Amerika Turizm ve Otelcilik Eğitimi

Amerika kozmopolit yapısı ile çok renkli bir ülkedir. Bu nedenle turizm ve otelcilik eğitimi almak için en ideal ülkelerden birisidir. Ülkeyi ziyaret eden dünyanın bir çok köşesinden turistin yanısıra Amerikalılarda kendi ülkelerinin farklı köşelerine seyahat ederler. 52 eyaletin her biri birbirinden farklı iklime, doğaya, yaşam tarzına, mutfağa sahiptir. Bu açıdan bakıldığında aslında New York’u ziyaret eden bir Minneapolis’li de en az İtalya’dan gelen birisi kadar turisttir ve meraklıdır. Bu renklilik Amerika’yı turizm eğitimi almak için en cazip kılan özelliklerdendir.

Amerika’da Turizm ve Otelcilik Eğitimi

Amerika’da sadece turizm sektöründe karşılaşacağınız müşteriler değil yanyana çalıştığınız iş arkadaşlarınızda bir çok farklı kültürden gelir. Turizm bilgi ve görgü gerektiren hatta biraz da “savoir vivre” yani yaşam deneyimini önemli kılan bir meslek dalı olmasından ötürü bu kültürel renklilik sizin gelecek kariyerinizdeki en büyük avantajlarınızdan birisi olacaktır. Neredeyse hiç seyahat etmeden kocaman bir dünyayı görmüş ve deneyim kazanmış olacaksınız.

Tabii bununla da kalmıyor Amerika’nın sundukları. Müşteri memnuniyeti ve takibi açısından da Amerika’nın size katacakları eşsiz bir deneyimdir. Müşteri memnuniyeti tüm işletmelerin itici gücüdür çünkü sadece ve sadece memnuniyet ve kendini yenileme başarılarının uzun sürmesinin  anahtarıdır. Okul programlarının dahilinde staj dönemlerinin de bulunması Amerika turizm endüstrisini daha da yakından deneyimlemeniz anlamına gelir. Mümkün olursa değişik lokasyonlarda staj yapın ki farklı profillerden müşteriler ile karşılaşın ve gerektiğinde farklı çözümler üretebilin.

Eğitim Sonrasındaki Çalışma İzni

Amerika’da en az 1 yıllık bir akademik programdan mezun olduğunuzda Amerika’da OPT denilen bir yıllık çalışma iznine de hak kazanırsınız. Turizm dalında da almış olduğunuz eğitim ile iş bulma şansınız çok yüksektir. Çalışacağınız bölge Key West’te deniz kıyısı bir resort, Colorado’da bir kayak merkezi veya Chicago’da şehir merkezinde bir otel olabilir. Bu ülkede seçenekler sonsuzdur.

Eğitim Ücretleri

İşin maddi boyutuna gelince ise üniversitelerin sunduğu önlisans, lisans veya master programlarının ücretleri yıllık 25,000-29,000 USD arasındadır. Dilerseniz öncelikle önlisans eğitimi alıp ardından bir süre ara verdikten sonra yine aynı okulunuza eğitiminizi lisansa tamamlamak için dönebilirsiniz. Amerika’da eğitim dili ise İngilizce’dir.

Amerika’daki bu eğitimin maliyeti sizin gelecekteki başarınıza oranlandığında aslında çokta yüksek değildir. Amerika kozmopolit yapısı ile çok renkli bir ülkedir. Ülkeyi ziyaret eden dünyanın bir çok köşesinden turistin yanısıra Amerikalılarda kendi ülkelerinin farklı köşelerine seyahat ederler. 52 eyaletin her biri birbirinden farklı iklime, doğaya, yaşam tarzına, mutfağa sahiptir. 

Amerika’daki bu eğitimin maliyeti sizin gelecekteki başarınıza oranlandığında aslında çokta yüksek değildir. 

Son Yazılar

İlgili İçerikler