Amerika Dil Okulu

Amerika’da İngilizce dil okuluna gitmek ve dil eğitimi almak isteyenleri Pasifik’te bulunan Hawaii ve kuzeybatının en uçlarında bulunan Alaska’da dahil olmak üzere 50 eyaletten oluşan koskocaman bir ülke bekler.

Amerika’nın Hangi Bölgesinde Dil Okulu

Amerika’yı yaşam tarzları, iklimi, doğası, gelir kaynakları eyaletten eyalete değişiklik gösteren ve birçok farklı kültürü içinde barındıran bir ülkeler birleşimi olduğunu düşünebilirsiniz. Bu açılardan bakıldığında Amerika’da dil eğitimi alacağınız yeri seçmek çok önem taşır. Her bir şehir size birbirinden farklı olanaklar ve yaşam tarzları sunacaktır.

Ülkenin anadili İngilizce’dir. Bununla beraber özellikle güney bölgelerde İspanyolca’da ağırlıklı olarak konuşulur. Amerika’nın en büyük avantajlarından birisi birçok farklı kültür ve geçmişten gelen insanın bir arada yaşaması ve sizin de eğitim alırken bu deneyime dahil olmanızdır.

Amerika’nın en önde gelen kentlerinde birçok dil okulu arasında seçim yapma şansınız vardır. Dil okullarının bulunduğu en önemli şehirlerin başında New York, Boston, Chicago, Los Angeles, San Diego, San Fransisco, Seattle gelir. Bazı dil okulları bu şehirlerin yakınlarında yer alan daha küçük yerleşim birimlerinde de bulunabilmektedir.

Amerika’ya Ulaşım

Büyük bir ülke olan Amerika’nın doğu yakası Türkiye’ye daha yakındır ve uçak biletleri daha hesaplı olacaktır. Doğu yakasında bulunan kentlerden en önemlileri New York, Boston, Washington DC, Philadelphia’dır. Batı yakası ise ülkenin Pasifik kıyısında konumlanmış ve Türkiye’ye en uzak olan bölgesidir bu nedenle uçak bileti ücretleri daha yüksek olacaktır. Batı yakasında California, Oregon ve Washington eyaletleri yer alır.

Peki Ama Neden Amerika’da Dil Eğitimi

  • Amerika her gün gelişen bir ülkedir. Bu ülkede eğitim alırken en son yenilikleri takip etme şansınız olur.
  • Amerika’da dil okullarının bazı üniversiteler ile partner anlaşmaları vardır. Bu sayede partner üniversitelerin kampüslerinde dil eğitimi alabilirsiniz. Kampüs tesislerinde de böylece faydalanma şansınız olur.
  • Dil eğitimi sonrasında Amerika’da sertifika, lisans, master gibi daha ileri düzey bir eğitim almak istiyorsanız karşınıza bir çok seçenek çıkacaktır.
  • Amerika’da zincir dil okulu seçerek okulun merkezlerinin bulunduğu birbirinden farklı şehirlerde kombine dil eğitimi alabilirsiniz. Örnegin 3 ay New York ardından 3 ay Los Angeles’ta eğitim alacak şekilde plan yaparak her iki şehri de ziyaret edebilirsiniz.
  • Amerika’da dil eğitimi alırken dilerseniz ilgi alanlarınıza yönelik lokal akşam veya haftasonu kurslarına da devam ederek hobi veya meslek alanlarınızda da kendinizi geliştirebilirsiniz.

Amerika’da Ne Tip Dil Kursu Seçenekleri Var

Genel ve Yoğun İngilizce programlarının yanısıra İş İngilizcesi, TOEFL, TOEIC, SAT, GMAT, GRE gibi farklı hedefleri olan kurslara da devam edebilirsiniz. Amerika’da dil kurslarına 2 haftadan 36 haftaya kadar sürelerle dilediğiniz uzunlukta katılabilirsiniz. 

Amerika Vizesi

Amerika’da dil eğitimi almak için öğrenci vizesine başvuru yapabileceğiniz full time bir program (en az haftada 18 saatlik eğitim) ve I-20 belgesini sağlayan bir okul seçmelisiniz. Amerika’da sadece bu şartları sağlayan okulların yabancı öğrenci kabul etme izni vardır. Amerika vizesinde katılımcılar yüzyüze vize görüşmesine giderler ve vize sonucu görüşme esnasında belli olur. 

Amerika Şehirlerinde Ulaşım

Amerika’nın doğu yakasında ve özellikle büyük şehirlerde şehir içi ulaşım rahat olacaktır ancak eğer batı yakasını veya orta bölgeleri tercih ederseniz araba olmadan ulaşım sıkıntılı olabilir.

Son Yazılar

İlgili İçerikler