Avustralya Dil Okulu

Avustralya  İngilizce dil okuluna katılmak isteyenler için yüksek yaşam standartları, makul yaşam giderleri, ılıman iklim, kaliteli eğitim sunan ülkelerin başında gelir.  Ada ülkesi olan Avustralya Yeni Zelanda’ya ve Uzakdoğu ülkelerine yakındır.  Bu konumu nedeniyle Uzakdoğu ülkelerinden çok sayıda öğrenci potansiyeline sahiptir. Ülke doğa güzellikleri ile tanınır.

  • Avustralya’da İngilizce Dil Kursuna Ne Zaman Gitmeli

İklimi yumuşak olan Avustralya güney yarımkürede yer alması nedeniyle Türkiye ile mevsimleri farklı yaşar. Bu nedenle Avustralya’daki okulların akademik takvimleri de bizden farklıdır. İngilizce dil kursuna İngilizce seviyeniz başlangıç düzeyinde olmadıkça dilediğiniz bir Pazartesi günü başlayabilirsiniz. Bu durum sadece “dönem” bazında çalışan kolej ve üniversitelerde geçerli olmayacaktır. Bu tip okullarda verilen başlangıç tarihlerine uymanız gerekecektir.

  • İngilizce Dil Eğitiminde Avustralya Avantajı

Avustralya’da dil eğitimi son derece hesaplıdır. Dil okullarının bir çoğunun yıl boyu süren kampanyaları sayesinde bu ülkede ekonomik bir dil kursuna katılabilirsiniz. Avustralya’da 3 ay üzeri eğitim alan tüm öğrencilerin haftada 20 saat part time çalışma hakkı olmaktadır. Bu sayede bir çok öğrenci cep harçlığını çıkarır. Bu olanak neredeyse Avustralya ve Yeni Zelanda dışında hiç bir ülkede bulunmamaktadır.

  • Avustralya Vizesi

Avustralya vizesi zahmetli ve masraflı bir süreç olduğu için bu ülkeyi en az 6 ay ve üstü dil eğitimi almak isteyenlere tavsiye ediyoruz. Zira elçiliğin kısa süreli dil eğitimi vizelerinin değerlendirilmesi ve vizenin kapsamı uzun dönem vizelere göre daha zorludur.

Avustralya’da yaklaşık 50 haftaya kadar dil eğitimi alabilirsiniz. Haftada en az 25 derslik programlara katılmanız öğrenci vizesi almanız için zorunludur.

  • Avustralya’da Hangi Şehirde Dil Eğitimi

Dil eğitimi alabileceğiniz şehirler arasında Sydney, Melbourne, Perth, Brisbane, Cairns, Gold Coast gibi şehirler gelir. Her ne kadar ada ülkesi olsa da şehirler ve iklimler birbirinden farklıdır. Örneğin Brisbane daha kuzeyde olduğu için Sydney’den daha ılıman bir iklime sahiptir.

  • Avustralya’da Yaşam

Avustralya’da yaşam son derece sakindir. İklimin, doğanın etkisiyle yaşam çok daha relax olarak ilerler. Deniz kıyısındaki kentlerde rahatlıkla su sporlarını yapabilirsiniz.  Sörf, kiteboard, scuba gibi bir çok sporu yapma imkanınız vardır. Ayrıca eğer vizeniz varsa Avustralya’dan Yeni Zelanda, Fiji, Endonezya gibi ülkeleri de ziyaret edebilirsiniz.

  • Avustralya’da Dil Eğitiminden Sonraki Avantajlar

Halen göçmen alan bir ülke olan Avustralya nüfusu son derece kozmopolittir. Ülkede dil eğitimi sonrasında akademik eğitim almanız ve yaşamanız halinde ileriki yıllarda göçmen başvurusu yapmak isterseniz işiniz kolaylaşır.

Bu ülkede alacağınız eğitim hem hesaplı hem de kaliteli olacaktır. 

Son Yazılar

İlgili İçerikler