Almanya Yaz Okulları

Almanca öğrenmek için Almanya’da yaz okullarına katılan öğrenciler programların ciddiyeti, lokasyonların güzelliğinden etkilenmiş olarak geriye dönüyorlar. İki haftadan tüm yaz tatilinizi kapsayacak şekilde oniki haftaya kadar Almanya yaz okullarına gitmek mümkün. Almanya’daki bir çok yaz okulu ise yoğun Almanca eğitimi veriyor bu da zamanınızı iyi değerlendirmenize olanak sağlıyor. Berlin, Münih, Köln, Frankfurt, Nüremberg, Meersburg ve daha sayısız kentte yaz okulu programı sunuluyor

Almanya yaz okulları arasından size en uygun seçenekleri bulmak için resmi temsilcisi olduğumuz A-Z Okullar listemizden ya da A-Z Programlar listemizden faydalanabilirsiniz. Okulların ismine tıklayarak da fiyat, kampüs, tarihler, konaklama, foto gibi bir çok bilgiye ulaşabilirsiniz.

Yaz okulları kontenjanları çabuk dolduğundan istediğiniz tarihte yer bulabilmek için, ya da size en uygun yaz okulu tavsiyesi ve diğer tüm bilgiler için Türkiye’nin her yerinden bize e-mail ya da telefon ile ulaşabilirsiniz. info@mciturkiye.com  – 0312 426 9000

  • Almanya Yaz Okulu Fiyatları

Almanya’da yaz okulları minimum 2 haftadan başlamaktadır. 2 haftalık minimum yaz okulu ücreti yaklaşık aile yanı konaklama ile 1100 Euro ve yurt konakmala ile de 1500 Euro’dan başlar. Detaylı Almanya yaz okulu fiyatlarını görmek için lütfen tıklayınız. YENİLENDİ….

  • Almanya Yaz Okullarına Ne Zaman Başvuru Yapsam

Almanya’da yaz okuluna katılmak istiyorsanız erken başvuru yapmanız çok önemli. Özellikle belli okulların kapasiteleri Şubat ayından itibaren dolu olabiliyor.

  • Almanya’da Hangi Şehirde Yaz Okuluna Gitsem 

Almanya’da başta Berlin, Köln ve Münih olmak üzere Wittgenstein, Augsburg, Constanz, Aschaffenburg gibi bir çok kentte sunulan yaz okullarından birisini seçme şansınız olacaktır.

  • Almanya Yaz Okulları Konaklama

Programların bazıları kampüs içinde ve yurt konaklamalı, bazıları gençlik hosteli konaklamalı ve bazıları ise aile yanı konaklama şeklinde sunulmaktadır. Bu konu tamamen programın sunulduğu lokasyon ile ilişkilidir. 

  • Almanya Yaz Okulu Geziler ve Aktiviteler

Almanya kültürel açıdan çok renkli bir ülkedir. Özellikle müzeleri, müzik aktiviteleri ve Alp dağları, Kara Orman gibi daha kırsal bölgelerde ise açık hava sporları imkanı son derece fazladır.

  • Almanca Yaz Okulu Program Seçenekleri

Almanca yaz okulları genellikle haftada 25 veya 30 derslik yoğun Almanca dersleri içerir. Bazı programlar veya başlangıç tarihleri Almancası temel düzeyde olan öğrencilere uygun olmayabilir bu nedenle okul ve gideceğiniz tarihi belirlerken bu konuya da dikkat etmeniz gerekiyor.

  • Almanya Uçuş Maliyetleri

Almanya’ya uçuşlar genellikle son derece hesaplıdır. Çok sayıda havayolu Türkiye’nin farklı köşelerinden Almanya’ya uçuşlar düzenlemektedir. Öğrenciler sıklıkla gidecekleri şehir veya kasabaya en yakın büyük havaalanına uçuşlarını ayarlarlar. Okullar öğrencileri varış ve ayrılış günlerinde havaalanına transferlerini düzenler.

  • Almanya Vizesi

Almanya’ya gitmek için Schengen vizesi başvurusu yapmak gerekmektedir. Yoğun dönemler dışında Schengen vizeleri genellikle en fazla 1 hafta içinde sonuçlanır. Yeşil pasaport sahiplerinin ise 3 aya kadar yapacakları seyahatler vizeden muaftır. Almanca yaz okuluna giden öğrenciler birçok farklı ülkeden arkadaş edinme ve bir yandan da bu dilin ülkesini yakından tanıma fırsatını elde ederler. 

Son Yazılar

İlgili İçerikler