Çek Cumhuriyeti Sinema Okulları

Avrupa sinemasının başlıca film merkezlerinden biri olan Prag, sunduğu eşsiz atmosferiyle sinema eğitimi almak isteyen öğrenciler için en ideal seçeneklerden bir tanesidir. 

  • Neden Prag’da Sinema Eğitimi?

Son derece göz alıcı bir fantastik film stüdyosunu andıran şehir mimarisi ve çekim maliyetlerinin Avrupa ölçütlerine göre daha makul oluşu, burayı film yapımcıları için bir cennet haline getirmektedir.  Diğer batı ülkelerinde olduğu gibi büyük ve kalabalık film okullarının tam tersine sınırlı sayıda öğrenci kabul ederek onları profesyonel olarak yetiştiren, sinema sanatına odaklanan butik okullarıyla ünlüdür.  Bozulmamış tarihi mimarisinin yanısıra modernliği, kozmopolitliği ile her tarzda film çekimi için mükemmel bir ortam sağlayan ve düşük bütçelerle film üretmeye fırsat  veren Prag özellikle sinema öğrencileri için rüya şehir olmaya devam etmektedir.  

Prague Avrupa’nın en eski ve büyük stüdyolarının bulunduğu kentlerden bir tanesidir. Dünyanın bir çok ülkesinden çekim ve prodüksiyon için bu şehre rağbet edilir. Ekonomik olarkata hesaplı imkanlar sunması bu konudaki en önemli faktörlerden bir tanesidir. 

Eğitim alırken şehrin eşsiz görselliğinden faydalanarak kendi kısa filmlerinizi çekme şansınız olacaktır. 

Çek Cumhuriyeti için uzun süreli vizenin çıkması minimum 1 ay ila 2 ay sürdüğü için bu ülkede eğitim almak istiyorsanız erken başvuru yapmanız gerekmektedir.

Eğitim Maliyeti

Senelik 15,000 Euro civarındadır. 

Son Yazılar

İlgili İçerikler