Amerika Yaz Okulları

Amerika’da yaz okulu birçok gencin hayalini süsler. Doğusundan batısına, güneyinden kuzeyine bu koskocaman ülkenin her bir köşesi kendine has özellkler barındırır. Belki de üst üste farklı köşelerinde farklı yaz okullarına katılarak bu ülkeyi keşfedersiniz. Amerika yaz okullarını daha ziyade daha önce yurtdışı deneyimi yaşamış Avrupa ülkelerinde yaz okullarına katılmış olan öğrenciler daha çok tercih ederler. Ünlü Amerikan üniversitelerinin kampüslerinde katılabileceğiniz yaz okullarıolduğu gibi dil okulları bünyesinde de yaz okulları programları sunulur. Renkli, gezi ve aktiviteler ile doldu dolu bu programlar Amerika rüyanızı gerçekleştirecek.

Amerika yaz okulları arasından size en uygun seçenekleri bulmak için resmi temsilcisi olduğumuz A-Z Okullar listemizden ya da A-Z Programlar listemizden faydalanabilirsiniz. Okulların ismine tıklayarak da fiyat, kampüs, tarihler, konaklama, foto gibi bir çok bilgiye ulaşabilirsiniz.

Yaz okulları kontenjanları çabuk dolduğundan istediğiniz tarihte yer bulabilmek ya da size en uygun yaz okulu tavsiyesi ve diğer tüm bilgiler için Türkiye’nin her yerinden bize e-mail ya da telefon ile ulaşabilirsiniz. info@mciturkiye.com – 0312 426 9000

  • Amerika Yaz Okulu Fiyatları

Amerika’da yaz okulları minimum 2 haftadan başlamaktadır. 2 haftalık minimum yaz okulu ücreti yaklaşık aile yanı konaklama ile 1500 USD ve yurt konaklama ile de 2100 USD’den başlar. Detaylı Amerika yaz okulu fiyatlarını görmek için lütfen tıklayınız.

Amerika’da Hangi Eyalette Yaz Okuluna Gitsem

Mesela New England bölgesinde yeşillikler içinde yurt binaları, çimler üzerinde okuyan, sohbet eden, müzik yapan gençler, tarihi veya modern derslikler bir tarafta Califonia ise güneşli günleri, okyanus ve sörfçüleri, Disneyland ve film stüdyoları ile başka bir resmi canlandırıyor. Tabii sadece bununla da kalmıyor belki de orta batıda göz alıcı dağlar ve ormanlar ile çevrili, nehirlerinde kano yapabileceğiniz veya trekking için yürüyüş rotaları sonsuz olan Tennessee’ye de gitmeniz mümkün.

Amerika’da yaz okulu seçerken işte kendinizi bu resimlerden hangisinde görmek istediğiniz çok önemli. Çok büyük bir ülke olması nedeniyle her köşesi ve şehri sanki farklı ülkelere gitmişsiniz hissiyatı verecektir. Aslında Amerika’yı en cazip yapan özelliği de budur. Gençler Amerika yaz okuluna genelde bir sefer gitmiyorlar. Bir yıl doğu yakasında New York’a giderlerse bir sonraki yıl Califonia’yı keşfetmek üzere bu bölgeye gidiyorlar. Yaz okulunuzu seçerken bu nedenle mutlaka gideceğiniz lokasyonun fotoğraflarına bakınız, bu lokasyonda yapabileceğiniz aktiviteleri değerlendiriniz.

  • Hangi Yaş Grubuna Daha Uygun

Amerika yaz okullarını genelde 15 yaş ve üstü öğrenciler tercih etmektedir. Hatta daha önce tekbaşına yurtdışına çıkmış ve Avrupa’da yaz okuluna katılmış öğrencilerin bir sonraki destinasyonu Amerika veya Kanada olmaktadır.

  • Amerika Yaz Okullarında Konaklama

Amerika’da yaz okulu programları yatılı okul, üniversite, kolej kampüslerinde sunulduğu gibi kampüs içinde olmayan dil okullarında da sunulmaktadır. Kampüs içinde sunulan programların bir çoğunda konaklama da okul yurdunda verilir. Özellikle 16 yaş altı öğrencilerin kampüsten gözetimsiz çıkmalarına izin verilmez. 16 yaş ve üzeri öğrencilerin ise belli saat aralıklarında arkadaşları ile çıkış izinleri olabilmektedir. Bununla beraber bazı programlarda konaklamalar aile yanıdır. Bu tip konaklama öğrenciye biraz daha esneklik sağlar. Ancak bu tip konaklama genellikle sadece 15 yaş ve üstü öğrencilere sunulur. Zira gençlerin okul ile ev arasında seyahat edebilecek yaşta olmaları gerekir. California bölgesinde veya daha küçük kentlerde aile yanı konaklama tercih edildiğinde ise büyük çoğunlukla öğrenci okul ev arasında yanında konakladığı aile tarafından götürülüp getirilir. Bunun en önemli sebebi bu tip bölgelerde toplu ulaşım imkanının az olmasıdır.

  • Amerika Yaz Okullarında Geziler Nerelere Düzenlenir

Amerika yaz okullarında aktiviteler ve geziler katılımcının gittiği bölge ile doğrudan ilişkilidir. Örneğin Los Angeles’a giden öğrenciler Universal Studios, Venice Beach, Santa Barbara gibi yerleri ziyaret ederken kumsal voleybolu, sörf gibi aktivitelere katılma şansları olur. New York’u  tercih eden öğrenciler Empire State Binası, Özgürlük Anıtı gibi yerleri gezerler. Broadway şovu, Moma, Metropolitan gibi müzeleri ziyaret ederler.

  • Amerika Yaz Okulu Program Seçenekleri

Amerika’da da İngiltere yaz okullarında olduğu gibi standart yani haftada 20 derslik İngilizce eğitimi ve aktivite ile gezilerle süslenmiş programlara katılabilirsiniz. Bu programların bazılarında ise öğrenciler İngilizce dil derslerinin yanısıra özel ilgi alanlarına yönelik hobi, spor, sanat gibi alanlarda derslerde alabilirler. Örneğin; golf, sörf, dans, aşçılık vs…. Ayrıca daha ciddi dil eğitimi isteyen veya yurtdışında üniversite okumayı planlayan gençler için Yoğun İngilizce, SAT hazırlık, İş İngilizcesi gibi farklı konuları içeren yaz okulları da bulunur.

Amerika’da İngilizcesi iyi olan öğrenciler için sunulan kişisel gelişim-akademik kredili yaz okulları başlığı altındaki yaz okulu programları üniversite kampüslerinde düzenlenir. Bu programlar son derece renklidir. Dil dersi yerine psikolojiden mühendisliğe ilgi alanınıza yönelik dersler alabilirsiniz. Hatta bazı dersleri kredili alarak gelecek yıllarda üniversite hayatınızda bu dersleri kredi olarak saydırma imkanınız da olacaktır. Bu programlar kolej deneyimi yaşamanıza olanak tanır. Bu tip programların fiyatları standart yaz okullarına göre daha yüksektir. Bazı kredili ders alabileceğiniz üniversite yaz okulları TOEFL veya IELTS gibi bir İngilizce sınav sonucunu da sunmanızı ister. 

  • Yaz Okuluna Varış ve Ayrılış

Yaz okulu programlarına katılan öğrenciler gideceklerin programın öngördüğü havaalanına uçuş ayarlaması yaparlar ve program başlangıcında ve sonunda okul tarafından havaalanına transferleri gerçekleştirilir.

  • Amerika Uçuş Maliyetleri

Türkiye’den Amerika’ya uçuşlar Avrupa kadar hesaplı değildir. New York, Boston, Los Angeles gibi kentlere direkt uçuşlar bulunabilmektedir. Bunun dışında ise genellikle aktarma ile seyahat etmeniz gerekecektir. Doğu yakasına yapılan uçuşların fiyatları batı yakasından daha uygun fiyatlıdır. Boston, New York gibi kentlere gidiş dönüş uçak bileti fiyatları yaklaşık 800 Eur’dan başlar. Batı yakası kentlerine ise yaklaşık 900 Eur’dan başlar. 

  • Amerika Yaz Okulu Vizesi

Amerika yaz okullarına katılmak için genelde turistik vize almak gerekmektedir. Bazı yoğun dil programları veya üniversitelerin sunduğu programlar ise öğrenci vizesi almayı zorunlu kılabilirler. Elçilikten randevular genellikle talep ettiğiniz tarihten itibaren 10 gün içinde olacak şekilde verilmektedir. Yoğun dönemlerde bu süre 1 aya kadar uzayabilir. Randevu günü vizenizin verilip verilmediğini öğrenirsiniz. Security check gerektiren bir başvuru olursa vizenin çıkması 2 ila 3 aya kadar uzayabilmektedir. Bu çok nadiren karşılaşılan bir durumdur. Erken başvuru son derece önemlidir. 

Amerika yaz okulu düşünüyorsanız çok renkli ve keyifli bir yaz fırsatı sizi bekliyor.

Son Yazılar

İlgili İçerikler