Amerika Community College

Community College’a Gitmenin Farkı

Community College’lar ön lisans niteliği ile hayata atılmak için mükemmel bir başlangıç sağlar. Buradan sadece iki yıllık bir derece alıp çalışma hayatına atılabilir, dört yıllık bir okula transfer olabilir, ya da iş hayatınızda kendinizi yenilemenize yardımcı olacak dersler alabilirsiniz. Pek çok öğrenci üniversite eğitimlerine bir Community College’da başlar ve 4 yıllık bir yüksekokul/üniversiteden mezun olurlar. Pek çok Community College ve 4 yıllık enstitüler bu transfer sürecini kolaylaştırmak için işbirlikleri yapmaktadırlar. Transfer için gerekli kurslar ve programları belirleyen anlaşmalar, giderek artmaktadır. Danışmanlar bu konuda öğrencilere destek verebilmektedir.

2+2 GARANTİLİ AMERİKA ÜNİVERSİTE SİSTEMİ İLE %75 TASARRUF

  • Önlisans Diploması – 2 yıl
  • 60/90 kredi
  • TRANSFER
  • 3.yıldan Üniversiteye Geçiş
  • Okul ücretlerinde önemli miktarda tasarruf

Bir Community College’a devam etmenin önemli faydalarından biri daha ucuz olmasıdır. Community Collegelar’ın daha düşük maliyetli olması üniversiteye bu sebeple gidemeyen kişilerin de kaliteli bir eğitim almasını sağlamaktadır. Uluslararası öğrencilerin eğitim harçları, Amerikalı öğrencilerden daha yüksek olmasına rağmen yine de ücretler devlet ve özel 4 yıllık yüksekokul ve üniversitelerden önemli ölçüde düşük kalmaktadır.

Akademik Programların Genişliği
Community Collegelar’daki programların geniş bir yelpazesinin olması üniversite eğitimindeki temel dalın seçiminde seçenekleri artırmaktadır. Pek çok uluslararası öğrenci İş İdaresi, Bilgisayar, Mühendislik, Turizm ve Sağlık gibi programları tercih etmektedirler. Ayrıca sanattan zoolojiye kadar birçok farklı konu üzerine eğitim alabilirler.

Küçük Sınıflar
Tipik üniversitelerde olduğu gibi yüzlerce öğrenci ile değil en fazla 30 kişi ile ders görürsünüz.
Daha Kişisel Destek
Community college’lerde öğretmenlerin öğrencilere ayıracak zamanları her zaman vardır. Bu uluslararası öğrenciler için çok önemli bir fırsattır. Üniversitelerde yüzlerce öğrenciye eğitim veren öğretmenlerin küşüye özel ayıracak zamanları pek bulunmamaktadır.

Daha İyi Bir Başlangıç
Uluslararası bir öğrencinin Amerika’da eğitimine başlarken ekstra destek ve yardıma ihtiyacı olur. Bir community college’in uluslarartası öğrencinin başarılı olması için ekstra zamanı ve çalışanı bulunmaktadır.

Karşılaştırma Tablosu

Community College: 2 yıl
Sınıf Sayısı: 30
1:30 öğretmen oranı
Aynı bölüm dersleri
Kolay Başlangıç
Uluslararası Öğrenci Ofisi
Garantili Geçiş
Üniversite: 2 Yıl
Sınıf Sayısı: 100
1:100+ öğretmen oranı
Aynı bölüm dersleri
Zor Başlangıç


 


MCI Türkiye Yurtdışı Eğitim Akademik danışmanlığı ile Amerika Community College programlarına ekstra danışmanlık ücreti ödemeden başvuru yapabilir ve hizmetlerimizden yararlanabilirsiniz.

OKUL ADIŞEHİREYALETTOPLAM ÜCRET
(Okul+Konaklama
​+Sigorta+Kitaplar)
Spokane Falls Community CollegeSpokaneWashington$17.500
Spokane Community CollegeSpokaneWashington$17.500
Dean CollegeFranklinMassachusetts$40.000
Dixie State College of Utah     St. George Utah$19.000
    
    
    
    
    
    
    
    
    
    
    
    
    
    
    
    
    
    
    
    
    
    
    
    
    
    
    
    
    
    
    
    
    
    
    
    
    
    
    
    
    
    
    
    
    

 * Bu okullarda ücret değişiklikleri olabilir, kayıt olmadan önce teyit ediniz.

Son Yazılar

İlgili İçerikler