında lisans ya da yüksek lisans yapmayı hedefleyen kişilere yöneliktir.

Bu grup altında bulabileceğiniz programlar:

 • GRE Hazırlık
 • GMAT Hazırlık
 • SAT Hazırlık

İNGİLİZCE DİL EĞİTİMİ + STAJ KURSLARI

Bu tip programlar daha ziyade yabancı dil seviyesi en az orta düzeyde olan adaylara yönelik olarak düzenlenir. Programlar ikiye ayrılır.

Dil eğitimi+staj tipi kursların ilki dil eğitiminizi takiben aynı uzunlukta maaşsız profesyonel staj yapabileceğiniz programlardır. Bu tip programlarda staj yerleştirmeniz alan yönelik ve profesyoneldir. Örneğin pazarlama, insan kaynakları, mühendislik vs.. gibi özel alanlarda verilir.

İkinci tip programlarda ise dil eğitimini takiben veya dil eğitimi ile eş zamanlı maaşlı çalışma imkanı sunan programlardır. Bu programlarda işe yerleştirmeler alana yönelik değildir. İşler genellikle turizm ve servis sektöründe sunulur. Dil eğitimi sonrasında çalışma imkanı sunan programlarda çalışma süresi dil eğitimi alınan süreden daha fazla olamaz. 

Ülkelerin vize koşulları bu tip programların sunulup sunulmamasında belirleyicidir. Bu tip programlar genelde vize kurallarının elverdiği  Kanada, Avustralya ve Yeni Zelanda’da sunulur.

DİĞER DİLLERDE KURSLAR

Yukarda bahsettiğimiz akademik dil eğitimi, genel ve yoğun dil eğitimi, yabancı dil sınavlarına hazırlık programları Fransızca, Almanca, İspanyolca, İtalyanca dillerinde de sunulmaktadır.

Fransızca dil eğitimi için Fransa, İspanyolca dil eğitimi için İspanya, İtalyanca dil eğitimi için İtalya ve Almanca dil eğitimi için Almanya ve Avusturya’da dil kurslarına devam edebilirsiniz.

Bu grup altında bulabileceğiniz programlar:

 • Hukuk Fransızcası
 • İş Almancası
 • İş İspanyolcası
 • İş Fransızcası
 • İş İtalyancası
 • İtalyanca Sınav Hazırlık
 • İspanyolca Sınav Hazırlık
 • Fransızca Sınav Hazırlık
 • Almanca Sınav Hazırlık

Son Yazılar

İlgili İçerikler